567386-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Schaufelbagger – Achiziționarea, în sistem de leasing financiar cu opțiune de cumpărare, a unei autospeciale cu cârlig hidraulic pentru încărcarea și transportul containerelor de 24–30 m³
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziționarea, în sistem de leasing financiar cu opțiune de cumpărare, a unei autospeciale cu cârlig hidraulic pentru încărcarea și transportul containerelor de 24–30 m³
Beschreibung: Vehiculul este necesar pentru transportul containerelor utilizate în activitățile de salubritate. Achiziția urmărește modernizarea parcului auto, creșterea eficienței activității, reducerea timpilor de operare și limitarea emisiilor prin utilizarea unei autospeciale noi, minimum Euro VI-E. Furnizarea unei autospeciale complete cu cârlig hidraulic pentru încărcarea și transportul containerelor de 24–30 m³ – 1 bucată – în sistem de leasing financiar pe 36 de luni, cu opțiune de cumpărare și valoare reziduală de maximum 1%. Caracteristicile tehnice ale utilajului și cerințele minime ce trebuie îndeplinite de ofertanți se regăsesc în caietul de sarcini parte integrantă a documentației de atribuire. Termenul-limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări cu privire la documentația de atribuire este de 8 zile înainte de data-limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări în a 5-a zi înainte de data-limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 3/8670570/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34142200 Schaufelbagger
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Titlu: Achiziționarea, în sistem de leasing financiar cu opțiune de cumpărare, a unei autospeciale cu cârlig hidraulic pentru încărcarea și transportul containerelor de 24–30 m³, destinată dotării parcului de utilaje al S.C. TEGA S.A. Cantitate: 1 bucată, vehicul nou, neutilizat, an de fabricație 2026 sau ulterior. Cod CPV principal: 34142200-6 – Mașini de încărcat cu schipuri (Rev. 2). Cod CPV secundar: 66114000-2 – Servicii de leasing financiar (Rev. 2). .C. TEGA S.A. desfășoară activități de salubritate în municipiul Sfântu Gheorghe și în unități administrativ-teritoriale din județul Covasna. Pentru transportul containerelor de deșeuri este necesară completarea și modernizarea parcului auto cu o autospecială cu sistem hidraulic de tip hook-lift. Achiziția urmărește creșterea capacității de transport și intervenție, reducerea timpilor de operare, îmbunătățirea continuității serviciului, înnoirea parcului auto și limitarea impactului asupra mediului prin utilizarea unui vehicul Euro VI-E. Furnizarea unei autospeciale complete cu cârlig hidraulic pentru încărcarea și transportul containerelor de 24–30 m³ – 1 bucată – în sistem de leasing financiar pe 36 de luni, cu opțiune de cumpărare și valoare reziduală de maximum 1%. Caracteristicile tehnice minimale ce trebuiesc îndeplinite sunt descrise în cadrul caietului de sarcini, parte integrantă a documentației de atribuire.
Interne Kennung: 1