2. Verfahren
Verfahren
Titel: Materiale de informare și promovare Regio Nord-Est 2026
Beschreibung: Lotul 1 - Produse promoționale personalizate Regio Nord-Est - Produsele promoționale vor fi utilizate în cadrul activităților de comunicare, informare și promovare organizate sau susținute de ADR Nord-Est. Produsele vor fi personalizate cu elementele de identitate vizuală ale Programului Regional Nord-Est 2021-2027, în funcție de specificul produsului, suprafața disponibilă și tehnica de personalizare aprobată. Lotul 2 - Tipărituri Regio Nord-Est - include realizarea materialelor tipărite necesare activităților de promovare ale ADR Nord-Est, inclusiv servicii de grafică, DTP, pregătire pentru tipar, tipar, finisare, ambalare și livrare, conform specificațiilor tehnice minimale. Primul termen în care autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici: a 16-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Al doilea termen în care autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici: a 12-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. Termenul limită până la care operatorii economici interesați pot solicita clarificări: până în a 14-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 11616139_2026_PAAPD1623436
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39294100 Informations- und Werbeerzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 - Produse promoționale personalizate Regio Nord-Est
Beschreibung: Furnizare de produse promoționale personalizate cu elementele de identitate vizuală Regio Nord-Est (logo Uniunii Europene, declarația de finanțare, logo Programul Regional Nord-Est 2021-2027), necesare activităților de informare și promovare desfășurate de Autoritatea de Management pentru Programul Regional Nord-Est 2021-2027. Lotul include 22 de tipuri de produse promoționale (baterii externe, genți, seturi cadou agendă/caiet și pix, pixuri, sacoșe textile și de hârtie, articole de îmbrăcăminte, accesorii de birou, termosuri, cani, lămpi LED, ventilatoare portabile, suporturi laptop, insigne și agende), în cantități cuprinse între 100 și 550 bucăți per reper, totalizând 8.550 de bucăți. Produsele vor fi personalizate prin tehnici precum print UV, gravură laser, broderie, DTF, transfer digital sau timbru sec, conform specificațiilor tehnice minime din caietul de sarcini. Lista completă a produselor, cu specificațiile tehnice și cantitățile aferente fiecărui reper, se regăsește în caietul de sarcini anexat documentației de atribuire.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 - Tipărituri Regio Nord-Est
Beschreibung: Furnizare de materiale tipărite personalizate cu elementele de identitate vizuală Regio Nord-Est, obținute prin servicii de creație grafică, DTP, tipar și finisare, necesare activităților de informare și promovare desfășurate de Autoritatea de Management pentru Programul Regional Nord-Est 2021-2027. Lotul include 7 tipuri de materiale tipărite: calendare de perete și de birou (edițiile 2027 și 2028), notes-uri A5, coli de flipchart cu harta regiunii și cartonașe vizuale, în cantități cuprinse între 50 și 2.000 de bucăți per reper, totalizând 3.750 de bucăți, conform specificațiilor tehnice minime din caietul de sarcini. Lista completă a materialelor, cu specificațiile tehnice și cantitățile aferente fiecărui reper, se regăsește în caietul de sarcini anexat documentației de atribuire.
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79822500 Dienstleistungen im Grafik-Design, 79823000 Dienstleistungen im Bereich Druck und Lieferung