2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nadzór przyrodniczy modernizacji oświetlenia zewnętrznego brył trzech (3) budynków na bezpieczne dla nietoperzy i minimalizujące efekt zanieczyszczenia światłem
Beschreibung: I. 1. Przedmiotem zamówienia jest nadzór przyrodniczy w zakresie czynnej ochrony nietoperzy, niezbędny do prawidłowego wykonania prac realizowanych w ramach inwestycji, tj. bez szkody dla nietoperzy. 2. Nadzór będzie prowadzony na 3 obiektach: • Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku; • Kościół pw. św. Andrzeja Apostoła w Słopnicach Dolnych; • Kościół pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Ochotnicy Dolnej. Zadaniem Nadzoru będzie ścisła współpraca z RDOŚ i Wykonawcą przy ustalaniu istotnych dla nietoperzy szczegółów planowanych prac oraz stałe monitorowanie ich przebiegu przy trzech obiektach z koloniami rozrodczymi. Konieczne będą liczne wizje terenowe, a także bieżąca komunikacja ze wszystkimi stronami, w tym właścicielami obiektów i nadzorem inwestorskim, przekazywanie uwag i opinii. Po zakończeniu prac zadaniem Nadzoru będzie ich zaopiniowanie i odbiór. 2. Zamawiający –na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy – wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby skierowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę do wykonania czynności polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy. 3. Szczegóły zakresu przedmiotu niniejszego zamówienia precyzuje Załącznik nr 9 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). II. Ofertę w postępowaniu składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. III. 1. Dokumenty składane przez wykonawcę wraz z ofertą: 1) wypełniony Formularz Oferty (Załącznik nr 1 do SWZ); jeżeli wykonawca chce otrzymać dodatkowe punkty w II kryterium oceny ofert składa wykaz dodatkowego doświadczenia eksperta 2) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy – jeżeli ofertę lub załączone do niej oświadczenia lub dokumenty podpisuje pełnomocnik. 3) pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. 4) JEDZ (zgodny z instrukcją z Załącznika Nr 2 do SWZ), odpowiedni na dzień składania ofert, celem tymczasowego potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie; 5) JEDZ dotyczący innych podmiotów, na których zasoby powołuje się Wykonawca, celem tymczasowego potwierdzenia, odpowiednio na dzień składania ofert, braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu określonych SWZ, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na ich zasoby; 6) oświadczenie Wykonawcy, aktualne na dzień składania ofert, celem potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 2025/2033 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodny ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 8 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie; 7) oświadczenie innego podmiotu, na którego zasoby powołuje się Wykonawca, składane celem potwierdzenia, aktualnego na dzień składania ofert, że podmiot ten nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) rozporządzenie 2025/2033 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodne ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 8 do SWZ; 8) w przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby: dowód potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami innych podmiotów, który stanowi w szczególności zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienia, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 9) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenia zamówienia, z którego wynika, które dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy, zgodne ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 7 do SWZ (jeżeli dotyczy); V. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp , na podstawie :art. 108 ust.1 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp oraz na podstawie: art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanego w art. 1 pkt 23) Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporzadzenia UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wraz z rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie ( dalej: rozporządzenie 2025/2033), oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego... dalej SWZ
Interne Kennung: OP.082.5.14.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2) ustawy wyznacza skrócony termin składania ofert z powodu okoliczności: zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Uzasadnienie faktyczne: Nadzór przyrodniczy (chiropterologiczny) jest kluczowym podmiotem zapewniającym zgodność realizacji zamówienia z założeniami ochrony czynnej nietoperzy. Jest również jednym z trzech podmiotów wyłanianych w drodze postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i niezbędnych do realizacji niniejszego przedsięwzięcia. Uruchomienie postępowania w przypadku nadzoru przyrodniczego nie było zasadne przed wyłonieniem wykonawcy oraz inspektora nadzoru postepowań dotyczących modernizacji oświetlenia wskazanych obiektów. Dopiero teraz, gdy obydwa postępowania są zakończone można przystąpić do niniejszego przetargu. Jednakże, posiadane pozwolenia zostały pozyskane w ramach poprzedniego dofinansowania, jeszcze w 2023 roku z datą ważności upływającą w tym roku (29.05 – Łącko, 8.06 – Słopnice). W związku z tym, dla utrzymania ich ważności konieczne jest rozpoczęcie robót, niezwłocznie po podpisaniu umowy z wyłonionymi podmiotami. Stąd wyłonienie eksperta w zakresie chiropterologii do sprawowania nadzoru przyrodniczego jest pilne i niezbędne do terminowego prowadzenia prac, zwłaszcza, że w obiektach objętych zamówieniem przebywają już nietoperze, a realizacja zadania ma przyczynić się do poprawy warunków ich przebywania. Konieczne jest pilne udzielenie zamówienia, które wynika z uwarunkowań przyrodniczych. Skrócenie okresu na złożenie ofert w zamówieniu wynika z obiektywnej, pilnej potrzeby zapewnienia rzetelności wykonania zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71313000 Umwelttechnische Beratung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90721700 Schutz gefährdeter Arten, 90713000 Beratung in Umweltfragen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest nadzór przyrodniczy w zakresie czynnej ochrony nietoperzy, niezbędny do prawidłowego wykonania prac realizowanych w ramach inwestycji, tj. bez szkody dla nietoperzy. 2. Nadzór będzie prowadzony na 3 obiektach: • Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku; • Kościół pw. św. Andrzeja Apostoła w Słopnicach Dolnych; • Kościół pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Ochotnicy Dolnej. 3. Zadaniem Nadzoru będzie ścisła współpraca z RDOŚ i Wykonawcą przy ustalaniu istotnych dla nietoperzy szczegółów planowanych prac oraz stałe monitorowanie ich przebiegu przy trzech obiektach z koloniami rozrodczymi. Konieczne będą liczne wizje terenowe, a także bieżąca komunikacja ze wszystkimi stronami, w tym właścicielami obiektów i nadzorem inwestorskim, przekazywanie uwag i opinii. Po zakończeniu prac zadaniem Nadzoru będzie ich zaopiniowanie i odbiór. 4. Szczegóły zakresu przedmiotu niniejszego zamówienia precyzuje Załącznik nr 9 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90713000 Beratung in Umweltfragen, 90721700 Schutz gefährdeter Arten