2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zvýšení kybernetické bezpečnosti města Pelhřimov
Beschreibung: Veřejná zakázka s názvem „Zvýšení kybernetické bezpečnosti města Pelhřimov“, je součástí projektu NPO registrační číslo projektu CZ.31.2.0/0.0/0.0/23_093/0008497, výzva č. 41 - Kybernetická bezpečnost – obce. Předmětem veřejné zakázky je soubor technologií a služeb zvyšující kybernetickou bezpečnost města Pelhřimov podle zákona číslo 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti a o změně souvisejících zákonů (zákon o kybernetické bezpečnosti), tj. v souhrnu zvýšení bezpečnosti vyjmenovaných informačních a komunikačních systémů žadatele. Zadavatel identifikoval seznam agendových a provozních informačních systémů města Pelhřimov vybraných v souladu s požadavky zákona č. 181/2014 Sb. o kybernetické bezpečnosti, ve vazbě na § 18 a § 20 vyhlášky č. 82/2018 Sb., o kybernetické bezpečnosti, jejichž kybernetická bezpečnost má být posílena, a sice: IS FENIX - komplexní systém pro podporu ekonomických a správních agend v rozsahu: • ekonomika: účetnictví, výkaznictví, rozpočet, banka, pohledávky a místní poplatky, kniha došlých faktur, kniha vydaných faktur, objednávky, majetek, sklad MTZ • správní agendy: matrika, vidimace a legalizace, registr obyvatel, registr uzemní identifikace IS eSPIS zajišťuje komplexní vedení spisové služby – řeší evidenci, oběh, schvalování a vyřizování písemností, včetně jejich zařazení do spisů (složek). IS FLUXPAM 5 - jedná se o komplexní mzdový a personalistický systém, který umožňuje evidenci zaměstnanců, organizační struktury MěÚ, správu pracovních náplní a dále řešení mzdové agendy. IS Elektronická pošta - řešení pro zasílání zpráv (tj. mailovou komunikaci) a týmovou spolupráci (tzv. groupware). IS Portál občana - portál občana je branou k elektronickým službám města, samoobslužným místem pro bezpečnou a důvěrnou komunikaci mezi občanem a veřejnou správou. Portál obsahuje transakční (soukromou) částí, zajišťující osobní přístup prostřednictvím přihlášení uživatele IS Doménové prostředí Windows serveru - jedná se o jednotné prostředí poskytující služby pro běh IS na úrovni Windows serveru, autorizační služby nasazením jednotného prostředí Active Directory a dále autentizační služby uživatelů ke koncovým stanicím a serverům založených na produktech Microsoft. Autentizační služby jsou dále užívány z aktivních session uživatelů pro jejich autentizaci do informačních systémů, do kterých se z takové session přihlašují.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48800000 Informationssysteme und Server
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Část A - Penetrační testy, GAP analýza, vstupní audit
Beschreibung: Předmětem plnění této části veřejné zakázky objektivní a nezávislé zmapování aktuálního stavu kybernetické bezpečnosti informačních systémů města, identifikace mezer vůči legislativním požadavkům (ZoKB, NIS 2, GDPR) a následně ověřit technologickou odolnost prostřednictvím cílených penetračních testů. S ohledem na charakter plnění a cíle projektu v oblasti kybernetické bezpečnosti zadavatel doporučuje, aby návrh technických a organizačních opatření reflektoval rovněž požadavky vyplývající ze směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2022/2555 (tzv. NIS 2). Upozorňujeme, že k datu vyhlášení zadávacího řízení dosud nedošlo k transpozici této směrnice do právního řádu České republiky, a proto se jedná o doporučený, anticipovaný rámec, nikoliv právně závazný předpis.
Interne Kennung: MPe/OI/179/2025-A
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79417000 Sicherheitsberatung
Los: LOT-0003
Titel: Část C - Závěrečný audit kybernetické bezpečnosti, dokumentace
Beschreibung: Předmětem plnění části C veřejné zakázky je provedení nezávislého závěrečného auditu kybernetické bezpečnosti města Pelhřimov po implementaci technických a organizačních opatření realizovaných v rámci části B (Infrastruktura) projektu „Zvýšení kybernetické bezpečnosti města Pelhřimov“, podpořeného z Národního plánu obnovy (NPO), výzvy č. 41 – Kybernetická bezpečnost – obce. Hlavním cílem je nezávislé posouzení skutečného zvýšení kybernetické bezpečnosti vybraných informačních a komunikačních systémů města a ověření souladu stávajícího bezpečnostního rámce s požadavky zákona č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti, a vyhlášky č. 82/2018 Sb., zejména § 18 a § 20. Auditní výstupy budou sloužit jako podklad pro doložení naplnění cílů a indikátorů dotační podpory.
Interne Kennung: MPe/OI/179/2025-C
Los: LOT-0002
Titel: Část B - Infrastruktura
Beschreibung: Předmětem plnění části B veřejné zakázky „Zvýšení kybernetické bezpečnosti města Pelhřimov“ je dodávka a implementace technických a programových prostředků, jejichž účelem je zvýšení odolnosti IT infrastruktury města vůči kybernetickým hrozbám, včetně podpůrných služeb a zajištění záručního servisu.
Interne Kennung: MPe/OI/179/2025-B