2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAKUP ŚRODKÓW HEMOSTATYCZNYCH
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i sukcesywne dostawy opatrunków sterylnych - środków hemostatycznych, zgodnie z zamówieniami Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 378321-2026
Interne Kennung: 03/06/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający wszczął pierwsze postępowanie odnoszące się do dostaw środków hemostatycznych w dniu 24.04.2026 r. (ogłoszenie o zamówieniu opublikowane w Dzienniku Urzędowym nr 2026/S 81-285006 z dnia 27.04.2026 r.). Wówczas w postępowaniu Zamawiający wyznaczył termin składania ofert na dzień 27.05.2026 r. (podstawowy termin wynoszący co najmniej 30 dni). W postępowaniu tym na nie złożono żadnej oferty - postępowanie w w/w zakresie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy pzp. W celu realizacji świadczeń zdrowotnych i wykonania procedur medycznych, Szpital musi posiadać środki hemostatyczne, które są niezbędne dla pacjentek przy reoperacjach oraz dla pacjentek z niedoborem czynników krzepnięcia przy zabiegach operacyjnych i cesarskich cięciach. Środki hemostatyczne są stosowane przy rozległych powierzchniowych krwawieniach oraz przy krwawieniach w trakcie operacji onkologicznych, przy rozsianym procesie nowotworowym, gdzie każde wkłucie powoduje krwawienie i użycie materiałów szewnych jest niemożliwe. Na dzień wszczęcia przedmiotowego postępowania Zamawiający nie ma zawartej już umowy i dokonywać będzie zakupów w trybie awaryjnym bez stosowania przepisów ustawy, celem pokrycia bieżących potrzeb. Zachodzi zatem pilna potrzeba udzielenia zamówienia pociągająca za sobą konieczność skrócenia terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu w celu zagwarantowania ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych dla pacjentów. Mając powyższe na względzie, wskazane powyżej okoliczności należy zakwalifikować jako ważny interes Zamawiającego, który mieści się w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy. Jednocześnie należy zauważyć, że zastosowanie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy nie zostało uzależnione przez ustawodawcę od tego, czy stan pilnej potrzeby wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, ani od tego, czy zaistnienie pilnej potrzeby można było przewidzieć, o czym świadczy wykładnia literalna powołanego przepisu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141110 Verbandsmaterial
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i sukcesywne dostawy opatrunków sterylnych - środków hemostatycznych, zgodnie z zamówieniami Zamawiającego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. Wykonawca może zaoferować wyłącznie produkty, które zostały dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z wymogami ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (tj. Dz. U z 2024 poz. 1620) oraz rozporządzeniem parlamentu Europejskiego i Rady UE 2017/745 w sprawie wyrobów medycznych z 5 kwietnia 2017 r. (MDR).
Interne Kennung: 03/06/26.