565757-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Miasta Ełku
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Miasta Ełku
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi na odbiór i transport odpadów komunalnych zbieranych selektywnie, takich jak:  odpady z papieru, w tym odpady z tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury,  odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła,  odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady z tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe,  bioodpady,  odpady pozostałe po przeprowadzonej segregacji,  popiół paleniskowy oraz żużel,  zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne,  odpady wielkogabarytowe, w tym meble i inne przedmioty użytkowe,  zużyte opony,  odpady tekstyliów i odzieży,  przeterminowane leki i chemikalia, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki,  zużyte baterie i akumulatory małogabarytowe,  oraz niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych. 2. Odbiór odpadów realizowany będzie od właścicieli nieruchomości zamieszkałych (zabudowy jednorodzinnej i wielolokalowej) oraz nieruchomości niezamieszkałych, na podstawie uchwały nr XXXIV.340.2021 Rady Miasta Ełku z dnia 29 września 2021 r. w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne, tj.:  właścicieli nieruchomości, na których w części nieruchomości zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne,  będących w posiadaniu samorządowych jednostek budżetowych oraz samorządowych instytucji kultury Gminy Miasta Ełku,  na których znajdują się placówki objęte systemem oświaty, o których mowa w art. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2026 r. poz. 820 z późn. zm.), żłobki, szkoły muzyczne, szkoły wyższe,  będących siedzibami: Urzędu Miasta Ełku, Starostwa Powiatowego w Ełku oraz związków międzygminnych,  na których założone są rodzinne ogrody działkowe bądź znajdują się domki letniskowe i innych wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, 3. którzy nie wyłączyli się z gminnego systemu gospodarowanie odpadami komunalnymi na zasadach wynikających z ustawy utrzymania czystości i porządku w gminach. Wykonawca zobowiązany jest odebrane odpady transportować do Zakładu Unieszkodliwiana Odpadów, prowadzonego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami „Eko-MAZURY” Sp. z o.o., Siedliska 77, 19-300 Ełk (na podstawie § 7 Statutu Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” (Dziennik Urzędowy Województwa Warmińsko-Mazurskiego z 2004 r. Nr 8, poz. 173, z 2006 r. Nr 127, poz. 2013, z 2009 r. Nr 60, poz. 971, z 2013 r. poz. 721, z 2020 r. poz. 3781), uchwały nr VI/43/03 Rady Miasta Ełku z dnia 21 marca 2003 r. w sprawie utworzenia Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” oraz przyjęcia Statutu Związku, Gmina Miasto Ełk). 4. Wykonawca zobowiązany jest realizować wynikający z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach obowiązek polegający na stwierdzaniu przypadków niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych oraz powiadamiania o tym fakcie Zamawiającego i właścicieli nieruchomości. 5. Szacunkowa ilość odpadów do odbioru w okresie realizacji zamówienia: 53 700 Mg. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowi Załącznik nr 1 do wzoru umowy (Załącznik nr 1 do SWZ).
Interne KennungO-ZP.271.35.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001