See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup wyposażenia medycznego i niemedycznego na potrzeby Zakładu Opiekuńczo-Pielęgnacyjnego w Lubaniu – część pierwsza
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego i wyposażenia niemedycznego na potrzeby Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Zamawiającego wraz z montażem wyposażenia, instalacją urządzeń oraz szkoleniem personelu Zamawiającego w zakresie jego obsługi. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ oraz w „Opisie przedmiotu zamówienia”, stanowiącym Załącznik nr 4.1, nr 4.2, nr 4.3, nr 4.4, nr 4.5 i nr 4.6 do SWZ. 3. Przedmiot dostawy musi być fabrycznie nowy, dopuszczony do obrotu na polskim rynku i posiadać świadectwa atesty i certyfikaty, o ile wymagają tego powszechnie obowiązujące przepisy prawa. Przedmiot dostawy musi być kompletny, a także wolny od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych, dopuszczony do stosowania w publicznych zakładach opieki zdrowotnej. 4. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający wymaga, aby oferowany produkt był zarejestrowany jako wyrób medyczny musi on spełniać wymogi ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 z dnia 2024.11.05) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych (Medical Devices Regulation) oraz posiadać wymagane przepisami prawa świadectwa rejestracji, atesty, certyfikaty i inne dokumenty dopuszczające przedmiot zamówienia do obrotu i użytkowania na terenie Polski. 5.Zamawiający na realizację przedsięwzięcia (projekt pn. „Modernizacja infrastruktury i doposażenie Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w celu zwiększenia bazy łóżkowej oraz podniesienia jakości świadczonych usług w NZOZ Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu") uzyskał dofinansowanie w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycji D4.1.1 „Rozwój opieki długoterminowej poprzez modernizację infrastruktury podmiotów leczniczych na poziomie powiatowym”. W związku z powyższym Zamawiający informuje, że przedmiotowe postępowanie prowadzone jest z poszanowaniem zasad horyzontalnych, tj.: 1) zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, 2) zasady równości kobiet i mężczyzn, 3) zasady zrównoważonego rozwoju, 4) zasady „nie czyń poważnych szkód” (DNSH). Zgodność projektu z zasadą DNSH oznacza, że jego realizacja nie powoduje istotnych negatywnych skutków dla żadnego z sześciu celów środowiskowych, o których mowa w rozporządzeniu UE 2020/852 (Taksonomia UE), przyczynia się do poprawy jakości opieki zdrowotnej przy jednoczesnym ograniczeniu wpływu na środowisko. W związku z powyższym Wykonawca przyjmuje, że oferowany sprzęt (urządzenia medyczne i elektroniczne) będą wysokiej klasy energetycznej i będą zgodne z regulacjami środowiskowymi. Wszystkie urządzenia medyczne i elektroniczne będą posiadały: 1) aktualne certyfikaty CE, 2) etykiety energetyczne, zgodne z rozporządzeniami UE i krajowymi wymaganiami dotyczącymi efektywności energetycznej (m.in. zgodność z dyrektywą 2009/125/WE ws. ekoprojektu), 3) wysokie klasy energetyczne – zgodnie z zasadą DNSH. 6. Sprzęt i wyposażenie objęte przedmiotem zamówienia będzie możliwe do wykorzystania przez osoby niepełnosprawne na równych zasadach z innymi osobami.
Interne Kennung: ZP/01/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1_Podnośniki kąpielowe i wanny
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_1
Haupteinstufung (cpv): 44411200 Badewannen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42417000 Aufzüge und Fördereinrichtungen, 33192600 Hebevorrichtungen für den Sektor der Gesundheitsfürsorge, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0002
Titel: Część 2_Wyposażenie sali rehabilitacyjnej
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192200 Medizinische Tische, 33141710 Krücken, 37440000 Fitnessgeräte, 37426000 Balanciergeräte, 37421000 Turnmatten, 33158400 Anlage für mechanische Therapie
Los: LOT-0003
Titel: Część 3_Podnośniki transportowe
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_3
Haupteinstufung (cpv): 33192600 Hebevorrichtungen für den Sektor der Gesundheitsfürsorge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42417000 Aufzüge und Fördereinrichtungen, 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0004
Titel: Część 4_Waga krzesełkowa
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_4
Haupteinstufung (cpv): 38311000 Elektronische Waagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42923110 Wiegeeinrichtungen, 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0005
Titel: Część 5_Maty i pasy ślizgowe oraz pasy bezpieczeństwa
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192600 Hebevorrichtungen für den Sektor der Gesundheitsfürsorge
Los: LOT-0006
Titel: Część 6_Parawany
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_6
Haupteinstufung (cpv): 33196000 Medizinische Hilfsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Los: LOT-0007
Titel: Część 7_Aparaty do fizjoterapii
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_7
Haupteinstufung (cpv): 33150000 Geräte für die Strahlentherapie, Mechanotherapie, Elektrotherapie und Physiotherapie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0008
Titel: Część 8_Ssak medyczny
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_8
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0009
Titel: Część 9_Drobny sprzęt medyczny
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38300000 Messinstrumente, 33157810 Sauerstofftherapieanlage, 38423000 Druckmessgeräte, 38423100 Manometer, 33121000 System zur ambulanten Langzeitaufzeichnung, 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0010
Titel: Część 10_Kardiomonitory i aparat EKG
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_10
Haupteinstufung (cpv): 33123200 Elektrokardiografen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen, 33100000 Medizinische Geräte, 33195100 Monitoren
Los: LOT-0011
Titel: Część 11_Koncentrator tlenu
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_11
Haupteinstufung (cpv): 33157800 Sauerstoffzufuhranlage
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33157810 Sauerstofftherapieanlage, 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0012
Titel: Część 12_Pompy infuzyjne i wieszaki na kroplówki
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_12
Haupteinstufung (cpv): 33194110 Infusionspumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0013
Titel: Część 13_Defibrylator i zestaw do reanimacji
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_13
Haupteinstufung (cpv): 33182100 Defibrillator
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33171200 Instrumente für Reanimation, 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0014
Titel: Część 14_Wózki inwalidzkie, transportowe i balkoniki
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_14
Haupteinstufung (cpv): 33193100 Behindertenfahrzeuge und Rollstühle
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141720 Gehhilfsmittel, 33192100 Medizinische Betten
Los: LOT-0015
Titel: Część 15_Skaner żył
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_15
Los: LOT-0016
Titel: Część 16_Kozetki i fotele do pobrań
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_16
Haupteinstufung (cpv): 33192210 Untersuchungstische
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192100 Medizinische Betten, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Los: LOT-0017
Titel: Część 17_Szafki na leki
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_17
Haupteinstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen
Los: LOT-0018
Titel: Część 18_Stół terapeutyczny
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_18
Haupteinstufung (cpv): 32322000 Multimediaausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38652100 Vorführgeräte
Los: LOT-0019
Titel: Część 19_Zamgławiacz
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia" stanowiącym Załącznik Nr 4.1 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_19
Haupteinstufung (cpv): 39330000 Desinfektionsausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung
Los: LOT-0020
Titel: Część 20_Mop parowy
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia" stanowiącym Załącznik Nr 4.2 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_20
Los: LOT-0021
Titel: Część 21_Lampa bioptron
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_21
Haupteinstufung (cpv): 31521000 Leuchten
Los: LOT-0022
Titel: Część 22_Fotel z funkcją masażu
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_22
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Los: LOT-0023
Titel: Część 23_Lodówka do transportu próbek krwi
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_23
Haupteinstufung (cpv): 42513000 Kühl- und Tiefkühlvorrichtungen
Los: LOT-0024
Titel: Część 24_Lodówka do gabinetu zabiegowego
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_24
Los: LOT-0025
Titel: Część 25_Sprzęt AGD
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_25
Haupteinstufung (cpv): 39710000 Elektrische Haushaltsgeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39711100 Kühlschränke und Tiefkühltruhen, 39711362 Mikrowellengeräte
Los: LOT-0026
Titel: Część 26_Meble 1
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_26
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39141300 Geschirr- und Wäscheschränke, 39143122 Kommoden, 39173000 Lagerungseinheiten
Los: LOT-0027
Titel: Część 27_Meble 2
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_27
Haupteinstufung (cpv): 39141300 Geschirr- und Wäscheschränke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39100000 Möbel, 39173000 Lagerungseinheiten
Los: LOT-0028
Titel: Część 28_Tekstylia
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_28
Haupteinstufung (cpv): 39512000 Bettwäsche
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39512100 Laken, 39512500 Kopfkissenbezüge, 39511000 Decken und Reisedecken
Los: LOT-0029
Titel: Część 29_Kosze na śmieci
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_29
Haupteinstufung (cpv): 34928480 Abfallcontainer und -körbe
Los: LOT-0030
Titel: Część 30_Kanapa wypoczynkowa
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_30
Haupteinstufung (cpv): 39143110 Betten und Bettzeug sowie Spezialheimtextilien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39516100 Innenausstattungsartikel aus Textilstoffen
Los: LOT-0031
Titel: Część 31_Mata dekontaminacyjna
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.3 do SWZ . Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_31
Los: LOT-0032
Titel: Część 32_Wyposażenie szatni
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_32
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39113600 Bänke, 39173000 Lagerungseinheiten
Los: LOT-0033
Titel: Część 33_Meble biurowe
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_33
Haupteinstufung (cpv): 39130000 Büromöbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39121100 Schreibtische, 39112000 Stühle, 39141100 Schränke und Regale, 39173000 Lagerungseinheiten, 39143122 Kommoden, 39132100 Aktenschränke
Los: LOT-0034
Titel: Część 34_Tace na posiłki
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_34
Haupteinstufung (cpv): 39221160 Tabletts
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39222200 Servierplatten
Los: LOT-0035
Titel: Część 35_Termosy i pojemniki termoizolacyjne
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_35
Haupteinstufung (cpv): 39221150 Isolierflaschen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39221130 Lebensmittelbehälter
Los: LOT-0036
Titel: Część 36_Wózki do rozwożenia posiłków
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_36
Haupteinstufung (cpv): 34911100 Handwagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34912100 Kindersportwagen
Los: LOT-0037
Titel: Część 37_Sprzęt komputerowy
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.4 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_37
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer, 30213200 Tablettcomputer, 33195100 Monitoren
Los: LOT-0038
Titel: Część 38_Drukarki i urządzenia wielofunkcyjne
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.5 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_38
Haupteinstufung (cpv): 42962000 Druck- und Grafikausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30232100 Drucker und Plotter, 30121200 Fotokopiergeräte
Los: LOT-0039
Titel: Część 39_Switch
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.6 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/01/2026_CZĘŚĆ_39
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32424000 Netzwerkinfrastruktur