See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA LEKÓW DLA POTRZEB SZPITALA PEDIATRYCZNEGO W BIELSKU-BIAŁEJ
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa leków dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Załącznik nr 2 do SWZ – formularz asortymentowo-cenowy, określa szacunkowe (przewidywane) ilości poszczególnych produktów farmaceutycznych.
Vorherige Bekanntmachung: 340667-2026
Interne Kennung: SP.TZP.250.8.2026.PN
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w: 1. art. 108 ust. 1 ustawy Pzp 2. art. 7 ust. 1 ustawy z dnia z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego a) Wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w Rozporządzeniu Rady (WE) nr 765/2006 z dnia 18 maja 2006r. dotyczącym środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy (zwanego dalej „rozporządzeniem 765/2006”) i Rozporządzeniu Rady (UE) nr 269/2014 z dnia 17 marca 2014r. w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających (zwanego dalej „rozporządzeniem 269/2014”) albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; b) Wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2025 r. poz. 644 j.t.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego; c) Wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120 j.t. z późn. zm. ) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 3. art. 5k ust. 1 rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub; c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. Zamawiający będzie wymagał podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia z postępowania: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz 4 ustawy Pzp b) oświadczenia w zakresie przynależności do tej samej grupy kapitałowej na potwierdzenie braku podstaw, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp c) oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, na potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 - 6 ustawy Pzp. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp: 1) Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie. 2) Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże się, że posiada (dotyczy każdego Pakietu – części) koncesję lub zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego albo ministra właściwego do spraw zdrowia na podjęcie działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia hurtowni farmaceutycznej, lub w przypadku producenta zezwolenia na produkcję, jeżeli wymagane jest przepisami prawa, oraz w przypadkach uzasadnionych przedmiotem zamówieni (tj. Pakiet nr: 2, 3,4, 8, 9) dodatkowego właściwego aktualnego zezwolenia na prowadzenie obrotu hurtowego środkami odurzającymi, substancjami psychotropowymi i prekursorami grupy I-R. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury odwróconej - zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp Miejsce składania i otwarcia ofert: Platforma Zakupowa Zamawiającego Termin składania ofert: 26.05.2026 godz. 12:00 Termin otwarcia ofert: 26.05.2026 godz. 12:15
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1 – Płyny
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa leków dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ, - Pakiet nr 1 – Płyny
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet nr 2 – Tabletki, Ampułki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa leków dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ, - Pakiet nr 2 – Tabletki, Ampułki
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet nr 3 – Syropy, Maści
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa leków dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ, - Pakiet nr 3 – Syropy, Maści
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet nr 4 - Leki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa leków dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ, - Pakiet nr 4 - Leki
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 5 - Immunboglobuliny
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa leków dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ - Pakiet nr 5 - Immunboglobuliny
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet nr 6 - Antybiotyki 1
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa leków dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ - Pakiet nr 6 - Antybiotyki 1
Los: LOT-0007
Titel: Pakiet nr 7 - Antybiotyki 2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa leków dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ - Pakiet nr 7 - Antybiotyki 2
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 8 - Phenobarbital
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa leków dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ - Pakiet nr 8 - Phenobarbital
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 9 - Iniekcje, Tabletki, Ampułki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa leków dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ - Pakiet nr 9 - Iniekcje, Tabletki, Ampułki
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 10 - Antybiotyki 3
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa leków dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ - Pakiet nr 10 - Antybiotyki
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr 11 – Środki kontrastowe
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa leków dla potrzeb Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ - Pakiet nr 11 – Środki kontrastowe