2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej do obiektów Politechniki Warszawskiej na okres 24 miesięcy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Politechniki Warszawskiej na 24 miesiące. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: ZP.D.DS.12.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: art. 132 ustawy Pzp - przetarg nieograniczony - tryb udzielenia zamówienia, w którym na publiczne ogłoszenia o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Politechniki Warszawskiej na 24 miesiące, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne zwaną dalej: ustawą PE. Dostawa (zakup) energii elektrycznej będzie odbywać się do 69 punktów poboru energii (PPE) Politechniki Warszawskiej o łącznym szacowanym wolumenie 62 000 000 kWh. Zamawiający, z uwagi na charakter zamówienia, zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia szacowanego wolumenu zakupu energii elektrycznej o 10 %. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy Zamawiającym (odbiorcami energii elektrycznej - dalej „odbiorcami”) a operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD). Wykonawca, w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i Zamawiającego (odbiorców), umów sprzedaży energii elektrycznej właściwemu OSD, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał zawartą oraz obowiązującą umowę, tj. tzw. Generalną Umowę Dystrybucyjną, z lokalnym OSD, na podstawie której może prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tego OSD do wszystkich obiektów Zamawiającego.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający dopuszcza zmianę zawartej umowy w ten sposób, że Zamawiający zastrzega prawo opcji polegające na zwiększeniu lub zmniejszeniu dostaw energii elektrycznej o 10% w ten sposób, że: 1) w przypadku zmniejszenia zużycia energii elektrycznej dla punktów poboru określonych w Załączniku Nr 1 do Umowy lub w przypadku sprzedaży, wynajmu, likwidacji lub zamknięcia przez Zamawiającego obiektu lub części obiektu, w którym znajduje się dany punkt poboru. W takim przypadku Zamawiający będzie korzystał z prawa opcji. Prawem opcji jest możliwość zmniejszenia dostaw energii elektrycznej na warunkach zawartej Umowy do wartości pomniejszonej o 10% w stosunku do zamówienia podstawowego. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji Umowy. Zamówienie w ramach prawa opcji dla punktów poboru energii elektrycznej wskazanych w Załączniku Nr 1 do Umowy uruchamia się automatycznie i nie wymaga jakichkolwiek działań ze strony Zamawiającego. Zmiana zwartej umowy w przypadku wyłączenia punktu poboru energii elektrycznej przez Zamawiającego następuję z datą wskazaną w stosownym aneksie do Umowy, który zostanie podpisany przez Strony oraz z dniem zakończenia obowiązywania Umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego dla Zamawiającego. 2) w przypadku zwiększenia zużycia energii elektrycznej dla punktów poboru określonych w Załączniku Nr 1 do Umowy lub w przypadku podłączenia nowego punktu poboru przez Zamawiającego (w przypadku nabycia lub najmu obiektu, bądź rozbudowy obecnej infrastruktury). W takim przypadku Zamawiający będzie korzystał z prawa opcji. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach zawartej Umowy do wartości powiększonej o 10% w stosunku do zamówienia podstawowego. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamówienie w ramach prawa opcji dla punktów poboru energii elektrycznej wskazanych w Załączniku Nr 1do Umowy uruchamia się automatycznie po wykorzystaniu zamówienia podstawowego i nie wymaga jakichkolwiek działań ze strony Zamawiającego. Natomiast w przypadku włączania nowych punktów poboru energii elektrycznej, warunkiem uruchomienia prawa opcji jest pisemne oświadczenie Zamawiającego w przedmiocie skorzystania z prawa opcji, a w ślad za tym – złożenie odpowiedniego zamówienia wykraczającego poza dostawy energii elektrycznej stanowiące zamówienie podstawowe. Zamawiający poniżej wskazuje szacowane ilości energii elektrycznej dla zamówienia podstawowego oraz maksymalne ilości energii elektrycznej z wykorzystaniem prawa opcji: Całkowity wolumen - zamówienie podstawowe: 60 000 000 kWh Całkowity wolumen z uwzględnieniem prawa opcji na „+10”: 66 000 000 kWh Całkowity wolumen z uwzględnieniem prawa opcji na „-10”: 54 000 000 kWh