566451-2025 - Wettbewerb
Tschechien – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Svoz a nakládání s odpadem obce Krnsko 2026 - 2029
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSvoz a nakládání s odpadem obce Krnsko 2026 - 2029
BeschreibungPředmětem plnění veřejné zakázky je komplexní zajištění služeb svozu odpadu pro obec Krnsko; v rozsahu této Zadávací dokumentace, a zvláště pak Projektu, který tvoří přílohu této Zadávací dokumentace (Příloha č.4_Projekt).
Interne KennungP25V00007622
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensNadlimitní veřejná zakázka na služby je zadána dle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek v pozdějším znění (dále jen „ZZVZ“) v souladu s § 56 v otevřením řízení.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511100 Einsammeln von kommunalem Müll, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511100 Einsammeln von kommunalem Müll
Optionen
Beschreibung der OptionenZměna dle § 100 odst. 1 ZZVZ Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku a dále uvádí podmínky pro tuto změnu a její obsah. Změna nemění celkovou povahu veřejné zakázky. Předmětem vyhrazeného závazku ze smlouvy je právo zadavatele rozsah požadovaných služeb - počtu nádob, jejich výsypu, množství předaného a přebíraného odpadu, případně druh odpadu upravovat dle svých potřeb, tzn. potřeb obce. Dále je předmětem vyhrazeného závazku možnost upravovat jednotkové ceny v závislosti na změně příslušné sazby daně z přidané hodnoty. Ceny bude možno dále upravit v případě změny výše poplatku za uložení odpadu na skládce dle zákona č. 541/2020 Sb. o odpadech, případně v důsledku změn nákladů na realizaci díla vyvolanou jinou změnou zákonů a nařízení, o inflaci vyhlášenou ČSU nad 1 % vyhlášenou ČSU (například v případě inflace 10 %, bude možno jednotkové ceny navýšit o 9 %). K navýšení může dojít pouze jednou ročně k 1. lednu následujícího kalendářního roku, přičemž rozhodným údajem je údaj uvedený ČSÚ ke dni 30. 09. příslušného kalendářního roku. Míra inflace bude vyjádřena přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen, který vyjadřuje procentuální změnu průměrné cenové hladiny za posledních 12 měsíců oproti průměru za předchozích 12 měsíců. Výše překročení jednotkových cen bude sjednána dodatkem ke Smlouvě. Tento dodatek musí být uzavřen nejpozději do 30. 11. příslušného kalendářního roku. V souladu s výše uvedeným zadavatel stanovuje možný rozsah služeb nad předpokládané množství (více odpadu a nádob nad předpokládané množství, každoroční inflace, změny cen separovaných komodit) jako vyhrazenou změnu závazku dle § 100 odst. 1 ZZVZ. Tato vyhrazená změna (množství nádob, množství předaných odpadů, inflace, změny cen separovaných komodit) nepřesáhne 2 mil. Kč bez DPH a bude automaticky aktivována při prvním překročení rozsahu uvedených služeb, nebo na základě žádosti dodavatele v případě inflace. Jednotkové ceny za separované komodity je možno po vzájemné dohodě upravovat čtvrtletně, a to vždy dle pohybu ceny komodity na trhu. Dodavatel v nabídce podávané na plnění specifikované v této Zadávací dokumentaci uvádí výši nabídkové ceny pouze ve vztahu k těm částem plnění veřejné zakázky, které se netýkají vyhrazené změny závazku. Změna dle § 100 odst. 2 ZZVZ Zadavatel si vyhrazuje, s přihlédnutím k § 100 odst. 2 ZZVZ, možnost nahrazení vybraného dodavatele dodavatelem dalším v pořadí v případě, že bude ukončena smlouva odstoupením nebo výpovědí z důvodu porušení povinností ze strany vybraného dodavatele. Po ukončení smlouvy zadavatel osloví dodavatele dalšího v pořadí a zašle mu k odsouhlasení návrh nové smlouvy, která odpovídá jeho nabídce. Bude-li další dodavatel souhlasit, uzavře s ním zadavatel novou smlouvu. Tento postup lze využít opakovaně. V případě, že dojde v důsledku uplatnění této výhrady k uzavření nové smlouvy s dodavatelem dalším v pořadí, vyhrazuje si zadavatel, že bude ve smlouvě upraven rozsah plnění vybraného dodavatele s ohledem na již realizovanou část služeb tak, aby smlouva včetně příloh odpovídala nerealizované části služeb.