566441-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Verbrauchsartikel – Consumabile medicale 3
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Consumabile medicale 3
Beschreibung: Spitalul Judetean de Urgență Miercurea Ciuc doreste achizitionarea de Consumabile medicale 3 - 71 loturi care contribuie la buna funcţionare a activităţii medicale pentru sectiile spitalului, avand in vedere numarul mare de pacienti si necesitatea asigurarii unor conditii optime, in conformitate cu normele sanitare in vigoare. În urma procedurii de atribuire se va încheia acord-cadru cu maxim 3 operatori economici. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 5/4245305/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Balon non-compliant tip III.
Beschreibung: - detaliate în Anexa 1 și Anexa 2 la Caietul de sarcini. Cantitățile și valorile estimate se regăsesc în Anexa 2 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33111730 Angioplastie-Ausstattung
Los: LOT-0002
Titel: Set atele vacuum compus din 3 atele antebraț, picior, pompă, vacuum și geantă
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0003
Titel: Saltea vacuum trapeziodală dimensiune 202X70 cm
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 39143112 Matratzen
Los: LOT-0004
Titel: Set accesorii pentru salteaua vacuum trapezoidala: mânere, centuri fixare pacient, geantă
Beschreibung: - detaliate în Anexa 1 și Anexa 2 la Caietul de sarcini. Cantitățile și valorile estimate se regăsesc în Anexa 2 la caietul de sarcini. La loturile cu o valoare estimată maximă/CS sub 10.000 lei respectiv, valoarea garanției de participare ar fi sub 100 lei nu se solicită prezentarea garanției de participare - în conformitate cu Anexa 2 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Pompă pentru saltea vacuum
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 42122000 Pumpen
Los: LOT-0006
Titel: Saltea anatomică termoizolantă, 3 secțiuni, neagră
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Folie (cearceaf) de transfer ușoară cu 6 mănere
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33192160 Tragbahren
Los: LOT-0008
Titel: Folie (cearceaf) de transfer cu 6 mânere impermeabilă
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Kit replantare
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Kit naștere
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Dispozitivului reutilizabil de scos capse chirurgicale
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Pansament hemostatic
Beschreibung: - detaliate în Anexa 1 și Anexa 2 la Caietul de sarcini. Cantitățile și valorile estimate se regăsesc în Anexa 2 la caietul de sarcini,
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33141110 Verbandsmaterial
Los: LOT-0013
Titel: Sonda rotationala pentru ecografie intravasculara coronariana
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Balon semicompliant pentru angioplastie coronariana
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Ghid FFR compatibil cu Avvigo
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Cutit de incizii sideport 1.2 mm
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 33122000 Ophtalmologische Geräte
Los: LOT-0017
Titel: SONDA INTUBATIE OROTRAHEALA FARA BALON
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 33141641 Sonden
Los: LOT-0018
Titel: Rola hartie termica pentru autoclav
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 22993200 Papier oder Pappe, wärmeempfindlich
Los: LOT-0019
Titel: Seringa pentru injectomat CT
Interne Kennung: 19
Haupteinstufung (cpv): 33141310 Spritzen
Los: LOT-0020
Titel: COMPRESE TIFON ÎMPĂTURITE 12 STRATURI, FĂRĂ FIR RADIOOPAC
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Electrozi pentru aparate de electroterapie
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 31711140 Elektroden
Los: LOT-0022
Titel: Sorturi impermeabile de endoscopie
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 18143000 Schutzkleidung
Los: LOT-0023
Titel: Set pentru ligament artificial
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Injector reutilizabil, compatibil cu cartușele Blis - X1
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Bandaj Triunghiular
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Vitreotom
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Soluție HCl 8%
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Los: LOT-0028
Titel: Premium vacuum PHACO pach (caseta)
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Adaptor tip cleste pentru electrozi de unica utilizare
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Consumabile la monitoarele SinoheroH8
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Blefarostat pentru copii
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Lentila de 20 dioptrie
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Foarfeca de peeling
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Lentila de diagnostic 90 D
Beschreibung: - detaliate în Anexa 1 și Anexa 2 la Caietul de sarcini, Cantitățile și valorile estimate se regăsesc în Anexa 2 la caietul de sarcini. La loturile cu o valoare estimată maximă/CS sub 10.000 lei respectiv, valoarea garanției de participare ar fi sub 100 lei nu se solicită prezentarea garanției de participare - în conformitate cu Anexa 2 la caietul de sarcini.
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Canulă de hidrodisecție 27g x 7/8 0,4x22mm
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Acid citric
Interne Kennung: 36
Haupteinstufung (cpv): 24960000 Verschiedene chemische Erzeugnisse
Los: LOT-0037
Titel: Lama pentru videolaringoscop/ linscop de unică folosință
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Rola hartie termica tip eticheta pt Sanibel MLP2
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Consumabile pentru testare cutanata Prick
Interne Kennung: 39
Haupteinstufung (cpv): 33141625 Diagnoseausrüstung
Los: LOT-0040
Titel: Consumabile testare epicutanată (Patch)
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Capat Sonda Audiometru
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Tub UV TUV 30 Wg 30 T8 UV-C long life
Interne Kennung: 42
Haupteinstufung (cpv): 31515000 Ultraviolettlampen
Los: LOT-0043
Titel: Statie de prim ajutor pentru clatirea ochilor Plum COMBI STATION
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: FIBRĂ OPTICĂ PENTRU LASER DIODA DR.SMILE
Interne Kennung: 44
Haupteinstufung (cpv): 33162200 OP-Instrumente
Los: LOT-0045
Titel: CANULE ASPIRATOR CHIRURGICAL ¼ ” VERZI DR.MAYER
Interne Kennung: 45
Haupteinstufung (cpv): 33141220 Kanülen
Los: LOT-0046
Titel: FREZE CHIRURGICALE PENTRU PIESĂ DREAPTĂ
Interne Kennung: 46
Haupteinstufung (cpv): 33131100 Zahnärztliche Chirurgiegeräte
Los: LOT-0047
Titel: TUB IRIGARE PENTRU SURGIC PRO+ NSK
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Pensa Eckardt
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Pensa Seratta
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Instrument Backflush
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Colorant albastru de membrane retiniene
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: CANULA BACKFLUSH 35 mm, 25 gauge / 0.5 mm
Interne Kennung: 52
Haupteinstufung (cpv): 33169000 Chirurgische Instrumente
Los: LOT-0053
Titel: CHOPPER CU SPATULA, tip Nagahara combinata cu spatula (0.5 mm) - lungime horizontala totala 116mm
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Set Intrauterin Iud
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Clip vascular titan tip Yasargil drept
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Clip vascular tip Yasargil semicurb
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Cablu pacient cu 7 fire cu pini pentru aparatul ECG HOLTER LABTECH RC-3H CardioSpy
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Stimulator cardiac unicameral pentru stimularea sistemului de conducere
Interne Kennung: 58
Haupteinstufung (cpv): 33182210 Herzschrittmacher
Los: LOT-0059
Titel: Stimulator cardiac bicameral pentru stimularea sistemului de conducere
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Stimulator cardiac tricameral CRT-P tip A bazal
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Stimulator cardiac tricameral CRT-P tip B avansat
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Teaca pentru stimulare LBB
Interne Kennung: 62
Haupteinstufung (cpv): 33182240 Teile und Zubehör für Herzschrittmacher
Los: LOT-0063
Titel: Piesă contraunghi 1:1 cu fibră optică
Interne Kennung: 63
Haupteinstufung (cpv): 33141800 Zahnärztliches Verbrauchsmaterial
Los: LOT-0064
Titel: Cap spray cu duze pentru turbine W&H
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: KIT prelevare All In One de 20 ml fara gel de separare pt. tratament PRP
Interne Kennung: 65
Haupteinstufung (cpv): 33141620 Sanitätspacks
Los: LOT-0066
Titel: Ace pen insulină
Interne Kennung: 66
Haupteinstufung (cpv): 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke
Los: LOT-0067
Titel: Seringă din sticlă tip Guyon 100 ml
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Test patch standard europene
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: -Consumabile pentru testare cutanata Prick
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Plasturi pentru testare patch
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Placuta anterior toraco-lombara cu suruburi aferente
Interne Kennung: 71