566612-2026 - Wettbewerb
Polen – Messgeräte und Steuer- und Überwachungsanlagen – Dostosowanie 142 szt. węzłów w Opolu do wymagań Systemu AI
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostosowanie 142 szt. węzłów w Opolu do wymagań Systemu AI
BeschreibungPrzedmiot zamówienia stanowi świadczenie kompleksowej dostawy oraz usług polegających na dostosowaniu 142 szt. węzłów cieplnych na terenie Opola do wymagań Systemu AI. Przedmiotowe postępowania stanowi część 2 zadania inwestycyjnego pod nazwą „Digitalizacja sieci ciepłowniczej należącej do Energetyki Cieplnej Opolszczyzny Spółka Akcyjna z siedzibą w Opolu". Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części III SWZ, jak również wynika z PPU (Część II SWZ) oraz Studium Wykonalności (Część III SWZ). Przedmiot zamówienia nie obejmuje dostawy, wdrożenia ani uruchomienia systemu sztucznej inteligencji, systemów predykcyjnych ani platform analitycznych. Zamówienie obejmuje wyłącznie prace modernizacyjne węzłów cieplnych, mające na celu zapewnienie ich gotowości do przyszłej integracji z takimi systemami. Dostawa obejmuje w szczególności: analizę i inwentaryzację stanu istniejącego węzłów, wykonanie prac montażowych, instalacyjnych i konfiguracyjnych o charakterze technicznym, dostawę i montaż elementów automatyki, aparatury kontrolno-pomiarowej (AKPiA), urządzeń komunikacyjnych oraz telemetrycznych, konfigurację i integrację urządzeń w zakresie niezbędnym do zapewnienia gotowości do współpracy z Systemem AI, wykonanie testów funkcjonalnych i uruchomienie systemów lokalnych, opracowanie dokumentacji powykonawczej. Usługi mają charakter pomocniczy względem dostawy głównej. Przedmiot zamówienia nie obejmuje robót budowlanych wymagających uzyskania decyzji administracyjnych (pozwolenia na budowę) ani prowadzenia robót w rozumieniu ustawy Prawo budowlane oraz w świetle ustawy Pzp. Wykonawca zobowiązany jest realizować zamówienie zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami technicznymi, zasadami wiedzy technicznej, wymaganiami określonymi we wszystkich częściach SWZ, w tym OPZ i PPU.
Interne Kennung52.ZP.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31682210 Messgeräte und Steuer- und Überwachungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32500000 Fernmeldebedarf, 09324000 Fernheizung, 38420000 Instrumente zum Messen von Durchfluss, Füllhöhe und Druck von Flüssigkeiten und Gasen, 42131100 Durch die jeweilige Funktion definierte Ventile, 48921000 Automatisierungssystem, 39715210 Zentralheizungen, 72263000 Software-Implementierung, 72222100 Strategische Prüfung von Informationssystemen oder -technologie, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiot zamówienia stanowi świadczenie kompleksowej dostawy oraz usług polegających na dostosowaniu 142 szt. węzłów cieplnych na terenie Opola do wymagań Systemu AI. Przedmiotowe postępowania stanowi część 2 zadania inwestycyjnego pod nazwą „Digitalizacja sieci ciepłowniczej należącej do Energetyki Cieplnej Opolszczyzny Spółka Akcyjna z siedzibą w Opolu”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiony został w Części III SWZ, jak również wynika z PPU (Część II SWZ) oraz Studium Wykonalności (Część III SWZ).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32500000 Fernmeldebedarf, 09324000 Fernheizung, 38420000 Instrumente zum Messen von Durchfluss, Füllhöhe und Druck von Flüssigkeiten und Gasen, 39715210 Zentralheizungen, 72263000 Software-Implementierung, 42131100 Durch die jeweilige Funktion definierte Ventile, 48921000 Automatisierungssystem, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 72222100 Strategische Prüfung von Informationssystemen oder -technologie