2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa przełączników sieci komputerowej, komputerów, laptopów i monitorów według dwóch części dla Województwa Wielkopolskiego z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa przełączników lokalnej sieci komputerowej, komputerów stacjonarnych i przenośnych wraz z licencjami do oprogramowania, stacji roboczych i monitorów według podziału na dwie części zamówienia na potrzeby Województwa Wielkopolskiego z siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu: Część nr I zamówienia pn. „Dostawa przełączników lokalnej sieci komputerowej” Obejmuje dostawę przełączników lokalnej sieci komputerowej zgodnie z wymaganiami Zamawiającego. Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 2A do SWZ. Pozostałe warunki realizacji tej części zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy (PPU)stanowiących zał.nr 3A do SWZ Zakres zamówienia obejmuje: -dostarczone przełączniki lokalnej sieci komputerowej(zwane dalej „przełącznikami” lub „switch”) muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, w pełni sprawne i wolne od wad fizycznych, nie obciążone prawami osób trzecich oraz muszą spełniać wymagania jakościowe i ilościowe określone przez Zamawiającego w OPZ. Przełączniki muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w IV kwartale 2024 r. Przedmiot zamówienia zostanie wniesiony do siedziby Zamawiającego oraz zainstalowany w szafie serwerowej w ilościach i o parametrach technicznych zgodnych z OPZ oraz ofertą Wykonawcy -przedmiot zamówienia dostarczony zostanie przez W-wcę na jego koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Z-go zlokalizowanego na terenie miasta Poznania. Konkretna lokalizacja dostawy zostanie przekazana W-wcy nie później niż na 3 dni przed planowanym terminem dostawy -dostawa przełączników zostanie potwierdzona protokołem odbioru potwierdzonym przez przedstawiciela W-cy i Z-go -Z-cy zastrzega sobie możliwość zmniejszenia zakresu asortymentu niż maksymalny zakres zobowiązania–jednak nie mniej niż do 70% wartości przedmiotu zamówienia w ramach Części nr I; - W-ca udzieli gwarancji na dostarczone przełączniki na okres 60 miesięcy. Termin gwarancji rozpocznie swój bieg z dniem dostawy przedmiotu zamówienia, potwierdzonym podpisanym protokołem odbioru bez zastrzeżeń Część nr II zamówienia pn. „Dostawa komputerów stacjonarnych i przenośnych, stacji roboczych oraz monitorów” Obejmuje dostawę komputerów stacjonarnych i przenośnych wraz z licencjami do oprogramowania, stacji roboczych oraz monitorów zgodnie z wymaganiami Z-ego. Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 2B do SWZ. Pozostałe warunki realizacji tej części zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy(PPU)stanowiących zał. nr 3B do SWZ Zakres zamówienia obejmuje: -dostarczone komputery stacjonarne, komputery przenośne(laptopy),stacje robocze oraz monitory(całość zwana dalej „urządzenia komputerowe”)muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, w pełni sprawne i wolne od wad fizycznych, nie obciążone prawami osób trzecich oraz muszą spełniać wymagania jakościowe i ilościowe określone przez Z-ego w OPZ. Urządzenia komputerowe muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 r -przedmiot zamówienia dostarczony zostanie przez W-wcę na jego koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Z-cego zlokalizowanego na terenie miasta Poznania. Konkretna lokalizacja dostawy zostanie przekazana W-wcy nie później niż na 3 dni przed planowanym terminem dostawy -dostawa urządzeń komputerowych może odbyć się jednorazowo albo w 2 partiach, na podstawie przygotowanego przez W-wcę haromonogramu, określającego liczbowo i rodzajowo każdą z tych partii. W przypadku wyboru realizacji dostawy w partiach, W-wca zobowiązuje się wykonać dostawę pierwszej partii w liczbie nie mniejszej niż 20% całego asortymentu liczbowego objętego przedmiotem zamówienia w ramach tej Części. Dostawa ostatniej partii zamówienia musi nastąpić w terminie wskazanym dla Części nr II zamówienia w rozdziale nr IV SWZ -dostawa urządzeń komputerowych zostanie potwierdzona protokołem odbioru potwierdzonym przez przedstawiciela W-cy i Z-ego -Z-cy zastrzega sobie możliwość zmniejszenia zakresu asortymentu niż maksymalny zakres zobowiązania–jednak nie mniej niż do 70% wartości przedmiotu zamówienia w ramach Części nr II; - W-wca udzieli gwarancji na dostarczone urządzenia komputerowe na okres nie krótszy niż: 1) 36 m-cy–dla komputerów stacjonarnych o parametrach podanych w zał.nr 2.1.do OPZ 2) 36 m-cy–dla komputerów przenośnych o parametrach podanych w zał.nr 2.2.do OPZ 3) 36 m-cy–dla stacji roboczych o parametrach podanych w zał.nr 2.3.do OPZ 4) 24 m-ce–dla monitorów o parametrach podanych w zał.nr 2.4.doOPZ Termin gwarancji rozpoczyna swój bieg z dniem dostawy przedmiotu zamówienia, potwierdzonym podpisanym protokołem odbioru bez zastrzeżeń. UWAGA! Wydłużenie okresu gwarancji i rękojmi dla komputerów przenośnych o parametrach podanych w zał.nr 2.2. do OPZ w ramach Części nr II zamówienia jest jednym z kryteriów oceny ofert (szczegóły wskazano w Rozdziale nr XVIII SWZ). Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie Części zamówienia, bądź na dowolnie wybraną przez siebie Część. Oferta złożona na daną Część zamówienia musi obejmować cały zakres przewidziany w SWZ dla tej Części.
Interne Kennung: DA-III-3.272.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje w prowadzonym postępowaniu zastosowanie tzw. procedury odwróconej, tzn. zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość żądania oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp o niepodleganiu wykluczeniu, spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 2. Zamawiający przewidział dodatkowe podstawy wykluczenia (uszczegółowione w Rozdziale nr VII SWZ) na podstawie: - art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514); - art. 5k rozporządzenia 833/2014 Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1) 3. Obowiązek informacyjny po stronie Zamawiającego dotyczący danych osobowych Wykonawców, danych osób trzecich (pozyskanych przez Wykonawców i przekazanych Zamawiającemu) - informacja RODO oraz Informacje o ograniczeniach w zakresie stosowania przepisów RODO - zawarte są w Rozdziale nr XXIII SWZ. 4. Na potwierdzenie wykazania braku podstaw wykluczenia oraz potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia oświadczeń oraz dokumentów, o których mowa w Rozdziale nr VIII SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa przełączników lokalnej sieci komputerowej
Beschreibung: Część nr I zamówienia obejmuje dostawę przełączników lokalnej sieci komputerowej zgodnie z wymaganiami Zamawiającego. Opis Przedmiotu Zamówienia (zwanym dalej „OPZ”) dla tej Części zamówienia stanowi załącznik nr 2A do SWZ. Pozostałe warunki realizacji tej części zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy (PPU), stanowiących załącznik nr 3A do SWZ. Zakres zamówienia obejmuje: - dostarczone przełączniki lokalnej sieci komputerowej (zwane dalej „przełącznikami” lub „switch”) muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, w pełni sprawne i wolne od wad fizycznych, nie obciążone prawami osób trzecich oraz muszą spełniać wymagania jakościowe i ilościowe określone przez Zamawiającego w OPZ w załączniku nr 2A do SWZ. Przełączniki będące przedmiotem zamówienia muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w IV kwartale 2024 r. Przedmiot zamówienia zostanie wniesiony do siedziby Zamawiającego oraz zainstalowany w szafie serwerowej w ilościach i o parametrach technicznych zgodnych z OPZ oraz ofertą Wykonawcy; - przedmiot zamówienia dostarczony zostanie przez Wykonawcę na jego koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zlokalizowanego na terenie miasta Poznania. Konkretna lokalizacja dostawy zostanie przekazana Wykonawcy nie później niż na 3 dni przed planowanym terminem dostawy; - dostawa przełączników zostanie każdorazowo potwierdzona protokołem odbioru potwierdzonym przez przedstawiciela Wykonawcy i Zamawiającego; - Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia zakresu asortymentu niż maksymalny zakres zobowiązania – jednak nie mniej niż do 70% wartości przedmiotu zamówienia w ramach Części nr I; - Wykonawca udzieli gwarancji na dostarczone przełączniki na okres 60 miesięcy. Termin gwarancji rozpocznie swój bieg z dniem dostawy przedmiotu zamówienia, potwierdzonym podpisanym protokołem odbioru bez zastrzeżeń. Przedmiot zamówienia powinien zostać wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i wymaganiami Zamawiającego. We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego wykonawcę lub, jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne”, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do wykazania rozwiązań równoważnych do zastosowania w stosunku do dokumentacji postępowania. W myśl art. 101 ust. 5 Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne (w sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 i ust. 3 ustawy Pzp), jest obowiązany udowodnić w ofercie, że oferowane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają przez niego wymagania określone w SWZ. Brak wskazania tych elementów będzie traktowane, jako wybór elementów opisanych w SWZ. Wymagania w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy – zamówienie dotyczy dostaw, wobec czego Zamawiający nie ma obowiązku stawiania wymagań odnośnie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności związane z realizacją przedmiotu zamówienia, których realizacja polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. 2025, poz. 277). Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 8) ustawy Pzp. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie niezbędnym dla prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, przewidzianym w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. 2024 poz. 1411).
Interne Kennung: DA-III-3.272.2.2025_Część I
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa komputerów stacjonarnych i przenośnych, stacji roboczych oraz monitorów
Beschreibung: Część nr II zamówienia obejmuje dostawę komputerów stacjonarnych i przenośnych wraz z licencjami do oprogramowania, stacji roboczych oraz monitorów zgodnie z wymaganiami Zamawiającego. Opis Przedmiotu Zamówienia (zwanym dalej „OPZ”) dla tej Części zamówienia stanowi załącznik nr 2B do SWZ. Pozostałe warunki realizacji tej części zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy (PPU), stanowiących załącznik nr 3B do SWZ. Zakres zamówienia obejmuje: - dostarczone komputery stacjonarne, komputery przenośne (laptopy), stacje robocze oraz monitory (całość zwana dalej „urządzenia komputerowe”) muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, w pełni sprawne i wolne od wad fizycznych, nie obciążone prawami osób trzecich oraz muszą spełniać wymagania jakościowe i ilościowe określone przez Zamawiającego w OPZ w załączniku nr 2B do SWZ. Urządzenia komputerowe będące przedmiotem zamówienia muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 r. - przedmiot zamówienia dostarczony zostanie przez Wykonawcę na jego koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego zlokalizowanego na terenie miasta Poznania. Konkretna lokalizacja dostawy zostanie przekazana Wykonawcy nie później niż na 3 dni przed planowanym terminem dostawy; - dostawa urządzeń komputerowych może odbyć się jednorazowo albo w 2 partiach, na podstawie przygotowanego przez Wykonawcę haromonogramu, określającego liczbowo i rodzajowo każdą z tych partii. W przypadku wyboru realizacji dostawy w partiach, Wykonawca zobowiązuje się wykonać dostawę pierwszej partii w liczbie nie mniejszej niż 20% całego asortymentu liczbowego objętego przedmiotem zamówienia w ramach tej Części. Dostawa ostatniej partii zamówienia musi nastąpić w terminie wskazanym dla Części nr II zamówienia w rozdziale nr IV SWZ - dostawa urządzeń komputerowych zostanie każdorazowo potwierdzona protokołem odbioru potwierdzonym przez przedstawiciela Wykonawcy i Zamawiającego; - Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia zakresu asortymentu niż maksymalny zakres zobowiązania – jednak nie mniej niż do 70% wartości przedmiotu zamówienia w ramach Części nr II - Wykonawca udzieli gwarancji na dostarczone urządzenia komputerowe na okres nie krótszy niż: •36 miesięcy – dla komputerów stacjonarnych o parametrach podanych w załączniku nr 2.1. do OPZ; •36 miesięcy – dla komputerów przenośnych o parametrach podanych w załączniku nr 2.2. do OPZ; •36 miesięcy – dla stacji roboczych o parametrach podanych w załączniku nr 2.3. do OPZ; •24 miesięcy – dla monitorów o parametrach podanych w załączniku nr 2.4. do OPZ. Termin gwarancji rozpoczyna swój bieg z dniem dostawy przedmiotu zamówienia, potwierdzonym podpisanym protokołem odbioru bez zastrzeżeń. UWAGA! Wydłużenie okresu gwarancji i rękojmi dla komputerów przenośnych o parametrach podanych w załączniku nr 2.2. do OPZ w ramach Części nr II zamówienia jest jednym z kryteriów oceny ofert (szczegóły wskazano w Rozdziale nr XVIII SWZ). Przedmiot zamówienia powinien zostać wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i wymaganiami Zamawiającego. We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego wykonawcę lub, jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne”, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do wykazania rozwiązań równoważnych do zastosowania w stosunku do dokumentacji postępowania. W myśl art. 101 ust. 5 Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne (w sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 i ust. 3 ustawy Pzp), jest obowiązany udowodnić w ofercie, że oferowane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają przez niego wymagania określone w SWZ. Brak wskazania tych elementów będzie traktowane, jako wybór elementów opisanych w SWZ. Wymagania w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy – zamówienie dotyczy dostaw, wobec czego Zamawiający nie ma obowiązku stawiania wymagań odnośnie zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności związane z realizacją przedmiotu zamówienia, których realizacja polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. 2025, poz. 277). Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 8) ustawy Pzp. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie niezbędnym dla prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, przewidzianym w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. 2024 poz. 1411).
Interne Kennung: DA-III-3.272.2.2025_Część II