See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Hantverkartjänster Brand
Beschreibung: ramavtal för service, underhåll och nyinstallation av brandlarm i kommunens fastigheter. Detta är inbjudan till att delta i upphandlingen för att bli kvalificerad och i nästa steg lämna anbud. Information om kommunens brandlarm är inte offentliga utan ska hanteras särskilt och kvalificerade anbudsgivare får tillgång till mer information inför steg två anbudslämnande.
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113314:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45312000 Installation von Alarmanlagen und Antennen, 31625200 Brandmeldeanlagen