See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af vintertjeneste til Favrskov Kommue
Beschreibung: Udbuddet vedrører glatførebekæmpelse og snerydning samt læsning af salt, med lastbiler, traktorer, specialmaskiner og ved håndhold, på veje og stier i Favrskov Kommune. Udbuddet er opdelt i følgende delkontrakter: Delkontrakt 1Klasse 1. Rute 101 Randers - Hadsten Delkontrakt 2Klasse 1. Rute 102 Sabro - Hadsten Delkontrakt 3Klasse 1. Rute 103 Låsby - Laurbjerg Delkontrakt 4Klasse 1. Rute 104 Hammel - Ulstrup Delkontrakt 5Klasse 2. Rute 201 Vissing - Hadbjerg Delkontrakt 6Klasse 2. Rute 202 Hammel - Lerbjerg Delkontrakt 7Klasse 2. Rute 203 Vitten - Søften Delkontrakt 8Klasse 2. Rute 204 Aidt - Ålum Delkontrakt 9Klasse 2. Rute 205 og Klasse 4. Rute 401 Laurbjerg - Hadsten Vest, Granslev - Hadsten Vest Delkontrakt 10Klasse 2. Rute 206 og Klasse 4. Rute 402 Voldum - Hadsten Øst, Voldum - Hadsten Øst Delkontrakt 11Klasse 2. Rute 207 og Klasse 4. Rute 403 Søften- Hinnerup Øst, Hinnerup -Søften Delkontrakt 12Klasse 2. Rute 208 og Klasse 4. Rute 404 Folby- Hinnerup Nord, Foldby - Hinnerup Nord Delkontrakt 13Klasse 2. Rute 209 og Klasse 4. Rute 405 Thorsø – Ulstrup, Ulstrup - Thorsø Delkontrakt 14Klasse 2. Rute 210 og Klasse 4. Rute 406 Hammel Nord – Sydvest, Hammel Centrum - Vest Delkontrakt 15Klasse 2.Rute 211 og Klasse 4. Rute 407 Lading - Hammel Syd, Lading - Hammel Vest Delkontrakt 16Klasse 3. Rute 301 Vissing - Skjød Delkontrakt 17Klasse 3. Rute 302 Tåstrup - Tinning Delkontrakt 18Klasse 3.Rute 303 Voldum - Selling Delkontrakt 19Klasse 3. Rute 304 Voldby - Røgen Delkontrakt 20Klasse 3. Rute 305 Haurum - Lading Delkontrakt 21Klasse 3. Rute 306 Hvorslev - Sall Delkontrakt 22Klasse 3. Rute 307 Vellev - Søby Delkontrakt 23Klasse 3. Rute 308 Vestervelling - Borre Delkontrakt 24Klasse 2. Rute 501 Stier Hadsten Nord Vest - Sti Delkontrakt 25Klasse 2. Rute 502 Stier Hadsten Sydøst-Lyngå - Sti Delkontrakt 26Klasse 2. Rute 503 Stier Landevejen-Selling - Sti Delkontrakt 27Klasse 2. Rute 504 Stier Hinnerup C-Vitten - Sti Delkontrakt 28Klasse 2. Rute 505 Stier Foldby-Hinnerup Ø - Sti Delkontrakt 29Klasse 2. Rute 506 Stier Hinnerup Rådhus-Søften - Sti Delkontrakt 30Klasse 2. Rute 507 Stier Hammel Syd - Sti Delkontrakt 31Klasse 2. Rute 508 Stier Thorsø-Hammel - Sti Delkontrakt 32Klasse 2. Rute 509 Stier Houlbjerg-Hammel N - Sti Delkontrakt 33Klasse 2. Rute 510 Stier Laurbjerg-Houlbjerg - Sti Delkontrakt 34Klasse 2. Rute 511 Stier Ulstrup - Sti Delkontrakt 35Klasse 2. Rute 601 Fortov Hinnerup Nord - Fortov Delkontrakt 36Klasse 2. Rute 602 Fortov Hinnerup C - Fortov Delkontrakt 37Klasse 2. Rute 603 Fortov Hadsten Vest - Fortov Delkontrakt 38Klasse 2. Rute 604 Fortov Hadsten Øst - Fortov Delkontrakt 39Klasse 2. Rute 605 Fortov Selling-Ødum-Hadbjerg-Voldum - Fortov Delkontrakt 40Klasse 2, Rute 606 Fortov Hammel Syd - Fortov Delkontrakt 41 Klasse 2. Rute 607 Fortov Hammel Nord - Fortov Delkontrakt 42Klasse 2. Rute 701 Hånd Hinnerup-Lading - Hånd Delkontrakt 43Klasse 2. Rute 702 Hånd Hadsten-Ødum - Hånd Delkontrakt 44 Klasse 2. Rute 703 Hånd Hammel-Thorsø - Hånd
Interne Kennung: 778320
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Proceduren gennemføres efter Udbudslovens afsnit II. Udvælgelseskriterier og tildelingskriterie fremgår af bekendtgørelse og udbudsbetingelser.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delkontrakt 1 Klasse 1. Rute 101 Randers - Hadsten
Beschreibung: Udbuddet vedrører glatførebekæmpelse og snerydning samt læsning af salt, med lastbiler, traktorer, specialmaskiner og ved håndhold i Favrskov Kommune, for de ruter der er omfattet af delkontrakten, i overensstemmelse med bestemmelserne i kontrakten samt de dertilhørende bilag.
Interne Kennung: 779219
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung, 90620000 Schneeräumung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten kan forlænges med op til 3 x 12 måneder.
Los: LOT-0002
Titel: Delkontrakt 2 Klasse 1. Rute 102 Sabro - Hadsten
Interne Kennung: 779220
Los: LOT-0003
Titel: Delkontrakt 3 Klasse 1. Rute 103 Låsby - Laurbjerg
Interne Kennung: 779221
Los: LOT-0004
Titel: Delkontrakt 4 Klasse 1. Rute 104 Hammel - Ulstrup
Interne Kennung: 779222
Los: LOT-0005
Titel: Delkontrakt 5 Klasse 2. Rute 201 Vissing - Hadbjerg
Interne Kennung: 779223
Los: LOT-0006
Titel: Delkontrakt 6 Klasse 2. Rute 202 Hammel - Lerbjerg
Interne Kennung: 779224
Los: LOT-0007
Titel: Delkontrakt 7 Klasse 2. Rute 203 Vitten - Søften
Interne Kennung: 779225
Los: LOT-0008
Titel: Delkontrakt 8 Klasse 2. Rute 204 Aidt - Ålum
Interne Kennung: 779226
Los: LOT-0009
Titel: Delkontrakt 9 Klasse 2. Rute 205 og Klasse 4. Rute 401 Laurbjerg - Hadsten Vest, Granslev - Hadsten Vest
Interne Kennung: 779227
Los: LOT-0010
Titel: Delkontrakt 10 Klasse 2. Rute 206 og Klasse 4. Rute 402 Voldum - Hadsten Øst, Voldum - Hadsten Øst
Interne Kennung: 779228
Los: LOT-0011
Titel: Delkontrakt 11 Klasse 2. Rute 207 og Klasse 4. Rute 403 Søften- Hinnerup Øst, Hinnerup -Søften
Interne Kennung: 779229
Los: LOT-0012
Titel: Delkontrakt 12 Klasse 2. Rute 208 og Klasse 4. Rute 404 Folby- Hinnerup Nord, Foldby - Hinnerup Nord
Interne Kennung: 779230
Los: LOT-0013
Titel: Delkontrakt 13 Klasse 2. Rute 209 og Klasse 4. Rute 405 Thorsø – Ulstrup, Ulstrup - Thorsø
Interne Kennung: 779231
Los: LOT-0014
Titel: Delkontrakt 14 Klasse 2. Rute 210 og Klasse 4. Rute 406 Hammel Nord – Sydvest, Hammel Centrum - Vest
Interne Kennung: 779232
Los: LOT-0015
Titel: Delkontrakt 15 Klasse 2.Rute 211 og Klasse 4. Rute 407 Lading - Hammel Syd, Lading - Hammel Vest
Interne Kennung: 779233
Los: LOT-0016
Titel: Delkontrakt 16 Klasse 3. Rute 301 Vissing - Skjød
Interne Kennung: 779234
Los: LOT-0017
Titel: Delkontrakt 17 Klasse 3. Rute 302 Tåstrup - Tinning
Interne Kennung: 779235
Los: LOT-0018
Titel: Delkontrakt 18 Klasse 3.Rute 303 Voldum - Selling
Interne Kennung: 779236
Los: LOT-0019
Titel: Delkontrakt 19 Klasse 3. Rute 304 Voldby - Røgen
Interne Kennung: 779237
Los: LOT-0020
Titel: Delkontrakt 20 Klasse 3. Rute 305 Haurum - Lading
Interne Kennung: 779238
Los: LOT-0021
Titel: Delkontrakt 21 Klasse 3. Rute 306 Hvorslev - Sall
Interne Kennung: 779239
Los: LOT-0022
Titel: Delkontrakt 22 Klasse 3. Rute 307 Vellev - Søby
Interne Kennung: 779240
Los: LOT-0023
Titel: Delkontrakt 23 Klasse 3. Rute 308 Vestervelling - Borre
Interne Kennung: 779241
Los: LOT-0024
Titel: Delkontrakt 24 Klasse 2. Rute 501 Stier Hadsten Nord Vest - Sti
Interne Kennung: 779242
Los: LOT-0025
Titel: Delkontrakt 25 Klasse 2. Rute 502 Stier Hadsten Sydøst-Lyngå - Sti
Interne Kennung: 779243
Los: LOT-0026
Titel: Delkontrakt 26 Klasse 2. Rute 503 Stier Landevejen-Selling - Sti
Interne Kennung: 779244
Los: LOT-0027
Titel: Delkontrakt 27 Klasse 2. Rute 504 Stier Hinnerup C-Vitten - Sti
Interne Kennung: 779245
Los: LOT-0028
Titel: Delkontrakt 28 Klasse 2. Rute 505 Stier Foldby-Hinnerup Ø - Sti
Interne Kennung: 779246
Los: LOT-0029
Titel: Delkontrakt 29 Klasse 2. Rute 506 Stier Hinnerup Rådhus-Søften - Sti
Interne Kennung: 779247
Los: LOT-0030
Titel: Delkontrakt 30 Klasse 2. Rute 507 Stier Hammel Syd - Sti
Interne Kennung: 779248
Los: LOT-0031
Titel: Delkontrakt 31 Klasse 2. Rute 508 Stier Thorsø-Hammel - Sti
Interne Kennung: 779249
Los: LOT-0032
Titel: Delkontrakt 32 Klasse 2. Rute 509 Stier Houlbjerg-Hammel N - Sti
Interne Kennung: 779250
Los: LOT-0033
Titel: Delkontrakt 33 Klasse 2. Rute 510 Stier Laurbjerg-Houlbjerg - Sti
Interne Kennung: 779251
Los: LOT-0034
Titel: Delkontrakt 34 Klasse 2. Rute 511 Stier Ulstrup - Sti
Interne Kennung: 779252
Los: LOT-0035
Titel: Delkontrakt 35 Klasse 2. Rute 601 Fortov Hinnerup Nord - Fortov
Interne Kennung: 779253
Los: LOT-0036
Titel: Delkontrakt 36 Klasse 2. Rute 602 Fortov Hinnerup C - Fortov
Interne Kennung: 779254
Los: LOT-0037
Titel: Delkontrakt 37 Klasse 2. Rute 603 Fortov Hadsten Vest - Fortov
Interne Kennung: 779255
Los: LOT-0038
Titel: Delkontrakt 38 Klasse 2. Rute 604 Fortov Hadsten Øst - Fortov
Interne Kennung: 779256
Los: LOT-0039
Titel: Delkontrakt 39 Klasse 2. Rute 605 Fortov Selling-Ødum-Hadbjerg-Voldum - Fortov
Interne Kennung: 779257
Los: LOT-0040
Titel: Delkontrakt 40 Klasse 2, Rute 606 Fortov Hammel Syd - Fortov
Interne Kennung: 779258
Los: LOT-0041
Titel: Delkontrakt 41 Klasse 2. Rute 607 Fortov Hammel Nord - Fortov
Interne Kennung: 779259
Los: LOT-0042
Titel: Delkontrakt 42 Klasse 2. Rute 701 Hånd Hinnerup-Lading - Hånd
Interne Kennung: 779260
Los: LOT-0043
Titel: Delkontrakt 43 Klasse 2. Rute 702 Hånd Hadsten-Ødum - Hånd
Interne Kennung: 779261
Los: LOT-0044
Titel: Delkontrakt 44 Klasse 2. Rute 703 Hånd Hammel-Thorsø - Hånd
Interne Kennung: 779262