2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i montaż wyposażenia pracowni spawalniczej – sprzętu dydaktycznego, niezbędnego do prowadzenia szkoleń w zawodzie „Mechatronik pojazdów elektrycznych” (2)
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i montaż pracowni spawalniczej – sprzętu dydaktycznego, niezbędnego do prowadzenia szkoleń w zawodzie „Mechatronik pojazdów elektrycznych” zgodnie z zakresem określonym w Załączniku nr 1a do SWZ. Parametry techniczne, jakościowe, funkcjonalne i użytkowe nie mogą być gorsze niż wymienione w Załączniku 1a do SWZ. Urządzenie powinno spełniać wszelkie przepisy dot. prawa dopuszczenia do użytkowania w Polsce oraz posiadać stosowne dokumenty świadczące o spełnianiu wszystkich niezbędnych norm i wytycznych, które powinien spełniać sprzęt przed dopuszczeniem go do użytkowania. Do urządzenia muszą być dołączone wszystkie niezbędne dokumenty typu: instrukcja obsługi, gwarancja, oświadczenie o zgodności z wszystkimi niezbędnymi normami, itp. Zamawiający wymaga, by dostarczony sprzęt był fabrycznie nowy, nieużywany. Jeżeli użyto do opisania przedmiotu zamówienia oznaczeń lub parametrów wskazujących konkretnego producenta, konkretny produkt lub wskazano znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, Zamawiający dopuszcza zastosowanie produktów równoważnych, przez które należy rozumieć produkt o parametrach technicznych, użytkowych, funkcjonalnych i jakościowych nie gorszych od przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który złoży ofertę na produkt równoważny, musi do oferty załączyć dokładny opis, z którego wynikać będzie zachowanie warunków równoważności; musi także wykazać (udowodnić), iż proponowane rozwiązanie w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone przez Zamawiającego, w szczególności w zakresie wskazanych parametrów. Wykonawca zobowiązuje się do: • zapewnienia bezpiecznego transportu i dostarczenia przedmiotu zamówienia, • zainstalowania wyposażenia i - jeżeli to dotyczy danego wyposażenia - dokonania jego uruchomienia, • konfiguracji i sprawdzenia (w zakresie odpowiednim dla danego rodzaju wyposażenia), • dostarczenia wszelkich wymaganych kabli połączeniowych i przewodów, osprzętu, elementów instalacyjnych, itp. niezbędnych do zainstalowania/montażu wyposażenia (jeżeli dotyczy), • przekazania wyznaczonym osobom ze strony Zamawiającego niezbędnych informacji z zakresu obsługi danego wyposażenia (jeżeli dotyczy). Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i montaż sprzętu dydaktycznego na potrzeby wyposażenia pracowni maszyn i urządzeń przemysłowych znajdującej się w Branżowym Centrum Umiejętności w Wałbrzychu w dziedzinie mechatroniki, ul. Ogrodowa 2a, 58-306 Wałbrzych. Informacja o przedmiotowych środkach dowodowych potwierdzających spełnienie przez oferowane dostawy wymagań określonych przez Zamawiającego. W celu potwierdzenia, że dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Zamawiający żąda, aby Wykonawca wraz z ofertą przedstawił: 1. oświadczenie o zgodności przedmiotu oferty z opisem przedmiotu zamówienia. Z oświadczenia powinno wynikać, w sposób nie budzący żadnych wątpliwości, iż zaproponowany asortyment jest o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych w odniesieniu do asortymentu określonego przez Zamawiającego – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 1a do SWZ. Zamawiający informuje, że w przypadku nie złożenia przedmiotowych środków dowodowych lub gdy złożony środek dowodowy będzie niekompletny, Zamawiający wezwie Wykonawcę do jego złożenia lub uzupełnienia. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. - zakres przedmiotu zamówienia umożliwia udział w postępowaniu MŚP, - w planie postępowań nie przewidziano podziału zamówienia na części, - przedmiot zamówienia wymaga uzyskania jednolitej ochrony gwarancyjnej, - podział zamówienia może skutkować nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia oraz nadmiernymi trudnościami technicznymi, - działalność różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia może poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp. Gdziekolwiek w dokumentach kontraktowych powołane są konkretne normy i przepisy, które spełniać mają materiały, sprzęt i inne towary oraz wykonane i zbadane roboty, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów o ile w warunkach kontraktu nie postanowiono inaczej. W przypadku gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich sprawdzenia i pisemnego zatwierdzenia przez zamawiającego. Różnice pomiędzy powołanymi normami a ich proponowanymi zamiennikami muszą być dokładnie opisane przez Wykonawcę i przedłożone zamawiającemu do zatwierdzenia. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), dotyczącego realizacji zadania w ramach Konkursu pt. „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania 120 branżowych centrów umiejętności (BCU)”, realizujących koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs). Przedmiot zamówienia jako sprzęt dydaktyczny musi umożliwiać realizację podstawy programowej dla zawodu mechatronik. Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 maja 2019 r. w sprawie podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz dodatkowych umiejętności zawodowych w zakresie wybranych zawodów szkolnictwa branżowego (Dz.U.2019.991z późn. zm.)
Vorherige Bekanntmachung: 265628-2025
Interne Kennung: BZP.271.54.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39162110 Lehrbedarf
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42662000 Schweißvorrichtungen, 42662200 Nichtelektrische Schweißvorrichtungen, 44315100 Schweißzubehör, 43414000 Mahlmaschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i montaż pracowni spawalniczej – sprzętu dydaktycznego, niezbędnego do prowadzenia szkoleń w zawodzie „Mechatronik pojazdów elektrycznych” zgodnie z zakresem określonym w Załączniku nr 1a do SWZ. Parametry techniczne, jakościowe, funkcjonalne i użytkowe nie mogą być gorsze niż wymienione w Załączniku 1a do SWZ. Urządzenie powinno spełniać wszelkie przepisy dot. prawa dopuszczenia do użytkowania w Polsce oraz posiadać stosowne dokumenty świadczące o spełnianiu wszystkich niezbędnych norm i wytycznych, które powinien spełniać sprzęt przed dopuszczeniem go do użytkowania. Do urządzenia muszą być dołączone wszystkie niezbędne dokumenty typu: instrukcja obsługi, gwarancja, oświadczenie o zgodności z wszystkimi niezbędnymi normami, itp. Zamawiający wymaga, by dostarczony sprzęt był fabrycznie nowy, nieużywany.