566256-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reinigungsdienste – Acordul cadru – 24 luni servicii de curățenie și colectare selectivă a deșeurilor (inclusiv materialele aferente)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acordul cadru – 24 luni servicii de curățenie și colectare selectivă a deșeurilor (inclusiv materialele aferente)
Beschreibung: Autoritatea contractantă – Inspectoratul de Stat în Construcții – ISC dorește achiziționarea de servicii de curățenie și colectare selectivă a deșeurilor (inclusiv produsele de curăţenie, precum și elaborarea planului de măsuri privind colectarea selectivă) pentru o perioadă de 24 lunii – cod CPV: 90910000-9 – Servicii de curățenie; 90911300-9 – Servicii de curățare a ferestrelor ; 90500000-2 – Servicii privind deșeurile menajere și deșeurile. Prezenta documentație are ca obiectiv menţinerea în condiţii bune de funcționare a sediilor Inspectoratului de Stat în Construcţii și ale Inspectoratelor Județene în Construcții, prin prestarea serviciilor de curățenie și igienizare a spaţiilor în care îşi desfăşoară activitatea personalul propriu. Termenul limita până la care se pot solicita clarificari la documentatia de atribuire: cu 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar și complet solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în legătură cu documentația de atribuire până în a 11 a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor în anunțul de participare.
Interne Kennung: 14234699_2025_PAAPD1563607
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Prezenta documentație are ca obiectiv menţinerea în condiţii bune de funcţionare a sediilor Inspectoratului de Stat în Construcţii şi ale Inspectoratelor Județene în Construcții, prin asigurarea serviciilor de curățenie și colectare selectivă a deșeurilor (inclusiv materialele aferente) în care îşi desfăşoară activitatea personalul propriu. Valoarea maximă estimată a acordului-cadru este de 7.949.653,42 lei, fără TVA, pentru o suprafață maximă de 30.588,41 mp (incluzând toate sediile I.S.C. – aparat central și I.J.C.-uri și colectarea selectivă a deșeurilor), pe o perioadă de 24 luni și pentru servicii de curățenie semestrială, astfel: 1. Costurile aferente pentru o suprafață maximă de 30.588,41 mp, pe o perioadă de 24 luni în care se efectuează prestația (inclusiv colectarea selectivă a deșeurilor), astfel: (30.588,41 mp x 10,5 lei/mp/luna) x 24 luni = 7.708.279,32 lei fără TVA 2. Servicii de curățenie semestrială (suprafețele mari vitrate, unde sunt necesari alpiniști utilitari), calculate pentru o suprafață maximă de 10.971,55 mp, astfel: 10.971,55 mp x 5,50 lei/ mp fără TVA x 4 semestre = 241.374,10 lei fără TVA Valoarea minimă estimată a achiziției pentru 24 luni este în sumă de 6.490.585,16 lei, fără TVA. (incluzând toate sediile I.S.C. – aparat central și I.J.C.-uri și colectarea selectivă a deșeurilor), pe o perioadă de 24 luni și pentru servicii de curățenie semestrială. 1. Costurile aferente pentru o suprafață minimă de 25.032,08 mp și pe o perioadă de 24 luni în care se efectuează prestația (inclusiv colectarea selectivă a deșeurilor), astfel: (25.032,08 mp x 10,5 lei/mp/luna) x 24 luni = 6.308.084,16 fără TVA 2. Servicii de curățenie semestrială (suprafețele mari vitrate, unde sunt necesari alpiniști utilitari), calculate pentru o suprafață minimă de 8.295,50 mp, astfel: 8.295,50 mp x 5,50 lei/ mp fără TVA x 4 semestre = 182.501,00 lei fără TVA Valoarea celui mai mare contract subsecvent de curățenie și colectare selectivă a deșeurilor (inclusiv materialele aferente), pentru o perioadă de 12 luni, este în sumă de 3.974.826,71 lei fără TVA și cuprinde: a) Costurile aferente pentru o suprafață maximă de 30.588,41 mp (anexa nr. 1 a caietului de sarcini), astfel: (30.588,41 mp x 10,5 lei/mp/luna) x 12 luni = 3.854.139,66 lei fără TVA. b) Servicii de curățenie semestrială (suprafețele mari vitrate, unde sunt necesari alpiniști utilitari), calculate pentru o suprafață maximă de 10.971,55 mp, astfel: 10.971,55 mp x 5,50 lei/ mp fără TVA x 2 semestre = 120.687,05 lei fără TVA Valoarea celui mai mic contract subsecvent de curățenie și colectare selectivă a deșeurilor (inclusiv materialele aferente), pentru o perioadă de o lună, este în sumă de 262.836,84 lei fără TVA și cuprinde: Costurile aferente pentru o suprafață minimă de 25.032,08 mp (anexa nr. 1 a caietului de sarcini), astfel: 25.032,08 mp x 10,5 lei/mp/luna=262.836,84 lei fără TVA. Suprafețele minime si maxime pe care autoritatea contractanta le stabileste initial în documentatia de atribuire si, ulterior, în acordul cadru, reprezinta estimari care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord cadru, si nu suprafețele/valorile exacte, acestea putând fi mai mici, egale, sau mai mari fata de cele estimate, în functie de necesitatile efective ale autoritatii contractante.
Interne Kennung: 1