567531-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Anstrichfarben – Materiale de mentenanță clădiri
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Materiale de mentenanță clădiri
Beschreibung: Achiziția de materiale de mentenanță pentru clădiri, în vederea susținerii și eficientizării activității C.N. Poșta Română S.A. la nivel national, prin încheierea unui acord cadru pe o perioada de 24 de luni, conform prevederilor caietului de sarcini. Informații cu privire la cantitățile minime și maxime ale fiecărui contract subsecvent si ale acordului-cadru se regăsesc în Anexa - Lista Produselor-cantități și caracteristici tehnice principale la caietul de sarcini. Achiziţia materialelor de mentenanță pentru clădiri se va realiza prin încheierea unui acord-cadru pentru 2(doi) ani cuprinzând un număr de 2(două) contracte subsecvente, fiecare contract încheiat pe durata a 12(douăsprezece) luni. Acordul-cadru se va semna cu primii 5(cinci) ofertanţi declaraţi câştigători, iar atribuirea contractelor subsecvente se va face în cascadă (în ordinea clasamentului rezultat în urma evaluării ofertelor). Contractele subsecvente nu se vor atribui prin reluarea competiţiei. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (http://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub). Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde doar la solicitările de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limită stabilit. (cu respectarea art.173, alin.1 din Legea nr.99/2016).
Interne Kennung: RO427410-2026-480.01÷965.01/ 52.01/ 62.01/ 89.01/ 90.01/ 117.01/ 118.01/ 119.01/ 120.01/ 121.01
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44810000 Anstrichfarben
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziția de materiale de mentenanță pentru clădiri, în vederea susținerii și eficientizării activității C.N. Poșta Română S.A. la nivel national, prin încheierea unui acord cadru pe o perioada de 24 de luni, conform prevederilor caietului de sarcini. Informații cu privire la cantitățile minime și maxime ale fiecărui contract subsecvent si ale acordului-cadru se regăsesc în Anexa- Lista Produselor-cantități și caracteristici tehnice principale la caietul de sarcini. Achiziţia materialelor de mentenanță pentru clădiri se va realiza prin încheierea unui acord-cadru pentru 2(doi) ani cuprinzând un număr de 2(două) contracte subsecvente, fiecare contract încheiat pe durata a 12(douăsprezece) luni. Acordul-cadru se va semna cu primii 5(cinci) ofertanţi declaraţi câştigători, iar atribuirea contractelor subsecvente se va face în cascadă (în ordinea clasamentului rezultat în urma evaluării ofertelor). Contractele subsecvente nu se vor atribui prin reluarea competiţiei. Valoarea estimată totală a achiziţiei materialelor de mentenanță pentru clădiri este de 3.000.000 lei fără TVA (valoarea maximă a acordului cadru pe 2 ani) defalcată după cum urmează: An 1 Cantitate minimă conform anexa caiet de sarcini - cu o valoare estimată minimă de 205.685 lei fără TVA Cantitate maximă conform anexa caiet de sarcini – cu o valoare estimată maximă de 1.500.000 lei fără TVA An 2 Cantitate minimă conform anexa caiet de sarcini - cu o valoare estimată minimă de 205.685 lei fără TVA Cantitate maximă conform anexa caiet de sarcini – cu o valoare estimată maximă de RON 1.500.000 lei fără TVA Total Acord-Cadru 2 ani : Cantitate minimă conform anexa caiet de sarcini - cu o valoare estimată minimă de 411.370 lei fără TVA Cantitate maximă conform anexa caiet de sarcini – cu o valoare estimată maximă de 3.000.000 lei fără TVA
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 14522300 Schmirgel, 22459100 Werbekleber und -streifen, 31220000 Stromkreiselemente, 31320000 Stromverteilerkabel, 39811100 Lufterfrischer, 39831200 Detergenzien, 44110000 Baustoffe, 44160000 Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel, 44300000 Kabel, Draht und zugehörige Erzeugnisse, 44410000 Artikel für Bad und Küche, 44510000 Werkzeug, 44520000 Schlösser, Schlüssel und Scharniere, 44621111 Heizkörper für Zentralheizungen, nicht elektrisch beheizt, 44830000 Mastixharze, Füllstoffe, Kitt und Lösungsmittel