2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Świadczenie usługi odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych, na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu (odzysk lub unieszkodliwienie) wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, na których zamieszkują mieszkańcy (nieruchomości niezamieszkałe, firmy, rodzinne ogrody działkowe, instytucje, cmentarze nie są objęte przedmiotem zamówienia), w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami: ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r., poz. 733), Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1530), Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r., poz. 2412), ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 214) oraz zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego Nr LXXXI/1191/24 z dnia 25 marca 2024 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XI/125/03 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 25 sierpnia 2003 roku w sprawie Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego na lata 2023-2028, a także zgodnie z aktualnie obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce oraz aktualną Uchwałą Rady Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych, które stanowią Załącznik Nr 1 do SWZ. 2. W zakres zamówienia wchodzi również zapewnienie urządzeń do gromadzenia odpadów: pojemniki i worki, które zostaną ustawione w miejscach gromadzenia odpadów wskazanych przez Zamawiającego lub przekazane właścicielom nieruchomości, przez Wykonawcę. Do zakresu zamówienia wlicza się również organizację Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, jego obsługę oraz odbiór z niego odpadów. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, podstawowe wymagania oraz dane związane z realizacją zamówienia-zawiera Załącznik Nr 10 do SWZ. 4. Wymagania formalne związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia:1)Zamawiający wymaga, aby wszystkie pojazdy wykorzystywane do realizacji przedmiotu zamówienia były wyposażone w urządzenia monitorujące umożliwiające automatyczne zapisywanie w nieulotnej pamięci czasu pracy, aktualnej lokalizacji i przebytej drogi pojazdów z rzeczywistym, jednoznacznie wykazanym wykonywaniem czynności (załadowanie odpadów, wyładowanie odpadów). Pamięć danych powinna być przechowywana i możliwa do odczytania przez okres minimum 1 roku, przy czym odczytanie danych nie może powodować kasowania zawartości pamięci urządzenia monitorującego; 2) Wykonawca przez cały okres realizacji usługi zobowiązany jest posiadać system monitorowania pracy sprzętu obejmujący: a) bieżące śledzenie pozycji pojazdów w oparciu o wykorzystanie systemu GPS i komunikowanie się z nimi w dowolnym momencie w celu odczytu w/w danych. Pamięć danych powinna być przechowywana i możliwa do odczytywana przez okres minimum 1 roku, przy czym odczytanie danych nie może powodować kasowania zawartości pamięci urządzenia monitorującego, b) odwzorowanie aktualnej pozycji i przebytej trasy pojazdu na cyfrowej mapie gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, z dokładnością umożliwiającą jednoznaczne określenie miejsca (adresu) wykonywania prac, c) odtwarzanie i analizę „historii” pracy sprzętu z okresu realizacji umowy oraz prowadzenie jej rozliczenia na podstawie danych odczytanych z urządzeń monitorujących pracę sprzętu, d) wyposażenie wszystkich pojazdów wykorzystywanych do realizacji przedmiotu zamówienia w rejestrujące obraz cyfrowy (wideorejestratory) z przejazdu wszystkich tras z możliwością identyfikacji wystawionych kubłów i worków przed posesją; 3) Wykonawca dostarczy nieodpłatnie Zamawiającemu oprogramowanie do obsługi GPS. Oprogramowanie powinno umożliwić Zamawiającemu dokładnie określić na mapie pozycję pojazdu i prędkość w czasie rzeczywistym oraz odtworzyć historię przejechanej trasy oraz miejsca i czasu wyładunku pojazdu. System musi umożliwiać ciągły monitoring pojazdów z dostępem do danych archiwalnych (przynajmniej 1 roku) z możliwością ich zarchiwizowania na komputerze w siedzibie Zamawiającego. 4)Oprogramowanie ma pełnić funkcję mapy Polski, czy danego regionu tak, aby można było odszukać wybraną drogę czy miejscowość. System powinien pozwalać na identyfikację rodzaju urządzenia zgodnie z wykazem sprzętu, będącym załącznikiem do oferty. Koszty eksploatacji ponosi Wykonawca. 5)Wykonawca przed rozpoczęciem realizacji usługi ma przeszkolić 2 osoby wskazane przez Zamawiającego w zakresie obsługi oprogramowania, o którym mowa w pkt 3) oraz 4). Szkolenie musi odbyć się w siedzibie Zamawiającego.5. Zamawiający: nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, nie dopuszcza składania ofert wariantowych, nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej, nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
Interne Kennung: GK.271.8.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu (odzysk lub unieszkodliwienie) wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, na których zamieszkują mieszkańcy (nieruchomości niezamieszkałe, firmy, rodzinne ogrody działkowe, instytucje, cmentarze nie są objęte przedmiotem zamówienia), w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami: ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 399), Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1530), Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r., poz. 2412), oraz zapisami Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego Nr LXXXI/1191/24 z dnia 25 marca 2024 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XI/125/03 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 25 sierpnia 2003 roku w sprawie Planu Gospodarki Odpadami Województwa Małopolskiego na lata 2016-2022 oraz Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce przyjętego Uchwałą Rady Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce nr XVI/108/2020 z dnia 25.02.2020 r. i zgodnie z Uchwałą Nr XVI/119/2016 Rady Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce z dnia 19.07.2016 r. w sprawie: określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zagospodarowania tych odpadów, które stanowią Załącznik Nr 1 do SWZ. 2. W zakres zamówienia wchodzi również zapewnienie urządzeń do gromadzenia odpadów: pojemniki i worki, które zostaną ustawione w miejscach gromadzenia odpadów wskazanych przez Zamawiającego lub przekazane właścicielom nieruchomości, przez Wykonawcę. Do zakresu zamówienia wlicza się również organizację Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, jego obsługę oraz odbiór z niego odpadów. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, podstawowe wymagania oraz dane związane z realizacją zamówienia - zawiera Załącznik Nr 10 do SWZ.
Interne Kennung: GK.271.12.2026