567040-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Godów
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych na terenie Gminy Godów
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: Część 1 zamówienia – „Świadczenie usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Godów oraz z PSZOK w roku 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r.” Część 2 zamówienia – „Świadczenie usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów podlegających Gminie Godów w ilości do 60 Mg oraz usługi związane z usuwaniem odpadów komunalnych z dzikich wysypisk na terenie gminy Godów w ilości do 10 Mg w roku 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r.” Przedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja usługi w zakresie: Dla części 1: 1) odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, zlokalizowanych na terenie Gminy Godów oraz wyposażenie tych nieruchomości w worki. Obszar Gminy Godów wynosi 3808 ha, w skład Gminy Godów wchodzi siedem sołectw: Godów, Gołkowice, Skrzyszów, Krostoszowice, Łaziska, Skrbeńsko, Podbucze), 2) obsługi przez Wykonawcę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Skrbeńsku, ul. Piotrowicka prowadzonego przez Gminę Godów, w każdą środę w godzinach od 11.00 do 17.00 oraz w sobotę w godzinach od 8.00 do 14.00. Przewidywana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Godów - 7248,55 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo 1449,71 Mg. Dla części 2: 1) odbiór i zagospodarowania odpadów komunalnych zbieranych selektywnie i niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z obiektów podlegających Gminie Godów w ilości do 60 Mg oraz usługi związane z usuwaniem odpadów komunalnych z dzikich wysypisk na terenie gminy Godów w ilości do 10 Mg. w okresie 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. W gminie znajduje się 9 budynków, które znajdują się w zarządzie gminy. W ciągu roku mogą występować okazjonalne dodatkowe zbiórki odpadów komunalnych zebranych podczas organizowanych festynów i imprez kulturalnych na terenie gminy. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania comiesięcznych raportów dotyczących ilości odebranych odpadów i przekazywanie w/w raportów Zamawiającemu do dnia 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. 4.2.5. Przewidywana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Godów – 70 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo 14 Mg.
Interne KennungFZ.271.1.11.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensNiniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 ustawy Pzp). 2. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Klauzula zatrudnienia: 3.1.Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: - obsługa bieżąca zgłoszeń mieszkańców, w szczególności bieżąca aktualizacja wykazu obsługiwanych nieruchomości, sporządzanie raportów, sprawozdań i rozliczeń (część 1 i 2 zamówienia), - kierowania pojazdami specjalistycznymi służącymi do wykonania zamówienia (część 1 i 2 zamówienia), - odbioru odpadów (ładowaczy) oraz osób zajmujących się zagospodarowaniem odpadów (część 1 i 2 zamówienia), - obsługa odbioru odpadów ze stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych („PSZOK”) (część 1 zamówienia), (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy). Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie Umowy. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej pod adresem: https://gmina-godow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy pod adresem: https://gmina-godow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html w wierszu oznaczonym tytułem oraz znakiem sprawy zgodnym z niniejszym postepowaniem. Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne: a) dopuszczalne przegladarki internetowe: − Edge, − Google Chrome, − Mozilla Firefox, − Opera. b) pozostałe wymagania techniczne: − dostęp do sieci Internet; − obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest- ajax; − włączona obsługa JavaScript; − zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s; − zainstalowany Acrobat Reader; − zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 − Update 24 lub nowszy. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 307 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 12. Numeracja przywołana w ogłoszeniu o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1 zamówienia – „Świadczenie usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Godów oraz z PSZOK w roku 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r.”
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja usługi w zakresie: Dla części 1: 1) odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, zlokalizowanych na terenie Gminy Godów oraz wyposażenie tych nieruchomości w worki. Obszar Gminy Godów wynosi 3808 ha, w skład Gminy Godów wchodzi siedem sołectw: Godów, Gołkowice, Skrzyszów, Krostoszowice, Łaziska, Skrbeńsko, Podbucze), 2) obsługi przez Wykonawcę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowanego w Skrbeńsku, ul. Piotrowicka prowadzonego przez Gminę Godów, w każdą środę w godzinach od 11.00 do 17.00 oraz w sobotę w godzinach od 8.00 do 14.00. Przewidywana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Godów - 7248,55 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo 1449,71 Mg. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa (Załączniki nr 1.1 do SWZ) – Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia (OPZ) dla każdej z części oraz Projekty umowy dla każdej z części stanowiące (Załącznik nr 2.1 do SWZ)
Interne KennungCzęść 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. Przewidywana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Godów - 7248,55 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo 1449,71 Mg.
LosLOT-0002
Titel„Świadczenie usługi w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z obiektów podlegających Gminie Godów w ilości do 60 Mg oraz usługi związane z usuwaniem odpadów komunalnych z dzikich wysypisk na terenie gminy Godów w ilości do 10 Mg w roku 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r.”
Beschreibung1) odbiór i zagospodarowania odpadów komunalnych zbieranych selektywnie i niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z obiektów podlegających Gminie Godów w ilości do 60 Mg oraz usługi związane z usuwaniem odpadów komunalnych z dzikich wysypisk na terenie gminy Godów w ilości do 10 Mg. w okresie 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. W gminie znajduje się 9 budynków, które znajdują się w zarządzie gminy. W ciągu roku mogą występować okazjonalne dodatkowe zbiórki odpadów komunalnych zebranych podczas organizowanych festynów i imprez kulturalnych na terenie gminy. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania comiesięcznych raportów dotyczących ilości odebranych odpadów i przekazywanie w/w raportów Zamawiającemu do dnia 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Przewidywana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Godów – 70 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo 14 Mg. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa (Załączniki nr 1.2 do SWZ) – Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia (OPZ) dla każdej z części oraz Projekty umowy dla każdej z części stanowiące (Załącznik nr 2.2 do SWZ)
Interne KennungCzęść 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. Przewidywana ilość odpadów do odebrania i zagospodarowania z terenu Gminy Godów – 70 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo 14 Mg.