See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PRENOVA LABORATORIJA ZD POSTOJNA
Beschreibung: Predmet javnega naročila je prenova prostorov laboratorija ZD Postojna, ki se nahaja v 1. nadstropju Zdravstvenega doma dr. Franca Ambrožiča Postojna, na naslovu Prečna ulica 2, 6230 Postojna, na zemljišču s parc. št. 2927/9, k.o. 2490 Postojna. Javno naročilo je razdeljeno na dva sklopa: SKLOP 1: Izvedba GOI del za prenovo prostorov laboratorija ZD Postojna SKLOP 2: Dobava in montaža pohištvene opreme za prenovljene prostore laboratorija ZD Postojna Ponudnik lahko odda ponudbo za posamezen sklop ali za oba sklopa. Naročnik bo štel, da je ponudnik oddal ponudbo za tisti sklop, za katerega bo navedel ponudbeno ceno v povzetku ponudbenega predračuna (OBR-7) in zanj predložil popis opreme oziroma popis del. Ponudnik mora ponuditi vso opremo in vse storitve iz posameznega sklopa, za katerega oddaja ponudbo.
Interne Kennung: JN-74886
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45215100 Bauarbeiten für Gebäude im Gesundheitswesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Izvedba GOI del za prenovo prostorov laboratorija ZD Postojna
Beschreibung: Predmet javnega naročila je izvedba gradbenih, obrtniških in inštalacijskih del za prenovo prostorov laboratorija ZD Postojna. Vrsta, lastnosti, kakovost in opis predmeta javnega naročila so opredeljeni v Projektu za izvedbo (PZI), št. projekta AA-P10/25, junij 2025, ki ga je izdelal projektant Atelje Aleksandra, Aleksandra Leban-Meze s.p., in je sestavljen iz Načrta arhitekture, Načrta s področja elektrotehnike in Načrta s področja strojništva. Naročnik na vseh mestih popisa del, kjer je morebiti naveden proizvajalec, model oziroma tip proizvoda, dopušča predložitev enakovrednega proizvoda, ki je po tehničnih karakteristikah in funkcionalnostih dejansko enakovreden zahtevanemu. Naročnik si pridržuje pravico od ponudnika v fazi presoje ponudbe in v fazi izvajanja pogodbe zahtevati dokazila o natančnih tehničnih lastnostih ponujenega blaga. Rok za izvedbo vseh pogodbenih del je 30. 10. 2026. Naročnik od izbranega ponudnika pričakuje strokovno, odgovorno in ažurno izvajanje predmeta javnega naročila vključno z dnevno prisotnostjo vodje del, zato je v vzorec pogodbe vključil posamezne pogodbene kazni za nekatere zamude ter za primer odsotnosti vodje del.
Interne Kennung: 526516
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Los: LOT-0002
Titel: Dobava in montaža pohištvene opreme za prenovljene prostore laboratorija ZD Postojna
Beschreibung: Predmet javnega naročila je dobava in montaža pohištvene opreme za prenovljene prostore laboratorija ZD Postojna. Vrsta, lastnosti, kakovost in opis predmeta javnega naročila so opredeljeni v Načrtu opreme, št. projekta AA-P10-O/25, oktober 2025, ki ga je izdelal projektant Atelje Aleksandra, Aleksandra Leban-Meze s.p. Rok za dobavo in montažo pohištvene opreme je 15. 11. 2026. Komercialna imena, blagovne znamke in modeli oziroma proizvajalci opreme, ki so morebiti navedeni v posameznih delih popisa opreme oziroma v Načrtu opreme, ki jih mora izpolniti ponudnik, so navedeni zgolj primeroma in zaradi določitve kakovosti. Naročnik bo sprejel enakovredno opremo, ponudnik pa s predložitvijo ponudbe z enakovredno opremo prevzema kazensko in materialno odgovornost za morebitne napake in škodo, ki bi nastale zaradi neustreznosti ali nekompatibilnosti. Ponujena oprema mora izpolnjevati vse zahteve, navedene v popisu opreme in Načrtu opreme. Ponudnik mora v ponudbi navesti proizvajalca in tip ponujene opreme (kjer je to možno) ter predložiti dokazila o tehničnih lastnostih posameznega elementa ponujene opreme (tehnična dokumentacija, iz katere mora biti razvidno, da oprema v celoti ustreza opisom, zahtevam in karakteristikam). Za verodostojno dokazilo o tehničnih lastnostih opreme se šteje katalog, prospekt ali drug ustrezen uraden material proizvajalca s tehničnimi specifikacijami ponujenega elementa opreme oziroma izjava proizvajalca, da ima takšne karakteristike, če tehnična dokumentacija proizvajalca ne obstaja. Ponudnik mora v dokazilu na jasno viden način (s prosto roko ali drugače) označiti vsak element oziroma zahtevo opreme (postavko), ki je navedena v popisu opreme oziroma Načrtu opreme. Zaželeno je, da ponudnik v ponudbi predloži kazalo, v katerem dokazilu in na katerem mestu (strani) je razvidno izpolnjevanje posameznega elementa oziroma zahteve opreme (postavke) iz popisa opreme oziroma Načrta opreme. V primeru, da dokazila ne bodo priložena, bo naročnik ponudbo izločil. V primeru, da iz ponudbe ne bo jasno razvidno, kateri del tehnične dokumentacije izkazuje izpolnjevanje posamezne zahteve, bo naročnik pozval ponudnika k dopolnitvi oziroma pojasnilu. V primeru, da ponudnik v dopolnitvi oziroma pojasnilu ne bo izkazal zahtevanih tehničnih lastnosti ponujene opreme, bo naročnik njegovo ponudbo izločil iz nadaljnjega postopka. V primeru, da izpolnjevanje posameznih zahtev iz tehnične dokumentacije ni razvidno, lahko ponudnik priloži podpisano lastno izjavo, v kateri s splošno izjavo izrecno potrdi izpolnjevanje vseh zahtev naročnika.
Interne Kennung: 526517
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen