565711-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Datenübertragung – ACORD – CADRU DE PRESTARE SERVICII DE COMUNICAŢII DE CONECTARE
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD – CADRU DE PRESTARE SERVICII DE COMUNICAŢII DE CONECTARE
Beschreibung: Procedura are ca obiect achiziția de servicii de COMUNICAȚII DE CONECTARE - cod CPV 72318000-7, care se va materializa prin încheierea a trei acorduri-cadru aferente loturilor de mai jos, pe o perioadă de 48 luni. Procedura de achiziție este împărțită în următoarele 3 loturi: - Lotul nr. 1 – Conexiuni nivel 2 – primare si secundare - Lotul nr. 2 – Conexiuni interurbane - Lotul nr. 3 – Conexiuni de tip “dark fiber” standard G.652, G.657, G.655 Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare până în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, pentru clarificarile primite cu cel puțin 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4267230_2023_PAAPD1436324
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72318000 Datenübertragung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 - Conexiuni nivel 2 – primare si secundare
Beschreibung: Se vor achiziţiona Conexiuni nivel 2 primare si secundare (LOT 1) - cod CPV 72318000-7, necesare pentru conectarea punctelor terminale ale utilizatorilor la punctele de prezenta ale Serviciului de Telecomunicatii Speciale. Achizitia se va materializa prin incheierea unui acord-cadru pentru o perioada de 48 de luni, cu toti operatorii economici declarati admisi in urma aplicarii criteriului de atribuire. Cantitatile minime si maxime de Conexiuni nivel 2 primare si secundare (LOT 1) estimate a fi achizitionate pe durata acordului-cadru sunt de minimum 3.000 conexiuni - maximum 16.000 conexiuni. Cantitatile minime si maxime de Conexiuni nivel 2 primare si secundare estimate (LOT 1) a fi achizitionate in cadrul unui singur contract subsecvent sunt de minimum 1.500 conexiuni - maximum 4.000 conexiuni. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent, determinata pe baza cantitatilor maxime estimate a fi achizitionate in cadrul unui singur contract subsecvent, specificate mai sus, este de 2.522.545,20 euro fara TVA pentru LOTUL 1. Pe parcursul derulării acordului-cadru se estimează că se vor atribui contracte subsecvente, astfel: 36 de contracte subsecvente în anul 2024, 36 de contracte subsecvente în anul 2025, 28 contracte subsecvente în anul 2026 si 30 contracte subsecvente in anul 2027.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 - Conexiuni interurbane naționale
Beschreibung: Se vor achiziţiona Conexiuni interurbane naționale (LOT 2) - cod CPV 72318000-7, necesare pentru conectarea punctelor terminale ale utilizatorilor la punctele de prezenta ale Serviciului de Telecomunicatii Speciale. Achizitia se va materializa prin incheierea unui acord-cadru pentru o perioada de 48 de luni, cu toti operatorii economici declarati admisi in urma aplicarii criteriului de atribuire. Cantitatile minime si maxime de Conexiuni interurbane naționale (LOT 2) estimate a fi achizitionate pe durata acordului-cadru sunt de minimum 1 conexiune - maximum 50 conexiuni. Cantitatile minime si maxime de Conexiuni interurbane naționale (LOT 2) a fi achizitionate in cadrul unui singur contract subsecvent sunt de minimum 1 conexiune - maximum 13 conexiuni. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent, determinata pe baza cantitatilor maxime estimate a fi achizitionate in cadrul unui singur contract subsecvent, specificate mai sus, este de 78.000,00 euro fara TVA pentru LOTUL 2. Pe parcursul derulării acordului-cadru se estimează că se vor atribui contracte subsecvente, astfel: 1 contract subsecvent în anul 2024, 1 contract subsecvent în anul 2025, 1 contract subsecvent în anul 2026 si 1 contract subsecvent in anul 2027.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 - Conexiuni de tip “dark fiber” standard G.652, G.657, G.655
Beschreibung: Se vor achiziţiona Conexiuni de tip “dark fiber” standard G.652, G.657, G.655 (LOT 3) - cod CPV 72318000-7, necesare pentru conectarea punctelor terminale ale utilizatorilor la punctele de prezenta ale Serviciului de Telecomunicatii Speciale. Achizitia se va materializa prin incheierea unui acord-cadru pentru o perioada de 48 de luni, cu toti operatorii economici declarati admisi in urma aplicarii criteriului de atribuire. Cantitatile minime si maxime de Conexiuni de tip “dark fiber” standard G.652, G.657, G.655 (LOT 3) estimate a fi achizitionate pe durata acordului-cadru sunt de minimum 1 conexiune - maximum 150 conexiuni. Cantitatile minime si maxime de Conexiuni de tip “dark fiber” standard G.652, G.657, G.655 (LOT 3) a fi achizitionate in cadrul unui singur contract subsecvent sunt de minimum 1 conexiune - maximum 38 conexiuni. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent, determinata pe baza cantitatilor maxime estimate a fi achizitionate in cadrul unui singur contract subsecvent, specificate mai sus, este de 174.420,00 euro fara TVA pentru LOTUL 3. Pe parcursul derulării acordului-cadru se estimează că se vor atribui contracte subsecvente, astfel: 10 de contracte subsecvente în anul 2024, 10 de contracte subsecvente în anul 2025, 11 contracte subsecvente în anul 2026 si 12 contracte subsecvente in anul 2027.
Interne Kennung: 3