567245-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Gartenbau – „Zagospodarowanie terenów zieleni z podziałem na 3 części.”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Zagospodarowanie terenów zieleni z podziałem na 3 części.”
Beschreibung1.1. Część 1: 1.1.1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na zagospodarowaniu zielenią ronda na placu prof. Alfonsa Hoffmanna (części działek o nr ewid. 397 i 79/1 z obrębu 8, stanowiące własność Gminy Miasta Toruń). 1.1.2. Lokalizacje, gatunki, ilości i parametry nasadzeń oraz opis wykonania zadania określają załączniki do wzoru umowy: 1) Zał. nr 1 – opis wykonania zadania, 2) Zał. nr 2 – plany sytuacyjne (arkusze 1 – 4), 3) Zał. nr 3 – projekt koncepcyjny, 4) Zał. nr 4 - przekrój poprzeczny górki, 5) Zał. nr 5 – wymiarowanie. 1.1.3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w zakresie sadzenia roślin określone zostały w § 2 ust. 3 wzoru umowy. 1.1.4. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do wywozu wszelkich odpadów powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu zamówienia na składowisko odpadów komunalnych. Koszty z tym związane, w tym opłaty za składowanie odpadów na składowisku ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia wynikającego ze wzoru umowy. 1.2. Część 2: 1.2.1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na zagospodarowaniu zielenią wybranych fragmentów pasa drogowego, na odcinku od placu prof. Alfonsa Hoffmanna do Ronda Niepodległości (części działek o nr ewid. 79/1, 391, 135, 134/12 i 136 z obrębu 8 oraz części działek o nr ewid. 224, 220, 286, 219, 216, 215, 167, 168 i 277 z obrębu 9, stanowiące własność Gminy Miasta Toruń i Skarbu Państwa). 1.2.2. Lokalizacje, gatunki, ilości i parametry nasadzeń oraz opis wykonania zadania określają załączniki do wzoru umowy: 1) Zał. nr 1 – opis wykonania zadania, 2) Zał. nr 2 – plany sytuacyjne (arkusze 1 – 5). 1.2.3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w zakresie sadzenia roślin określone zostały w § 2 ust. 3 wzoru umowy. 1.2.4. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do wywozu wszelkich odpadów powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu zamówienia na składowisko odpadów komunalnych. Koszty z tym związane, w tym opłaty za składowanie odpadów na składowisku ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia wynikającego ze wzoru umowy. 1.3. Część 3: 1.3.1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na rozszczelnieniu powierzchni utwardzonych, a na następnie ich zagospodarowaniu zielenią (część działki o nr ewid. 235 z obrębu 5, części działek o nr ewid. 61, 1, 60, 59, 7/2, 7/3, 5/3, 5/2, 293, 294, 295/1, 196, 176/1 z obrębu 3, części działek o nr eiwd. 14/2, 786, 698/1 z obrębu 10, część działki o nr ewid. 21/44 z obrębu, stanowiące własność Gminy Miasta Toruń i Skarbu Państwa). 1.3.2. Lokalizacje, gatunki, ilości i parametry nasadzeń oraz opis wykonania zadania określają załączniki do wzoru umowy: 1) Zał. nr 1 – opis wykonania zadania, 2) Zał. nr 2 – plany sytuacyjne (arkusze 1 – 5), 3) Zał. Nr 3 – przedmiar. 1.3.3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w zakresie prac rozbiórkowych, przygotowania kwater i sadzenia roślin określone zostały w § 2 ust. 3 wzoru umowy. 1.3.4. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do wywozu wszelkich odpadów powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy na składowisko odpadów komunalnych. Koszty z tym związane, w tym opłaty za składowanie odpadów na składowisku ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia wynikającego ze wzoru umowy. 1.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i wymogi stawiane Wykonawcy zawarte (dla każdej z części) są we wzorach umów (załączniki do SWZ) oraz w załącznikach do wzorów umów. 2. Wymagania w zakresie zatrudniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy – dla wszystkich części: Stosownie do treści art. 95 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z poźn. zm) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności fizyczne i obsługę maszyn przy robotach zieleniarskich, których wykonywanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy ( Dz. U. z 2022 r. poz. 1510). Szczegóły dotyczące wymagań zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zawarte zostały we wzorach umów, stanowiących załączniki do SWZ. 3. Termin wykonania zamówienia (dotyczy wszystkich części): 7 tygodni od dnia podpisania umowy.
Interne Kennung55/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy pzp dokona najpierw badania i oceny ofert,a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona,w zakresie podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2.W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl.Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami: Pani Klaudia Jabłońska,za pośrednictwem Platformy zakupowej https://umtorun.ezamawiajacy.pl Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia: https://umtorun.ezamawiajacy.pl,lub https://oneplace.marketplanet.pl.Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta.Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego:podaje adres e-mail,ustanawia hasło,następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin,klika polecenie „zarejestruj się”.Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Instrukcji dla Wykonawców–Regulacje i procedury procesu zakupowego https://umtorun.ezamawiajacy.pl.Zamawiający określa, iż formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB muszą być zgodne z rozporządzeniem Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 2247).Wykonawca może złożyć jednorazowo maks.15 plików.Za datę przekazania oferty,wniosków,zawiadomień,dokumentów elektronicznych,oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl.Rejestracja Wykonawcy odbywa się automatycznie poprzez:podpisanie się pod wnioskiem podpisem elektronicznym (kwalifikowanym) lub kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub jeżeli użytkownik nie podpisze się na wniosku ani nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych.Po założeniu konta,po zalogowaniu Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu.Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje,przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zamawiający w zakładce "Pytania i odpowiedzi".Za datę przekazania zawiadomień oraz informacji przyjmuje się ich datę wczytania do Systemu.Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ.Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy e-Zamawiający w zakładce "ZADAJ PYTANIE":w celu zadania pytania Zamawiającemu,Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE.Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić wszystkie dane Wykonawcy, temat i treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika klawisz POTWIERDŹ,Wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "pytanie wysłane".Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie,jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert,pod warunkiem,że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert.Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynie po upływie terminu,o którym mowa powyżej,lub dotyczy udzielonych wyjaśnień,Zamawiający nie ma obowiązku udzielenia wyjaśnień oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert.Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ.Treść pytań (bez ujawniania źródła zapytania) wraz z wyjaśnieniami bądź informacje o dokonaniu modyfikacji SWZ,Zamawiający przekaże Wykonawcom za pośrednictwem platformy.Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki. W przypadku przekazywania przez Wykonawcę dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji,opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dane kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem wszystkich elektronicznych kopii dokumentów zawartych w tym pliku,z wyjątkiem kopii poświadczonych odpowiednio przez innego Wykonawcę ubiegającego się wspólnie z nim o udzielenie zamówienia, przez podmiot,na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca,albo przez podwykonawcę.Zamawiający treść zapytań wraz z wyjaśnieniami przekazuje niezwłocznie Wykonawcom,którym przekazał specyfikację warunków zamówienia,bez ujawniania źródła zapytania oraz zamieszcza wyjaśnienie na stronie internetowej–Platformie e-Zamawiający.Zamawiający może w uzasadnionych przypadkach przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji warunków zamówienia.Każda wprowadzona przez Zamawiającego zmiana stanie się częścią specyfikacji i zostanie zamieszczona na Platformie e-Zamawiający.Zamawiający informuje,iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy e-Zamawiający,Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego pod numerem telefonu:+48222572223,e-mail:oneplace.admin@marketplanet.pl. 3. Zgodnie z art.63 ust. 1 PZP w przedmiotowym postępowaniu ofertę składa się,pod rygorem nieważności,w formie elektronicznej.Formę elektroniczną należy rozumieć zgodnie z art.781 § 1 KC jako postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1: "Wykonanie usługi polegającej na zagospodarowaniu zielenią ronda na placu prof. Alfonsa Hoffmanna (części działek o nr ewid. 397 i 79/1 z obrębu 8, stanowiące własność Gminy Miasta Toruń)."
Beschreibung1.1.1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na zagospodarowaniu zielenią ronda na placu prof. Alfonsa Hoffmanna (części działek o nr ewid. 397 i 79/1 z obrębu 8, stanowiące własność Gminy Miasta Toruń). 1.1.2. Lokalizacje, gatunki, ilości i parametry nasadzeń oraz opis wykonania zadania określają załączniki do wzoru umowy: 1) Zał. nr 1 – opis wykonania zadania, 2) Zał. nr 2 – plany sytuacyjne (arkusze 1 – 4), 3) Zał. nr 3 – projekt koncepcyjny, 4) Zał. nr 4 - przekrój poprzeczny górki, 5) Zał. nr 5 – wymiarowanie. 1.1.3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w zakresie sadzenia roślin określone zostały w § 2 ust. 3 wzoru umowy. 1.1.4. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do wywozu wszelkich odpadów powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu zamówienia na składowisko odpadów komunalnych. Koszty z tym związane, w tym opłaty za składowanie odpadów na składowisku ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia wynikającego ze wzoru umowy.
Interne KennungLOT-0001
LosLOT-0002
TitelCzęść 2: "Wykonanie usługi polegającej na zagospodarowaniu zielenią wybranych fragmentów pasa drogowego, na odcinku od placu prof. Alfonsa Hoffmanna do Ronda Niepodległości (części działek o nr ewid. 79/1, 391, 135, 134/12 i 136 z obrębu 8 oraz części działek o nr ewid. 224, 220, 286, 219, 216, 215, 167, 168 i 277 z obrębu 9, stanowiące własność Gminy Miasta Toruń i Skarbu Państwa)."
Beschreibung1.2.1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na zagospodarowaniu zielenią wybranych fragmentów pasa drogowego, na odcinku od placu prof. Alfonsa Hoffmanna do Ronda Niepodległości (części działek o nr ewid. 79/1, 391, 135, 134/12 i 136 z obrębu 8 oraz części działek o nr ewid. 224, 220, 286, 219, 216, 215, 167, 168 i 277 z obrębu 9, stanowiące własność Gminy Miasta Toruń i Skarbu Państwa). 1.2.2. Lokalizacje, gatunki, ilości i parametry nasadzeń oraz opis wykonania zadania określają załączniki do wzoru umowy: 1) Zał. nr 1 – opis wykonania zadania, 2) Zał. nr 2 – plany sytuacyjne (arkusze 1 – 5). 1.2.3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w zakresie sadzenia roślin określone zostały w § 2 ust. 3 wzoru umowy. 1.2.4. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do wywozu wszelkich odpadów powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu zamówienia na składowisko odpadów komunalnych. Koszty z tym związane, w tym opłaty za składowanie odpadów na składowisku ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia wynikającego ze wzoru umowy.
Interne KennungLOT-0002
LosLOT-0003
TitelCzęść 3: "Wykonanie usługi polegającej na rozszczelnieniu powierzchni utwardzonych, a na następnie ich zagospodarowaniu zielenią".
Beschreibung1.3.1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na rozszczelnieniu powierzchni utwardzonych, a na następnie ich zagospodarowaniu zielenią (część działki o nr ewid. 235 z obrębu 5, części działek o nr ewid. 61, 1, 60, 59, 7/2, 7/3, 5/3, 5/2, 293, 294, 295/1, 196, 176/1 z obrębu 3, części działek o nr eiwd. 14/2, 786, 698/1 z obrębu 10, część działki o nr ewid. 21/44 z obrębu, stanowiące własność Gminy Miasta Toruń i Skarbu Państwa). 1.3.2. Lokalizacje, gatunki, ilości i parametry nasadzeń oraz opis wykonania zadania określają załączniki do wzoru umowy: 1) Zał. nr 1 – opis wykonania zadania, 2) Zał. nr 2 – plany sytuacyjne (arkusze 1 – 5), 3) Zał. Nr 3 – przedmiar. 1.3.3. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia w zakresie prac rozbiórkowych, przygotowania kwater i sadzenia roślin określone zostały w § 2 ust. 3 wzoru umowy. 1.3.4. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do wywozu wszelkich odpadów powstałych w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy na składowisko odpadów komunalnych. Koszty z tym związane, w tym opłaty za składowanie odpadów na składowisku ponosi Wykonawca w ramach wynagrodzenia wynikającego ze wzoru umowy.
Interne KennungLOT-0003