2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 (niesegregowane odpady komunalne) odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i częściowo zamieszkałych z terenu Gminy Kolbuszowa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi polegającej na zagospodarowaniu niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i częściowo zamieszkałych, objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, z terenu Gminy Kolbuszowa. Przez zagospodarowanie rozumie się mechaniczno-biologiczne przetwarzanie zmieszanych odpadów komunalnych oraz wydzielenie ze zmieszanych odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do odzysku bądź przekazanie odpadów w celu uzyskania paliwa alternatywnego. 2. Termin trwania zamówienia: od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026 r. 3. W okresie realizacji zamówienia szacunkowa masa niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych przewidziana do zagospodarowania wyniesie 2160 Mg, tj. 180 Mg miesięcznie. Zamawiający przewiduje możliwość dostarczenia mniejszej ilości odpadów tj. 2000 Mg, w zależności od ilości odpadów odebranych od mieszkańców. Odbiór odpadów odbywa się z następującą częstotliwością: - z budynków mieszkalnych jednorodzinnych na terenie miasta nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, - z budynków mieszkalnych jednorodzinnych na terenie wsi nie rzadziej niż raz na cztery tygodnie, - z budynków wielolokalowych nie rzadziej niż raz na 10 dni, a w okresie od kwietnia do 31 października nie rzadziej niż raz na tydzień. 4. Zamawiający zastrzega sobie, że podana wyżej ilość odpadów może ulec zmianie i nie należy jej traktować jako wartość stałą. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia ilości przekazanych odpadów w stosunku do wyliczeń szacunkowych w zależności od faktycznych potrzeb, bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu. 5. Przedmiot zamówienia winien być realizowany przez Wykonawcę zgodnie z: - ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), - ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) oraz aktami prawnymi wydanymi na jej podstawie, - ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 647 z późn. zm.), - rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 3 sierpnia 2021 r. sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1530), - rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 2412). 6. Wykonawca składający ofertę na zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z terenu Gminy Kolbuszowa musi posiadać instalacje wskazaną w uchwale wykonawczej do Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami (inaczej WPGO), w Planie inwestycyjnym stanowiącym załącznik WPGO lub znajdującą się na liście prowadzonej przez Marszałka województwa w Biuletynie Informacji Publicznej (zgodnie z art. 38b ust. 1 ustawy o odpadach) oraz spełniającą wymagania najlepszej dostępnej techniki, o której mowa w art. 207 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska, lub technologii, o której mowa w art. 143 tej ustawy. 7. Dostawa odpadów do wybranej w niniejszym postępowaniu instalacji odbywać się będzie przy pomocy środków zapewnionych przez Zamawiającego i na jego koszt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Rozdziale II SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 (niesegregowane odpady komunalne) odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i częściowo zamieszkałych z terenu Gminy Kolbuszowa.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usługi polegającej na zagospodarowaniu niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i częściowo zamieszkałych, objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, z terenu Gminy Kolbuszowa. Przez zagospodarowanie rozumie się mechaniczno-biologiczne przetwarzanie zmieszanych odpadów komunalnych oraz wydzielenie ze zmieszanych odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do odzysku bądź przekazanie odpadów w celu uzyskania paliwa alternatywnego. 2. Termin trwania zamówienia: od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026 r. 3. W okresie realizacji zamówienia szacunkowa masa niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych przewidziana do zagospodarowania wyniesie 2160 Mg, tj. 180 Mg miesięcznie. Zamawiający przewiduje możliwość dostarczenia mniejszej ilości odpadów tj. 2000 Mg, w zależności od ilości odpadów odebranych od mieszkańców. Odbiór odpadów odbywa się z następującą częstotliwością: - z budynków mieszkalnych jednorodzinnych na terenie miasta nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, - z budynków mieszkalnych jednorodzinnych na terenie wsi nie rzadziej niż raz na cztery tygodnie, - z budynków wielolokalowych nie rzadziej niż raz na 10 dni, a w okresie od kwietnia do 31 października nie rzadziej niż raz na tydzień. 4. Zamawiający zastrzega sobie, że podana wyżej ilość odpadów może ulec zmianie i nie należy jej traktować jako wartość stałą. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia ilości przekazanych odpadów w stosunku do wyliczeń szacunkowych w zależności od faktycznych potrzeb, bez prawa Wykonawcy do roszczeń odszkodowawczych z tego tytułu. 5. Przedmiot zamówienia winien być realizowany przez Wykonawcę zgodnie z: - ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), - ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.) oraz aktami prawnymi wydanymi na jej podstawie, - ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 647 z późn. zm.), - rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 3 sierpnia 2021 r. sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1530), - rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 2412). 6. Wykonawca składający ofertę na zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z terenu Gminy Kolbuszowa musi posiadać instalacje wskazaną w uchwale wykonawczej do Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami (inaczej WPGO), w Planie inwestycyjnym stanowiącym załącznik WPGO lub znajdującą się na liście prowadzonej przez Marszałka województwa w Biuletynie Informacji Publicznej (zgodnie z art. 38b ust. 1 ustawy o odpadach) oraz spełniającą wymagania najlepszej dostępnej techniki, o której mowa w art. 207 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska, lub technologii, o której mowa w art. 143 tej ustawy. 7. Dostawa odpadów do wybranej w niniejszym postępowaniu instalacji odbywać się będzie przy pomocy środków zapewnionych przez Zamawiającego i na jego koszt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Rozdziale II SWZ-
Interne Kennung: ZP.271.1.31.2025