See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Videoproduktion
Beschreibung: Dette udbud vedrører en rammeaftale om videoproduktion. Aalborg Universitet (AAU) søger en partner med ekspertise inden for videoproduktion – særligt i arbejdet med forskningsformidling og øvrige enkeltproduktioner. Formålet med samarbejdet er at skabe engagerende videoer, der fanger relevante målgrupper. Dette skal styrke AAU’s kommunikation og skabe synlighed. Målgrupperne vil variere afhængigt af den pågældende opgave, men det vil især dreje sig om eksternt rettede videoer. Potentielle målgrupper kan være den brede offentlighed, beslutningstagere, praktikere inden for et givent område og/eller fonde.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92110000 Film- und Videofilmherstellung und verbundene Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000