565705-2025 - Planung
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Zagnańsk w roku 2026”
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung zum Zweck der Verkürzung der Frist für den Eingang der Angebote
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Zagnańsk w roku 2026”
BeschreibungPrzedmiot zamówienia: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów turystycznych, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Zagnańsk w roku 2026.
Interne KennungSA.270.1.2.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensPrzetarg nieograniczony
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet I - leśnictwo Adamów
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwie: Adamów
Interne KennungCzęść 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Optionen
Beschreibung der Optionen1. W ramach realizacji Przedmiotu Umowy Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowe ilości prac w stosunku do ilości wskazanych w każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). 2. Skorzystanie z Opcji może nastąpić przez cały okres realizacji Przedmiotu Umowy, o którym mowa w § 4 ust. 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, 2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, 3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). 3. Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. 4. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty.
LosLOT-0002
TitelPakiet II – leśnictwo Występa
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwie: Występa
Interne KennungCzęść 2
LosLOT-0003
TitelPakiet III - leśnictwo Bartków
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwa: Bartków
Interne KennungCzęść 3
LosLOT-0004
TitelPakiet IV – leśnictwo Długojów
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwie: Długojów
Interne KennungCzęść 4
LosLOT-0005
TitelPakiet V – leśnictwa Ćmińsk, Serbinów
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwa: Ćmińsk, Serbinów
Interne KennungCzęść 5
LosLOT-0006
TitelPakiet VI – leśnictwo Brzezinki, Gózd
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwa: Brzezinki, Gózd
Interne Kennungczęść 6
LosLOT-0007
TitelPakiet VII – leśnictwo Barcza
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwie: Barcza
Interne KennungCzęść 7
Beschreibung der OptionenW stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
LosLOT-0008
TitelPakiet VIII – leśnictwo Węgle
BeschreibungWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej w leśnictwie: Węgle
Interne KennungCzęść 8