567328-2026 - Ergebnis
Ungarn – Flugplatzflächen-Befestigungsarbeiten – Új jégtelenítő hely és állóhely létesítése
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Új jégtelenítő hely és állóhely létesítése
Beschreibung: Fővállalkozási szerződés új központi jégtelenítő hely és távoli állóhely tervezési és kivitelezési munkáira (design and bulid). Részletesen a közbeszerzési dokumentumok részét képező műszaki leírásban foglaltak szerint.
Vorherige Bekanntmachung: 861001-2025
Interne Kennung: EKR001873052025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45235111 Flugplatzflächen-Befestigungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Ajánlatkérő a 2-es terminál körüli területek fejlesztésével új központi jégmentesítő és jégtelenítő helyet kíván létesíteni, a kapcsolódó szociális épülettel, nyitott fedett színnel, továbbá a kapcsolódó közművek és energiaellátáshoz szükséges rendszerelemekkel együtt. A beruházás célja egy ~53 080 m2 felületű (opció nélkül) betonburkolattal ellátott terület kialakítása, amely új, központosított jégmentesítő és jégtelenítő helyként és a meglévő gurulóutakhoz, szervizutakhoz és közművekhez kapcsolódó távoli kiszolgálást lehetővé tevő repülőgép állóhelyeket biztosít a vonatkozó EASA és egyéb előírásoknak, továbbá a repülőtéri követelményeknek megfelelően. A burkolat tervezési és kivitelezési munkákat 4 Code C vagy 2 Code E légijármű egyidejű befogadására alkalmas, a kiszolgáló járművek mozgásgeometriai vizsgálatára kiterjedően szükséges elvégezni. A beruházás részét képezi továbbá: - a jégmentesítő és jégtelenítő hely, valamint a távoli állóhely energiaellátáshoz szükséges trafóállomás és kábelezési munkáinak, erős- és gyengeáramú szerelési munkáinak megvalósítása, - a gyengeáramú munkarészen belül többek között 12700 fm nagykapacitású (legalább 96 szálas) optikai kábel kiépítése és hegesztése, kültéren 12 db ∅110 védőcsőben elhelyezve, továbbá 3600 fm kültéri Cat7 S/FTP adathálózat (strukturált kábelezési rendszer) kiépítése, - vízelvezetés (TOC) megvalósítása, - IT és biztonsági rendszerek kiépítése (végeszközök nélkül), - szociális épület megvalósítása minden szakági munkával együtt, - fedett nyitott szín megvalósítása az eszközök és a jégtelenítő folyadék tárolására, - szükséges szervízút hálózat fejlesztése és parkolófelületek létesítése, - AGL és akadályfények, valamint térvilágítás megvalósítása, - melegvíz ellátáshoz szükséges rendszerek kiépítése, - az összes csatlakozó közműfejlesztés, szükséges közműkiváltás és bekötés elkészítése, - a fentiekhez kapcsolódó előkészítési és felmérési feladatok megvalósítása, engedélyezési tervek és kivitelezési dokumentáció elkészítése, a szükséges engedélyezési eljárások lefolytatása és az engedélyek megszerzése. Az elvégzendő feladat részletesebb funkcionális leírását és a tételes feladatokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák. A 321/2015. Korm. rendelet (továbbiakban: 321/2015 Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltakra tekintettel ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy amennyiben a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása szükségessé tette meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben értendő. Az egyenértékűség igazolása nyertes ajánlattevő feladata a közbeszerzési dokumentumokban meghatározottak szerint. Opciós tétel: - H TWY összekötő gurulóút létesítésének a 85/2024 Kr 22. §-a szerinti bejelentéshez kapcsolódó feladatai és kivitelezése - H TWY összekötő gurulóút kivitelezéséhez kapcsolódó engedélyezési eljárások lefolytatása
Interne Kennung: EKR001873052025/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45213331 Bau von Flughafengebäuden, 45213400 Einbau von Mitarbeiterräumen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45315300 Stromversorgungsanlagen, 45350000 Maschinentechnische Installationen, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71322500 Technische Planungsleistungen für Verkehrsanlagen, 71334000 Dienstleistungen im Bereich Maschinenbau und Elektrotechnik, 71630000 Technische Kontrolle und Tests
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Az Ajánlatkérő a Kbt.141. § (4) bekezdés a) pontjára tekintettel is rögzítik az alábbiakat: Ajánlatkérő a felhívásban rögzített alapfeladatokon felül további opciós feladatok megrendelésére (továbbiakban: opció) jogosult. A feladat részletesen a műszaki leírásban került meghatározásra. Az opció csak az ajánlatkérő oldalán biztosít választási lehetőséget, az ajánlattevőnek kötelező rá árajánlatot adni és megrendelés esetén a feladatot elvégezni. Az opcióként kért feladatokra is kötelező ajánlatot tenni, ennek hiányában az ajánlat érvénytelen. Ajánlatkérő fenntartja magának a jogot, hogy az opciót ne vagy ne teljeskörűen hívja le. Megrendelő jogosult az opciót képező munkarészek külön-külön történő és/vagy csak egy részének lehívására is. Az opció igénybevételének részletes ismertetését a szerződéstervezet tartalmazza. Opciós feladat tárgya: - H TWY összekötő gurulóút létesítésének a 85/2024 Kr 22. §-a szerinti bejelentéséhez kapcsolódó feladatai és kivitelezése (~13 750 m2 beton burkolat építése kapcsolódó munkarészekkel) - H TWY összekötő gurulóút kivitelezéséhez kapcsolódó engedélyezési eljárások lefolytatása.