See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sisäinen kilpailutus (DPS): Ilmanvaihtojärjestelmien tarkastus ja puhdistus
Beschreibung: Tampereen Tilapalvelut Oy:n tilaamien ilmanvaihtojärjestelmien tarkistukset, puhdistukset ja näihin liittyvät säätö- ja mittaustyöt, sekä rasvakanavien ja erikoiskohdepoistojen määräaikaispuhdistukset. Kohteet ovat pääasiassa palvelurakennuksia kuten kouluja, päiväkoteja, virastoja, museoita yms. Kohteet, joihin palvelua tilataan, valitaan erikseen tarpeen mukaisesti. Tampereen Tilapalvelut Oy rakennuttaa ja ylläpitää pääosin Tampereen kaupungin rakennuksia. Tästä sopimuksesta tilattavat työt ovat pääsääntöisesti alle 20 000 €.
Interne Kennung: 611599
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Tämä dynaaminen hankintajärjestelmä on perustettu ilmanvaihtojärjestelmien puhdistuksien kilpailuttamista varten. Varsinaiset hankinnat tehdään erillisillä, dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisillä kilpailutuksilla, joissa kuvataan ja täsmennetään hankinnan kohde. Sisäisistä kilpailutuksista ilmoitetaan dynaamiseen hankintajärjestelmään hyväksytyille ehdokkaille sähköisesti. Dynaamisen hankintajärjestelmän perustamisvaihe on 31.12.2025 asti. Perustamisvaiheessa ei tehdä kilpailutuksia, mutta järjestelmään voi jättää osallistumishakemuksia. Dynaamisen hankintajärjestelmän hankintavaihe on 1.1.2026-19.9.2035. Hankintavaiheen aikana järjestelmään voi edelleen jättää osallistumishakemuksia ja järjestelmään hyväksytyt ehdokkaat voivat jättää tarjouksia avautuviin sisäisiin kilpailutuksiin. Ensimmäisen sisäisen kilpailutuksen sopimuskausi alkaa aikaisintaan 15.3.2026. Osallistumishakemukset käsitellään 10 työpäivän kuluessa hakemuksen vastaanottamisesta tai järjestelmän uudelleen avaamisesta, jos hakemus saapuu järjestelmän ollessa suljettuna. Perustellusta syystä käsittelyaikaa voidaan pidentää 15 työpäivään. Dynaaminen hankintajärjestelmä voidaan tilapäisesti sulkea milloin tahansa dynaamisen hankintajärjestelmän voimassaolon aikana. Dynaamisen hankintajärjestelmän ollessa suljettuna yksittäisiä hankintoja ei tehdä järjestelmän sisällä. Järjestelmän sisällä kilpailutettavista hankinnoista solmitaan hankintasopimus kunkin kilpailutuksen voittajan/voittajien kanssa. Dynaamiseen hankintajärjestelmään hakeminen ja hyväksyminen ei velvoita ehdokasta osallistumaan sisäisiin kilpailutuksiin.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden
5. Los
Los: LOT-0000