566083-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bedarfspersonenbeförderung – Kørsel ved 1813 akutte lægebesøg i hjemmet 2025
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKørsel ved 1813 akutte lægebesøg i hjemmet 2025
BeschreibungRegion Hovedstadens Akutberedskab (herefter benævnt AKUT) har i Region Hovedstaden ansvaret for den præhospitale indsats og regionens samlede sundhedsberedskab på tværs af regionens hospitaler og virksomheder. Som en del af den præhospitale indsats modtager og håndterer AKUT opkald til Akuttelefonen 1813 samt opgaver relateret hertil, herunder disponering og udførelse af akutte lægebesøg i hjemmet. Akutte lægebesøg i hjemmet udføres af læge ansat i AKUT. Lægen køres til patienters bopæl eller opholdssted i taxa.
Interne Kennung25063106
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60120000 Taxiverkehr
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenKonktraktforlængelse Til/fra køb af beredskaber (vogne