See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: POSTĘPOWANIE O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA NA UBEZPIECZENIE GMINY MIEJSKIEJ STAROGARD GDAŃSKI I JEDNOSTEK PODLEGŁYCH
Beschreibung: Zamówienie obejmuje: Część I Zamówienia: Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności Zamawiającego w zakresie: Ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk, Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, Ubezpieczenia maszyn od uszkodzeń od wszystkich ryzyk, Część II Zamówienia: Ubezpieczenie pojazdów Zamawiającego w zakresie: Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, Ubezpieczenia autocasco, Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, Ubezpieczenia Assistance Część III Zamówienia: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków ochotniczej straży pożarnej Część IV Zamówienia Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej podmiotów leczniczych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku Nr 6 – Program Ubezpieczenia 3.2. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług na zasadach określonych w art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy. 3.3. Zamawiający nie przewiduje wymagań dotyczących zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 Ustawy. 3.4. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 Ustawy. 3.6. Wymagania określone przez Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia: 3.6.1. Zamawiający wymaga, aby Zamawiający (Ubezpieczający/Ubezpieczony) nie był zobowiązany do pokrywania strat Wykonawcy działającego w formie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych przez wnoszenie dodatkowej składki, zgodnie z art. 111 ust. 2 Ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz.U. 2024 poz. 838 t.j.). 3.6.2. Wykonawca musi posiadać ogólne (szczególne) warunki ubezpieczenia, zwane dalej OWU, wszystkich ubezpieczeń określonych w przedmiocie zamówienia. 3.6.3. Zamawiający wymaga wskazania przez Wykonawcę, którego oferta zostanie wybrana jako najwyżej oceniona, imienia i nazwiska wraz z danymi kontaktowymi: - osoby/osób wyznaczonej/ych przez Wykonawcę do współpracy z Zamawiającym w okresie realizacji Zamówienia w zakresie czynności administracyjnych związanych z bieżącą obsługą (np. wystawianie dokumentów ubezpieczenia, wyjaśnianie płatności składek, przygotowywanie zaświadczeń), - osoby/osób wyznaczonej/ych przez Wykonawcę do współpracy z Zamawiającym w okresie realizacji Zamówienia w zakresie nadzoru procesu obsługi i likwidacji szkód, przy czym osoby te należy wskazać w umowie o udzielenie zamówienia publicznego. 3.7. Informacje o charakterze poufnym przekazywane Wykonawcom 3.7.1. Zamawiający informuje, że załączniki nr 6 i 7 do SWZ zawierają informacje o charakterze poufnym. W związku z powyższym na podstawie art. 280 ust. 3 Zamawiający udostępni w/w załączniki tym Wykonawcom, którzy bezpośrednio zwrócą sią ze stosowanym wnioskiem o udostępnienie informacji poufnych zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest przesłać podpisany wniosek za pośrednictwem za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” w sposób określony w pkt. 13.6 SWZ. Zamawiający udostępni wyżej wymienione załączniki za pośrednictwem strony platformazakupowa.pl. Zamawiający dopuszcza złożenie wniosku w formie elektronicznej, w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym bądź jako cyfrowe odwzorowanie (zdefiniowane w pkt 12.7.2 SWZ) wniosku podpisanego własnoręcznie. 3.7.2. Wykonawcy, którym Zamawiający udostępnia informacje o charakterze poufnym zobowiązani są do: - wykorzystania tych informacji wyłącznie w celu przygotowania i złożenia oferty; - nieujawniania tych informacji, a w przypadku udostepnienia informacji o charakterze poufnym osobom trzecim do zobowiązania ich do zachowania poufności przekazanych informacji; - odpowiedniego zabezpieczenia przekazanych informacji o charakterze poufnym, co najmniej na poziomie standardów jakie Wykonawca stosuje do własnych informacji poufnych. Powyższe obowiązki Wykonawcy należy interpretować tak, że Wykonawca może ujawnić treść informacji poufnych wyłącznie swoim pracownikom, współpracownikom, osobom trzecim oraz innym podmiotom biorącym udział w czynnościach związanych bezpośrednio z udziałem Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego. Ujawniając informacje poufne Wykonawca zobowiązany jest poinformować o poufnym charakterze przekazywanych informacji oraz odebrać pisemne zobowiązanie do zachowania ich poufności. Ze względu na ograniczoną liczbę znaków pełny opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6 do SWZ - Program Ubezpieczenia
Vorherige Bekanntmachung: 329545-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Cz. I - Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności Zamawiającego
Beschreibung: Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności Zamawiającego w zakresie: Ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk, Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk, Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, Ubezpieczenia maszyn od uszkodzeń od wszystkich ryzyk, Ze względu na ograniczoną liczbę znaków szczegółowy opis zawiera załącznik nr 6 do SWZ - Program ubezpieczenia
Interne Kennung: RZP.271.10.2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3.5. Prawo opcji 3.5.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 Ustawy Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości zamówienia podstawowego. Chęć skorzystania z prawa opcji nie będzie wymagać zawarcia aneksu do nn. umowy, odbywać się będzie w oparciu o skierowane do Wykonawcy w formie pisemnej zgłoszenie. W razie nieudzielenia zamówienia opcjonalnego Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu. Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na zasadach przewidzianych dla zamówienia podstawowego. 3.5.2. Przedmiotem opcji może być: W części I zamówienia: a) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk b) Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk c) Ubezpieczenia maszyn od uszkodzeń od wszystkich ryzyk, - w przypadku wzrostu sum ubezpieczenia/wartości mienia w okresie realizacji zamówienia w stosunku do sum ubezpieczenia/wartości mienia określonych w zamówieniu podstawowym (w załączniku nr 6 do SWZ) w związku ze zmianą wartości mienia, nabyciem nowego mienia, modernizacją istniejącego mienia lub nowymi inwestycjami Maksymalna wartość opcji dla niniejszej części zamówienia wynosi 15% składki za zamówienie podstawowe, pierwotnie określonej w umowie w sprawie zamówienia publicznego.
Los: LOT-0002
Titel: Cz. II - Ubezpieczenie pojazdów Zamawiającego
Beschreibung: Ubezpieczenie pojazdów Zamawiającego w zakresie: Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, Ubezpieczenia autocasco, Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, Ubezpieczenia Assistance Ze względu na ograniczoną liczbę znaków szczegółowy opis zawiera załącznik nr 6 do SWZ - Program ubezpieczenia
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
Beschreibung der Optionen: 3.5. Prawo opcji 3.5.1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 Ustawy Prawo zamówień publicznych. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości zamówienia podstawowego. Chęć skorzystania z prawa opcji nie będzie wymagać zawarcia aneksu do nn. umowy, odbywać się będzie w oparciu o skierowane do Wykonawcy w formie pisemnej zgłoszenie. W razie nieudzielenia zamówienia opcjonalnego Wykonawcy nie przysługują jakiekolwiek roszczenia z tego tytułu. Zamówienie opcjonalne realizowane będzie na zasadach przewidzianych dla zamówienia podstawowego. 3.5.2. Przedmiotem opcji może być: W części II zamówienia: a) ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, b) ubezpieczenie autocasco, c) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów, d) ubezpieczenie Assistance - w przypadku ubezpieczenia pojazdów nabywanych przez Zamawiającego (podmioty podlegające ubezpieczeniu na podstawie niniejszego postępowania) i/lub zwiększenia wartości ubezpieczonych pojazdów w trakcie trwania umowy w sprawie zamówienia publicznego. Maksymalna wartość opcji dla niniejszej części zamówienia wynosi 30% składki za zamówienie podstawowe, pierwotnie określonej w umowie w sprawie zamówienia publicznego.
Los: LOT-0003
Titel: Cz. III - Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków ochotniczej straży pożarnej
Beschreibung: Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków ochotniczej straży pożarnej UBEZPIECZENIE NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW STRAŻAKÓW OSP, CZŁONKÓW ORAZ OPIEKUNÓW MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH (MDP) I DZIECIĘCYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH (DDP) ZGODNIE Z USTAWĄ Z DNIA 17 GRUDNIA 2021 R. O OCHOTNICZYCH STRAŻACH POŻARNYCH
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: Cz. IV - Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej podmiotów leczniczych.
Beschreibung: Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego działalność leczniczą Podstawa prawna: - Ustawa z dnia 22.05.2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczeń Komunikacyjnych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 2500) - Ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 129), - Rozporządzenie Ministra Finansów z dn. 29.04.2019 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz.U. 2019 poz. 866), - Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 września 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz.U. 2023 poz. 1930 Przedmiot ubezpieczenia: zgodnie z ww. rozporządzeniem – odpowiedzialność cywilna podmiotu wykonującego działalność leczniczą za szkody będące następstwem udzielania świadczeń zdrowotnych albo niezgodnego z prawem zaniechania udzielania świadczeń zdrowotnych. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje szkody wyrządzone przez ubezpieczonego oraz osoby, za które ponosi on odpowiedzialność, jak również za skutki działań lub zaniechań osób niebędących pracownikami ubezpieczonego lecz działających w ramach stosunku prawnego wynikającego z umowy pomiędzy ubezpieczonym, a taką osobą lub podmiotem kierującym taką osobę do ubezpieczonego. Dla każdego podmiotu leczniczego oddzielna suma gwarancyjna: Suma gwarancyjna 75 000,00 euro na jedno zdarzenie i 350 000,00 euro na wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia. W związku z ograniczoną liczbą znaków szczegółowy opis znajduje się w załączniku nr 6 do SWZ - Program ubezpieczenia
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen