2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowej pt. ,,Przebudowa budynku magazynowego na centralny magazyn logistyczny SOP w obiekcie Podchorążych 38 w m. Warszawa".
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej pt. ,,Przebudowa budynku magazynowego na centralny magazyn logistyczny SOP w obiekcie Podchorążych 38 w m. Warszawa".
Interne Kennung: 41/2026/ZP
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Skrócenie terminów w przedmiotowym postępowaniu jest uzasadnione pilną potrzebą sprawnego przygotowania realizacji inwestycji związanej z przebudową infrastruktury pozostającej w dyspozycji Zamawiającego odpowiedzialnego za zapewnienie porządku i bezpieczeństwa publicznego. Terminowe wykonanie dokumentacji projektowej stanowi warunek rozpoczęcia kolejnych etapów procesu inwestycyjnego i ma bezpośredni wpływ na zapewnienie odpowiednich warunków do realizacji ustawowych zadań Zamawiającego. Skrócenie terminów postępowania pozwoli na niezwłoczne wyłonienie Wykonawcy oraz zachowanie ciągłości działań inwestycyjnych, co leży w interesie publicznym i służy zapewnieniu właściwego poziomu bezpieczeństwa oraz sprawności funkcjonowania jednostek realizujących zadania w zakresie porządku i bezpieczeństwa publicznego.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zgodnie z art. 401. ust. 5 ustawy Pzp wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej (sporządzony w formie papierowej i opatrzony własnoręcznym podpisem). Wniosek wraz z załącznikami musi być podpisany przez osobę upoważnioną do reprezentacji Wykonawcy zgodnie z dokumentami rejestrowymi lub przez osobę upoważnioną do składania oświadczeń woli w jego imieniu, a w przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia przez ustanowionego pełnomocnika. UWAGA: wydrukowany w formie papierowej dokument z widocznym podpisem elektronicznym wymaga ponownego opatrzenia własnoręcznym podpisem. Dokumenty wymienione składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za „zgodność z oryginałem” przez osobę(y) uprawnioną(e) do reprezentowania Wykonawcy. Dokumenty winny być sporządzone w sposób umożliwiający identyfikację podpisu. Jeżeli Wykonawcę będzie reprezentował pełnomocnik, do wniosku powinno być dołączone pełnomocnictwo w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie. Pełnomocnictwo powinno wskazywać zakres uprawnień i być podpisane przez osobę(y) uprawnioną(e) do reprezentowania Wykonawcy. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jeden wniosek. Wymienione dokumenty należy złożyć w siedzibie Służby Ochrony Państwa, 00-463 Warszawa ul. Podchorążych 38, w „kancelarii ogólnej” nie później niż do dnia 26.08.2026 r. do godz. 10:00 (kancelaria jest czynna w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 8.15 - 16.00) z dopiskiem "Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu - opracowanie dokumentacji projektowej pt. ,,Przebudowa budynku magazynowego na centralny magazyn logistyczny SOP w obiekcie Podchorążych 38 w m. Warszawa", nr sprawy 41/2026/ZP - nie otwierać. O zamówienie może ubiegać się Wykonawca mający siedzibę albo miejsce zamieszkania w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub państwie, z którym Unia Europejska lub Rzeczpospolita Polska zawarła umowę międzynarodową dotyczącą tych zamówień (art. 404 ust. 1 ustawy Pzp), który nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie: - art. 108 ust.1 i 109 ust.1 pkt 3 i 4 ustawy Pzp; - art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022 r. poz. 835); - o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1). O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu: - spełniają wymagania zawarte w ustawie z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych; - dysponuje lub będzie dysponował zespołem osób (projektantów) spełniających wymagania dot. kwalifikacji i doświadczenia zawodowego, tj.: - projektant specjalności architektonicznej; - projektant specjalności konstrukcyjno – budowlanej; - projektant specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektromagnetycznych; - projektant specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych; - projektant specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Uwaga: wiedza i doświadczenie zespołu projektantów wyznaczonych do realizacji zamówienia stanowić będzie kryterium oceny ofert w dalszym etapie postępowania. Osoby wyznaczone przez Wykonawcę zostaną wskazane w umowie w sprawie zamówienia publicznego. Wykonawca nie może dokonać zmian zgłoszonych projektantów do czasu rozstrzygnięcia postępowania (wyboru oferty najkorzystniejszej). W przypadku zaistnienia konieczności zmiany pierwotnie wyznaczonego projektanta, Wykonawca zobowiązany będzie poinformować Zamawiającego przed podpisaniem umowy o ustanowieniu nowej osoby. Przed podpisaniem umowy zastępujący projektant zobowiązany będzie wykazać się wymaganiami i doświadczeniem nie gorszym niż projektant, którego zastąpił. Wyznaczeni do realizacji umowy projektanci winni spełniać wymagania w zakresie ochrony informacji niejawnych, określone w dalszej części ogłoszenia. - przed podpisaniem umowy (wyłącznie Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza) przedstawi polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej (OC) w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę nie mniejszą niż kwota zaoferowana na wykonanie zamówienia. Zamawiający przewiduje wniesienie wadium przez Wykonawców w dalszym etapie postępowania. Zamawiający przewiduje przeprowadzenie wizji lokalnej dla Wykonawców w dalszym etapie postępowania. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane (art. 257 ustawy Pzp).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowej pt. „Przebudowa budynku magazynowego na centralny magazyn logistyczny SOP w obiekcie Podchorążych 38 w m. Warszawa”.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej pt. „Przebudowa budynku magazynowego na centralny magazyn logistyczny SOP w obiekcie Podchorążych 38 w m. Warszawa”.
Interne Kennung: Opracowanie dokumentacji projektowej pt.„Przebudowa budynku magazynowego na centralny magazyn logistyczny SOP w obiekcie Podchorążych 38 w m. Warszawa”.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje zastosowania prawa opcji