2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Sukcesywna dostawa paliw płynnych - oleju napędowego na rzecz PKS w Kłodzku S.A. wraz z wstawieniem terminalu paliwowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa przez Wykonawcę własnym transportem (na koszt i ryzyko Wykonawcy) paliw płynnych w postaci oleju napędowego na rzecz Zamawiającego do zbiornika wchodzącego w skład terminalu paliwowego wraz z postawieniem przez Wykonawcę przedmiotowego terminalu paliwowego na terenie prowadzenia działalności przez Zamawiającego – działce nr 3/48 powstałej na skutek podziału geodezyjnego działki nr 3/32 położonej w Kłodzku przy ulicy Dusznickiej nr 1. 2. Olej napędowy musi spełniać klasyfikację na podstawie PN-EN 590. 3. Szacunkowa ilość oleju napędowego wynosi 408 m³ na 24 miesiące. 4. Zamawiający wymaga aby stacja Wykonawcy znajdowała się w obrębie 2 km od siedziby Zamawiającego, z której Zamawiający będzie mógł skorzystać w przypadku awarii terminala trwającej dłużej niż 12 godzin. 5. Paliwa powinny spełniać warunki określone aktualnymi normami: PN-EN 590, PN-EN 228 i Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie aktualnych wymagań jakościowych dla paliw ciekłych. Parametry określone we wskazanym akcie prawnym są parametrami minimalnymi, które winny spełniać oferowane paliwa ciekłe. 6. W ramach realizacji zamówienia wykonawca jest zobowiązany do zrealizowania usług towarzyszących (np. transport, ubezpieczenie na czas transportu, załadunek, rozładunek itp.) niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia. Wszelkie czynności i prace związane z montażem, rozmieszczeniem i instalacją, oferowanego przez Wykonawcę terminalu paliwowego niezbędne do prawidłowego i zgodnego z przeznaczeniem funkcjonowania przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w cenie oferty
Interne Kennung: 2/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 w zw. z art. 378 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, podjął decyzję o skróceniu terminu składania ofert do 15 dni z uwagi na zaistnienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć przy zachowaniu należytej staranności. Konieczność zastosowania procedury przyspieszonej wynika z następujących okoliczności faktycznych: 1. Unieważnienie poprzedniego postępowania: Zamawiający prowadził uprzednio postępowanie na analogowy przedmiot zamówienia (dostawę paliw płynnych), które zostało ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w czerwcu 2026 r. Postępowanie to musiało zostać unieważnione z przyczyn formalno-prawnych, tj. z uwagi na fakt, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższyła kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie miał możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. 2. Ryzyko paraliżu działalności sektorowej: Aktualnie obowiązująca umowa na dostawę paliw płynnych wygasa z dniem 8 września 2026 r. Zamawiający jest podmiotem sektora użyteczności publicznej realizującym zadania z zakresu publicznego transportu zbiorowego. Ciągłość dostaw paliwa jest kluczowym i niezbędnym warunkiem do codziennego uruchamiania taboru autobusowego i realizacji rozkładów jazdy. 3. Zagrożenie interesu publicznego: Zastosowanie standardowego, 35-dniowego lub 30-dniowego terminu składania ofert doprowadziłoby do sytuacji, w której po 8 września 2026 r. Zamawiający pozostałby bez ważnej umowy na dostawę paliwa. Spowodowałoby to całkowite zatrzymanie świadczenia usług przewozowych, paraliż komunikacyjny regionu oraz uniemożliwienie mieszkańcom dojazdu do pracy, szkół i placówek medycznych, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla interesu publicznego. 4. Proporcjonalność terminu: Przedmiotem zamówienia jest dostawa paliw (zakup o charakterze standardowym, powszechnie dostępnym na rynku, gdzie kalkulacja ceny opiera się o powtarzalne mechanizmy upustów/marż od cen hurtowych). W związku z tym skrócony do 15 dni termin jest obiektywnie wystarczający dla profesjonalnych podmiotów rynku paliwowego na przygotowanie i złożenie prawidłowej oferty, co gwarantuje zachowanie uczciwej konkurencji. Wobec powyższego, wykazana pilna potrzeba oraz konieczność zapewnienia ciągłości funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego w pełni uzasadniają skrócenie terminu składania ofert do 15 dni
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09130000 Mineralöl und Destillate
5. Los
Los: LOT-0001