2. Verfahren
Verfahren
Titel: Systemstöd förskola och skola
Beschreibung: Upphandlingen avser ett administrativt system och lärplattform för samtliga skolformer: förskola, grundskola, anpassad grundskola, gymnasieskola i form av IM, vuxenutbildning och SFI vilket omfattar molntjänst, utveckling, underhåll och support.
Interne Kennung: 25/53
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000