2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zagospodarowanie w 2027r. odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Chełmek w instalacji komunalnej.”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przyjęcie i zagospodarowanie w roku 2027 odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie Gminy Chełmek w instalacji komunalnej, poprzez zapewnienie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych, sortowania wybranych frakcji selektywnie zebranych odpadów, kompostowania selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych ulegających biodegradacji, unieszkodliwiania pozostałości z sortowania odpadów komunalnych. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności usługę: 1.Mechaniczno-biologiczne przetwarzanie zmieszanych odpadów komunalnych (200301) i wydzielenie ze zmieszanych odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do ponownego użycia, recyklingu bądź odzysku. 2.Przetwarzanie selektywnie zebranych odpadów zielonych i innych ulegających biodegradacji (200201, 200108) zgodnie ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.: Dz.U. z 2023r. poz. 1587 ze zm.) oraz zapewnienie ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, określonych przepisami prawa. 3.Sortowanie odpadów opakowaniowych i doczyszczanie selektywnie zebranych frakcji odpadów: z papieru i tektury (150101), tworzyw sztucznych (150102), szkła (150107) zbieranych u źródła z przeznaczeniem ich do ponownego użycia, recyklingu bądź odzysku oraz zapewnienie osiągnięcia wymaganego poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu, określonych przepisami prawa. 4.Zagospodarowywanie, zgodnie z hierarchią gospodarki odpadami, odpadów odzieży i tekstyliów pochodzących z gospodarstw domowych (20 01 11). 5.Zagospodarowywanie, zgodnie z hierarchią gospodarki odpadami, odpadów budowlanych i rozbiórkowych pochodzących z gospodarstw domowych (170101). 6.Zagospodarowywanie, zgodnie z hierarchią gospodarki odpadami odpadów wielkogabarytowych (200307). 7.Unieszkodliwianie odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania pozostałych odpadów komunalnych oraz zapewnienie ograniczenia masy odpadów komunalnych przekazywanych do składowania określonych przepisami prawa. Przedmiot zamówienia winien być realizowany z zachowaniem zasad określonych w przepisach prawa, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.: Dz.U. z 2023r. poz. 1587) oraz z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733). Zagospodarowaniem zostaną objęte odpady w ilościach wskazanych w tabeli poniżej: Tabela 1 - Prognozowane ilości odpadów przeznaczonych do zagospodarowania w okresie jednego roku. Kod odpadu Szacowana masa w 2027 r. [Mg] 20 03 01 2800 15 01 01 140 15 01 02 210 15 01 07 220 17 01 01 230 20 01 08 60 20 02 01 520 20 03 07 340 20 01 11 75 SUMA: 4595 Wskazane powyżej odpady komunalne mogą być dostarczone w mniejszych ilościach ogólnie lub w poszczególnych rodzajach, niż wskazane powyżej w zależności od ilości i rodzaju odebranych odpadów jednak minimalna ilość przekazanych odpadów wynosić będzie przynajmniej 50% ilości określonych w tabeli 1. Jednocześnie, dopuszcza się przy ogłoszeniu zamówienia zmianę (zwiększenie lub zmniejszenie) wskazanych w tabeli nr 1 wyjściowych ilości odpadów do 10% dla każdej z frakcji.
Interne Kennung: IN.271.16.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zagospodarowanie w 2027r. odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Chełmek w instalacji komunalnej
Beschreibung: Warunki udziału w postępowaniu: Zgodnie art. 112 ust. 2 p.z.p. warunki udziału mogą dotyczyć: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów; Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: a. posiada wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (BDO) zgodnie z wymogami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.: Dz.U. z 2023r. poz. 1587 ze zm.) i przekaże Zamawiającemu informację o nadanym numerze rejestrowym BDO; b. posiada aktualne zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie zagospodarowania, przetwarzania odpadów na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.: Dz.U. z 2023r. poz. 1587 ze zm.) c. posiada aktualny wpis na listę instalacji komunalnych, o której mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j.: Dz.U. z 2023r. poz. 1587 ze zm.). d. posiada zezwolenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wprowadzenie do obrotu nawozu albo środka wspomagającego uprawę roślin wydaną na podstawie art. 4 ust. 2 ustawy z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 105). 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej; 4) zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie – wykonał lub wykonuje usługi zagospodarowania, o masie łącznej odpadów komunalnych co najmniej 3000 Mg, w ciągu następujących po sobie 12 miesięcy.