2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kurssipalveluiden hankinta (tila-, majoitus- ja ravitsemuspalvelut)
Beschreibung: Allergia-, Iho- ja Astmaliitto ry järjestää valtakunnallisia, suomenkielisiä kursseja aikuisille, nuorille sekä lapsille ja heidän perheilleen. Kurssit ovat ammatillisesti ohjattua tavoitteellista ryhmätoimintaa. Kurssien rahoittajana toimii Sosiaali- ja terveysjärjestöjen avustuskeskus (STEA). Avustus on vuosikohtaista ja avustuksen suuruus varmistuu helmikuussa, ennakkotiedot tulevat joulukuussa. Hankinnan kohteena ovat Sosiaali- ja terveysjärjestöjen avustuskeskuksen avustamien ja Allergia-, iho- ja astmaliiton toteuttamien kurssien täysihoito- ja tilapalvelut. Valtakunnalliset kurssit on tarkoitettu kaikille Suomessa vakituisesti asuville. Kurssitoiminnan tavoitteena on tuottaa laadukkaita, ajantasaista tietoa sisältäviä ja vertaistuen mahdollistavia kursseja lapsiperheille, nuorille ja aikuisille. Kurssipaikka, ajankohta, henkilökunta ja käytettävät opetus- ja ohjausmenetelmät ja materiaalit valitaan kunkin kohderyhmän tarpeet huomioiden.
Interne Kennung: Kurssipalveluiden hankinta 2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55100000 Dienstleistungen von Hotels
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55100000 Dienstleistungen von Hotels, 55300000 Restaurant- und Bewirtungsdienste, 55500000 Kantinen- und Verpflegungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-054678-LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Hankintasopimuksen tavoitteena on ostaa vuonna 2027-2028 ja lisäksi kahtena optiovuotena (2029-2030) toteutettaville kursseille täysihoito (majoitus ja ruokailut), tarvittavat tilat (kokous- ja liikuntatilat).