2. Verfahren
Verfahren
Titel: Najem długoterminowy 20 autobusów miejskich niskopodłogowych
Beschreibung: Przedmiot zamówienia stanowi najem długoterminowy 20 niskopodłogowych, autobusów miejskich jednej marki i modelu, wyprodukowanych nie wcześniej niż w roku 2025, spełniających wymagania techniczne określone w załączniku nr 1 do SWZ. Zakres zamówienia podstawowego obejmuje najem 20 autobusów wraz z wyposażeniem dodatkowym oraz dostarczenie dokumentacji i niezbędnego oprogramowania na warunkach określonych w SWZ. Oferowane autobusy nie mogą być: - pojazdami prototypowymi pod względem konstrukcyjnym i technologicznym tj, muszą być pojazdami znajdującymi się aktualnie w ciągłej produkcji seryjnej producenta; - pojazdami powystawowymi lub poleasingowymi.
Vorherige Bekanntmachung: 133823-2025
Interne Kennung: 03/ZPS/PKMS/02/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającej na: - rozszerzeniu zakresu zamówienia o maksymalnie 10 dodatkowych autobusów miejskich tej samej marki, jak autobusy objęte zakresem podstawowym, o parametrach technicznych, konstrukcyjnych i funkcjonalnych oraz wyposażeniu zgodnym ze Specyfikacją Warunków Zamówienia. Wartość jednostkowa autobusu oraz ceny jednostkowe (wartość raty) w prawie opcji muszą być takie same jak dla zamówienia podstawowego. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia odbioru końcowego ostatniego autobusu z pierwszej partii, poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia zawierającego szczegółowe informacje o zakresie, w którym zamierza skorzystać z prawa opcji. Termin uważa się za dochowany, jeżeli w ostatnim jego dniu Zamawiający złoży odpowiednie zgłoszenie pisemne. Zamawiający może złożyć oświadczenie wielokrotnie – do wykorzystania prawa opcji. Wykonawca zrealizuje dostawę w ramach zamówienia opcjonalnego nie później niż w terminie do 31 grudnia 2026 roku. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca nie może odmówić realizacji zamówienia opcjonalnego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji na warunkach i cenach takich jak zamówienie podstawowe. Ilekroć w dokumentach zamówienia zawarte są odniesienia do podstawowego zakresu zamówienia, wymagania nimi objęte - w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji - należy odnosić odpowiednio do zwiększonego w ten sposób zakresu zamówienia. - możliwości wykupu pojazdów po okresie najmu: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji (zamówienia opcjonalnego polegającego na wykupie wynajmowanych pojazdów za kwotę wskazaną w ofercie Wykonawcy (wartość wykupu). Zamawiający z co najmniej 1-miesięcznym wyprzedzeniem, przed upływem nominalnego okresu najmu poinformuje Wykonawcę o zamiarze skorzystania z prawa opcji poprzez złożenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia zawierającego szczegółowe informacje o zakresie, w którym zamierza skorzystać z prawa opcji. Termin uważa się za dochowany, jeżeli w ostatnim jego dniu Zamawiający złoży odpowiednie zgłoszenie pisemne. Wykonawca nie może odmówić realizacji zamówienia opcjonalnego. Wykonawcy nie przysługują dodatkowe roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. Jeżeli Zamawiający nie skorzysta z prawa opcji, zobowiązany jest do zwrotu pojazdów stanowiących przedmiot najmu zgodnie z warunkami umowy.