See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy artykułów biurowych potrzeby Jednostek Administracji Państwowej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów biurowych na potrzeby Jednostek Administracji Państwowej, określonych w Załączniku nr 1a do SWZ. 2. Szczegółowy wykaz i opis wymagań dotyczących artykułów biurowych został określony w Załączniku nr 2 do SWZ, stanowiącym Formularz asortymentowo–cenowy. Ilości artykułów biurowych zawarte w Formularzu asortymentowo-cenowym stanowią sumę ilości artykułów biurowych dla poszczególnych Jednostek Administracji Państwowej objętych zamówieniem. 3. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 3 do SWZ stanowiącym Projektowane postanowienia umowy. 4. Oferowane przez Wykonawcę artykuły muszą być dopuszczone do obrotu na terenie Unii Europejskiej oraz spełniać odpowiednio wymagania określone w obowiązujących w okresie realizacji umowy przepisach i normach, w szczególności w: -Ustawie z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach; -Rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 czerwca 2018 r. w sprawie najwyższych dopuszczonych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy; -Rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 20 października 2015 r. w sprawie klasyfikowania i kwalifikowania dokumentacji, przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych i brakowania dokumentacji niearchiwalnej - dotyczy artykułów przeznaczonych do archiwizacji. 5. Zamawiający wymaga aby Wykonawca, któremu udzielone zostanie zamówienie, udostępnił Jednostkom na czas realizacji umowy, w pełni funkcjonalny Internetowy System do obsługi klienta - (zwaną dalej „Platformę on-line”), za pośrednictwem którego każda Jednostka objęta zamówieniem będzie dokonywała zamówień cząstkowych na artykuły biurowe, będące przedmiotem zamówienia. 6. Wskazane w Załączniku nr 1b oraz Załączniku 2 do SWZ ilości są ilościami szacunkowymi, które Jednostki zamierzają zrealizować w okresie obowiązywania umowy i nie stanowią zobowiązania Jednostek do zakupu artykułów we wskazanych ilościach. Umowy zawarte zostaną do wysokości środków zabezpieczonych przez Jednostki na sfinansowanie zamówienia. 7. W ramach wynagrodzenia określonego w ofercie Wykonawca zapewni transport i rozładunek zamówionego artykułu do wskazanych miejsc dostaw. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia dostarczonych artykułów do pomieszczenia wskazanego przez upoważnionych pracowników poszczególnych Jednostek. 8. Dostarczane artykuły muszą być fabrycznie nowe, zapakowane w sposób chroniący przed uszkodzeniem, wolne od wad fizycznych oraz prawnych oraz roszczeń osób trzecich, nie mogą nosić znamion użytkowania oraz muszą być pełnowartościowe w pierwszym gatunku, w tym bez odkształceń, nieuszkodzone mechanicznie, kompletne. Dostarczane artykuły biurowe muszą być opakowane oryginalnie, opakowania muszą być nienaruszone, posiadać zabezpieczenia zastosowane przez producenta oraz znaki identyfikujące produkt. 9. Termin każdorazowej dostawy cząstkowej, określony będzie w złożonej ofercie, przy założeniu że nie może być dłuższy niż 5 dni roboczych, licząc od dnia złożenia zamówienia przez Jednostkę za pośrednictwem Platformy on-line. Przez dni robocze rozumie się dni od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Dostawy będą realizowane w godzinach pracy Jednostki. 10. Ilekroć w treści SWZ, w tym w Formularzu asortymentowo-cenowym, stanowiącym Załącznik nr 2, przedmiot zamówienia został opisany przez wskazanie norm, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawcę rozwiązania równoważnego. 11. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne do opisywanych przez Zamawiającego jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego artykuły spełniają wymagania określone w Formularzu asortymentowo-cenowym. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych, bądź eksploatacyjnych ma w szczególności zapewnić uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od przyjętych przez Zamawiającego. 12. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu. Centrum Obsługi Administracji Rządowej z siedzibą w Warszawie przy ul. Powsińskiej 69/71, 02-903 Warszawa (dalej: „COAR”) przetwarza dane zawarte w ofertach albo wnioskach o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, znajdujące się w publicznie dostępnych rejestrach (Krajowy Rejestr Sądowy, Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej RP, Krajowy Rejestr Karny) w celu prowadzenia postępowań w sprawie zamówienia publicznego na postawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 poz. 2019 ze zm.) - zwanej dalej „ustawą Pzp”. Wśród tych informacji mogą pojawić się dane, które na gruncie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej „RODO”), mają charakter danych osobowych. Wszystkie pozostałe wymagania nie ujęte w przedmiotowym ogłoszeniu zawarte są w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 250111-2025
Interne Kennung: WIP.261.8.2025.NPA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30190000 Diverse Maschinen, Einrichtungen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sukcesywne dostawy artykułów biurowych na potrzeby Jednostek Administracji Państwowej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów biurowych na potrzeby Jednostek Administracji Państwowej, określonych w Załączniku nr 1a do SWZ. 2. Szczegółowy wykaz i opis wymagań dotyczących artykułów biurowych został określony w Załączniku nr 2 do SWZ, stanowiącym Formularz asortymentowo–cenowy. Ilości artykułów biurowych zawarte w Formularzu asortymentowo-cenowym stanowią sumę ilości artykułów biurowych dla poszczególnych Jednostek Administracji Państwowej objętych zamówieniem. 3. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 3 do SWZ stanowiącym Projektowane postanowienia umowy. 4. Oferowane przez Wykonawcę artykuły muszą być dopuszczone do obrotu na terenie Unii Europejskiej oraz spełniać odpowiednio wymagania określone w obowiązujących w okresie realizacji umowy przepisach i normach, w szczególności w: -Ustawie z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach; -Rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 czerwca 2018 r. w sprawie najwyższych dopuszczonych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy; -Rozporządzeniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 20 października 2015 r. w sprawie klasyfikowania i kwalifikowania dokumentacji, przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych i brakowania dokumentacji niearchiwalnej - dotyczy artykułów przeznaczonych do archiwizacji. 5. Zamawiający wymaga aby Wykonawca, któremu udzielone zostanie zamówienie, udostępnił Jednostkom na czas realizacji umowy, w pełni funkcjonalny Internetowy System do obsługi klienta - (zwaną dalej „Platformę on-line”), za pośrednictwem którego każda Jednostka objęta zamówieniem będzie dokonywała zamówień cząstkowych na artykuły biurowe, będące przedmiotem zamówienia. 6. Wskazane w Załączniku nr 1b oraz Załączniku 2 do SWZ ilości są ilościami szacunkowymi, które Jednostki zamierzają zrealizować w okresie obowiązywania umowy i nie stanowią zobowiązania Jednostek do zakupu artykułów we wskazanych ilościach. Umowy zawarte zostaną do wysokości środków zabezpieczonych przez Jednostki na sfinansowanie zamówienia. 7. W ramach wynagrodzenia określonego w ofercie Wykonawca zapewni transport i rozładunek zamówionego artykułu do wskazanych miejsc dostaw. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia dostarczonych artykułów do pomieszczenia wskazanego przez upoważnionych pracowników poszczególnych Jednostek. 8. Dostarczane artykuły muszą być fabrycznie nowe, zapakowane w sposób chroniący przed uszkodzeniem, wolne od wad fizycznych oraz prawnych oraz roszczeń osób trzecich, nie mogą nosić znamion użytkowania oraz muszą być pełnowartościowe w pierwszym gatunku, w tym bez odkształceń, nieuszkodzone mechanicznie, kompletne. Dostarczane artykuły biurowe muszą być opakowane oryginalnie, opakowania muszą być nienaruszone, posiadać zabezpieczenia zastosowane przez producenta oraz znaki identyfikujące produkt. 9. Termin każdorazowej dostawy cząstkowej, określony będzie w złożonej ofercie, przy założeniu że nie może być dłuższy niż 5 dni roboczych, licząc od dnia złożenia zamówienia przez Jednostkę za pośrednictwem Platformy on-line. Przez dni robocze rozumie się dni od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Dostawy będą realizowane w godzinach pracy Jednostki. 10. Ilekroć w treści SWZ, w tym w Formularzu asortymentowo-cenowym, stanowiącym Załącznik nr 2, przedmiot zamówienia został opisany przez wskazanie norm, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przez Wykonawcę rozwiązania równoważnego. 11. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne do opisywanych przez Zamawiającego jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego artykuły spełniają wymagania określone w Formularzu asortymentowo-cenowym. Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych, bądź eksploatacyjnych ma w szczególności zapewnić uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od przyjętych przez Zamawiającego. 12. Termin każdorazowej dostawy cząstkowej, określony będzie w złożonej ofercie, przy założeniu że nie może być dłuższy niż 5 dni roboczych, licząc od dnia złożenia zamówienia przez Jednostkę za pośrednictwem Platformy on-line. Przez dni robocze rozumie się dni od poniedziałku do piątku z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Dostawy będą realizowane w godzinach pracy Jednostki. 13. Wykonawca jest zobowiązany powiadomić Jednostkę o przygotowaniu zleconej dostawy telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, nie później niż na 1 dzień roboczy przed jej zrealizowaniem. 14. Dostawy artykułów biurowych będą odbywać się sukcesywnie w okresie obowiązywania umowy, w zależności od zgłaszanych potrzeb Jednostek. Każda Jednostka może składać zamówienia niezależnie od innych Jednostek. W ciągu miesiąca przewiduje się nie więcej niż cztery dostawy dla każdej Jednostki. 15. Zamawiający wymaga, by w Formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ, w kolumnie nr 6 dla każdej pozycji wpisana została nazwa handlowa, producent oraz oznaczenie zaoferowanego artykułu biurowego.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Jednostkom przysługuje prawo zwiększenia lub zmniejszenia ilości poszczególnych rodzajów artykułów, a także zmiany na inny wymieniony w formularzu asortymentowo-cenowym, nawet wstępnie niezapotrzebowany przez daną Jednostkę, pod warunkiem nieprzekroczenia wartości umowy (maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy określonego w umowie). 2. Jednostki mają prawo do niezrealizowania pełnej szacunkowej wielkości zamówienia. Zakres zamówienia zostanie zrealizowany w co najmniej 50% ogólnej wartości umowy każdej Jednostki. Wykonawcy nie przysługuje prawo roszczeń z tytułu niewykorzystania pełnych wartości szacunkowych zapotrzebowań Jednostek określonych w Załączniku nr 1 do SWZ. 3. Wynagrodzenie Wykonawcy zostanie naliczone w oparciu o faktyczne ilości dostarczonych artykułów, na podstawie cen jednostkowych brutto podanych w Formularzu asortymentowo – cenowym (Załącznik nr 2 do SWZ).