566818-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție echipamente de inventariere, cartare și monitorizare specii și habitate din cadrul proiectului: „Implementarea masurilor de management pentru conservarea speciilor si habitatelor de interes comunitar din Parcul National, siturile Natura 2000 Muntii Rodnei (ROSCI0125, ROSPA0085) si întarirea capacitatii administrative de gestionare a biodiversității” etapa II - Cod MySMIS2021+: 322123
Beschreibung: ”Achiziție echipamente de inventariere, cartare și monitorizare specii și habitate” Contractul de achiziție este implementat în cadrul proiectului: „Implementarea masurilor de management pentru conservarea speciilor si habitatelor de interes comunitar din Parcul National, siturile Natura 2000 Muntii Rodnei (ROSCI0125, ROSPA0085) si întarirea capacitatii administrative de gestionare a biodiversității” etapa II - Cod MySMIS2021+: 322123 LOT 1 – „Echipamente IT, software si echipamente foto/video” LOT 2 – „Echipamente / dotari diverse de biodiversitate” In conformitate cu prevederile art. 160, alin. (1) din Legea nr. 98/2016, cu modificările si completările ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare in legătura cu documentația de atribuire este de maxim 22 zile înainte de data limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 160, alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificările si completările ulterioare termenul limita în care autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare este cel mai târziu a 11-a zi înainte de data depunerii ofertelor .
Interne Kennung: 3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30236000 Diverse Computerausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -„Echipamente IT, software si echipamente foto/video”
Beschreibung: Achiziție echipamente de inventariere, cartare și monitorizare specii și habitate din cadrul proiectului: „Implementarea masurilor de management pentru conservarea speciilor si habitatelor de interes comunitar din Parcul National, siturile Natura 2000 Muntii Rodnei (ROSCI0125, ROSPA0085) si întarirea capacitatii administrative de gestionare a biodiversității” etapa II - Cod MySMIS2021+: 322123 LOT 1 – „Echipamente IT, software si echipamente foto/video”
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32323300 Videoausrüstung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Los: LOT-0002
Titel: -Echipamente / dotari diverse de biodiversitate
Beschreibung: Achiziție echipamente de inventariere, cartare și monitorizare specii și habitate din cadrul proiectului: „Implementarea masurilor de management pentru conservarea speciilor si habitatelor de interes comunitar din Parcul National, siturile Natura 2000 Muntii Rodnei (ROSCI0125, ROSPA0085) si întarirea capacitatii administrative de gestionare a biodiversității” etapa II - Cod MySMIS2021+: 322123 LOT 2 – „Echipamente / dotari diverse de biodiversitate”
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39300000 Diverse Ausrüstungen