See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare MOBILIER ȘCOLAR în cadrul proiectului: „MODERNIZAREA PRIN DOTĂRI MATERIALE A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT DIN ORAȘUL TITU”
Beschreibung: ORAŞUL TITU a semnat contractul de finanțare nr. 742DOT ⁄ 2023 cu Unitatea Executivă pentru Finanțarea Învățământului Superior, a Cercetării, Dezvoltării și Inovării (UEFISCDII) în cadrul apelului „Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a unităților de învățământ preuniversitar și a unităților conexe”, prin PNRR\ Pilonul VI. Politici pentru noua generație\ Componenta C15: Educație \Reforma 4. Crearea unei rute profesionale complete pentru învățământul tehnic superior \Investiția 13. Echiparea laboratoarelor informatice din școlile de educație și formare profesională (EFP) și \Investiția 14. Echiparea atelierelor de practică din unitățile de învățământ profesional și tehnic și Reforma 5. Adoptarea cadrului legislativ pentru digitalizarea educației\ Investiția 9. Asigurarea echipamentelor și a resurselor tehnologice digitale pentru unitățile de învățământ precum și Reforma 6. Actualizarea cadrului legislativ pentru a asigura standarde ecologice de proiectare, construcție și dotare în sistemul de învățământ preuniversitar\Investiția 11. Asigurarea dotărilor pentru sălile de clasă preuniversitare și laboratoarele/atelierele școlare”
Interne Kennung: 4402590_2025_11
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39160000 Schulmöbel
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziționarea de mobilier pentru obiectivul: „MODERNIZAREA PRIN DOTĂRI MATERIALE A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT DIN ORAȘUL TITU":Școala Gimnazială „Pictor Nicolae Grigorescu”, Școala Gimnazială nr. 2 Titu Târg, Liceul Teoretic „Iancu C Vissarion” Titu, Liceul Tehnologic „Goga Ionescu” Titu.
Interne Kennung: 1