See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Gospodarowanie odpadami z oczyszczalni ścieków Pomorzany i Zdroje, z przepompowni ścieków oraz z rozbiórek dróg związanych z usuwaniem awarii wodociągowo - kanalizacyjnych w Szczecinie w podziale na pakiety na lata 2027÷2028
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienie jest gospodarowanie odpadami z oczyszczalni ścieków Pomorzany i Zdroje, z przepompowni ścieków oraz z rozbiórek dróg związanych z usuwaniem awarii wodociągowo - kanalizacyjnych w Szczecinie na lata 2027÷2028 w podziale na następujące pakiety: a) Pakiet nr 1: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 08 01 (Skratki) z oczyszczalni ścieków Pomorzany. b) Pakiet nr 2: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 08 02 (Zawartość piaskowników) z oczyszczalni ścieków Pomorzany. c) Pakiet nr 3: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 08 05 (Ustabilizowane komunalne osady ściekowe) z oczyszczalni ścieków Pomorzany. d) Pakiet nr 4: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 01 12 (Żużle i popioły paleniskowe inne niż wymienione w 19 01 11) z oczyszczalni ścieków Pomorzany. e) Pakiet nr 5: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 01 05* (Osady filtracyjne (np. placek filtracyjny) z oczyszczania gazów odlotowych) z oczyszczalni ścieków Pomorzany. f) Pakiet nr 6: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 06 06 99 (Inne niewymienione odpady) - siarka, z oczyszczalni ścieków Pomorzany i z oczyszczalni ścieków Zdroje. g) Pakiet nr 7: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 08 01 (Skratki) z oczyszczalni ścieków Zdroje. h) Pakiet nr 8: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 08 02 (Zawartość piaskowników) z oczyszczalni ścieków Zdroje. i) Pakiet nr 9: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 08 05 (Ustabilizowane komunalne osady ściekowe) z oczyszczalni ścieków Zdroje. j) Pakiet nr 10: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 08 99 (Inne niewymienione odpady) z oczyszczalni ścieków Zdroje. k) Pakiet nr 11: Usługa polegająca na zagospodarowaniu odpadu o kodzie 19 08 01 (Skratki) z przepompowni ścieków. l) Pakiet nr 12: Usługa polegająca na zagospodarowaniu odpadu o kodzie 19 08 02 (Zawartość piaskowników) z przepompowni ścieków. m) Pakiet nr 13: Usługa polegająca na zagospodarowaniu odpadu o kodzie 17 01 01 (Odpady z betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów) z rozbiórek dróg realizowanych w związku z usuwaniem awarii sieci i przyłączy wodociągowych oraz kanalizacyjnych na terenie miasta Szczecin. n) Pakiet nr 14: Usługa polegająca na zagospodarowaniu odpadu o kodzie 17 01 81 (Odpady z remontów i przebudowy dróg) z rozbiórek dróg realizowanych w związku z usuwaniem awarii sieci i przyłączy wodociągowych oraz kanalizacyjnych na terenie miasta Szczecin. o) Pakiet nr 15: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i zagospodarowaniu odpadu o kodzie 17 05 04 (Gleba i ziemia, w tym kamienie, inne niż wymienione w 17 05 03) z rozbiórek dróg realizowanych w związku z usuwaniem awarii sieci i przyłączy wodociągowych oraz kanalizacyjnych na terenie miasta Szczecin. 2. Kod CPV: 90512000 – Usługi transportu odpadów 3. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy, w zakresie ilościowym. Maksymalny zakres objęty prawem opcji wynosi w ramach Pakietu 9 - 2800 Mg. Warunki na jakich Zamawiający może skorzystać z prawa opcji zostały określone w postanowieniach umownych. Cena jednostkowa podana przez wykonawcę za zakres podstawowy w części na którą Wykonawca składa swoją ofertę będzie miała zastosowanie także przy ewentualnym skorzystaniu przez zamawiającego z prawa opcji. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku wykorzystania ilości podstawowej przedmiotu zamówienia. Prawo opcji jest uprawnieniem zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nie skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do zamawiającego. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji ze wskazaniem zakresu. Zasady realizacji przedmiotu umowy objętego prawem opcji dotyczące: sposobu jego realizacji, jego odbioru, sposobu zapłaty, zostały określone we wzorach umów. Opis przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji umieszczony jest w załączniku nr 2 do swz. 4. Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia. 5. Zastrzeżenie kluczowych zadań do osobistego wykonania przez wykonawcę: a) Dla pakietów: 1,2,4,6,7,8,10,11,12,13,14,15 Zagospodarowanie odpadów tj. zbieranie i/lub przetwarzanie. Wykonawca winien posiadać decyzję na zbieranie i/lub przetwarzanie odpadu będącego przedmiotem zamówienia w danym pakiecie. b) Dla pakietów: 5,3,9: Zagospodarowanie odpadów tj. przetwarzanie. Wykonawca winien posiadać decyzję na przetwarzanie odpadu będącego przedmiotem zamówienia. 6. Zamawiający dopuszcza składnie ofert częściowych, wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części przedmiotu zamówienia. Oferta częściowa musi obejmować wszystkie pozycje części, na którą wykonawca składa swoją ofertę. 7. Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień podobnych, o których mowa w art. 388 pkt 2 lit c) ustawy dla każdego z pakietów 1 - 15 : - do 30% wartości zamówienia podstawowego. Podstawą ustalenia warunków realizacji zamówienia podobnego jest umowa podstawowa oraz przeprowadzone z wykonawcą negocjacje. Zakres zamówień podobnych polega na powtórzeniu zadań opisanych w załączniku nr 2 oraz 4 do SWZ. 8. Więcej informacji w dokumentach zamówienia.
Interne Kennung: Nr sprawy 43/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 – 139 ustawy, w związku z art. 376 ust. 1 pkt 1 ustawy , w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy. Uwaga! Na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Uwaga! Na podstawie art. 139 ust. 2 ustawy wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity Europejski Dokument Zamówienia, zwany dalej także JEDZ). Zamawiający wezwie do złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (JEDZ) wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, zgodnie z Rozdziałem VI pkt 2 ppkt 1 SWZ. 2.Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy, w zakresie ilościowym. Maksymalny zakres objęty prawem opcji wynosi w ramach Pakietu 9 - 2800 Mg. 3. Warunki na jakich Zamawiający może skorzystać z prawa opcji zostały określone w postanowieniach umownych. Cena jednostkowa podana przez wykonawcę za zakres podstawowy w części na którą Wykonawca składa swoją ofertę będzie miała zastosowanie także przy ewentualnym skorzystaniu przez zamawiającego z prawa opcji. 4. Więcej informacji w dokumentach zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet nr 1
Beschreibung: Pakiet nr 1: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 08 01 (Skratki) z oczyszczalni ścieków Pomorzany Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Los: LOT-0009
Titel: Pakiet nr 2
Beschreibung: Pakiet nr 2: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 08 02 (Zawartość piaskowników) z oczyszczalni ścieków Pomorzany. Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Pakiet nr 2
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 3
Beschreibung: Pakiet nr 3: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 08 05 (Ustabilizowane komunalne osady ściekowe) z oczyszczalni ścieków Pomorzany. Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Pakiet nr 3
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet nr 4
Beschreibung: Pakiet nr 4: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 01 12 (Żużle i popioły paleniskowe inne niż wymienione w 19 01 11) z oczyszczalni ścieków Pomorzany. Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Pakiet nr 4
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet nr 5
Beschreibung: Pakiet nr 5: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 01 05* (Osady filtracyjne (np. placek filtracyjny) z oczyszczania gazów odlotowych) z oczyszczalni ścieków Pomorzany. Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia
Interne Kennung: Pakiet nr 5
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet nr 6
Beschreibung: Pakiet nr 6: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 06 06 99 (Inne niewymienione odpady) - siarka, z oczyszczalni ścieków Pomorzany i z oczyszczalni ścieków Zdroje Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet nr 6
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet nr 7
Beschreibung: Pakiet nr 7: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 08 01 (Skratki) z oczyszczalni ścieków Zdroje.
Interne Kennung: Pakiet nr 7
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet nr 8
Beschreibung: Pakiet nr 8: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 08 02 (Zawartość piaskowników) z oczyszczalni ścieków Zdroje.
Interne Kennung: Pakiet nr 8
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet nr 9
Beschreibung: Pakiet nr 9: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 08 05 (Ustabilizowane komunalne osady ściekowe) z oczyszczalni ścieków Zdroje.
Interne Kennung: Pakiet nr 9
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy, w zakresie ilościowym. W ramach Prawa opcji Zamawiający przewiduje zwiększenie limitu odpadów przewidzianych do zagospodarowania w ramach umowy w przypadku wcześniejszego wykorzystania ilości podstawowej oszacowanej na 2000 Mg jednakże nie więcej niż o 5000 Mg. Warunki na jakich Zamawiający może skorzystać z prawa opcji zostały określone w postanowieniach umownych. Cena jednostkowa podana przez wykonawcę za zakres podstawowy w części na którą Wykonawca składa swoją ofertę będzie miała zastosowanie także przy ewentualnym skorzystaniu przez zamawiającego z prawa opcji. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku wykorzystania ilości podstawowej przedmiotu zamówienia. Prawo opcji jest uprawnieniem zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji umowy. W przypadku nie skorzystania przez zamawiającego z prawa opcji wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do zamawiającego. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji ze wskazaniem zakresu. Zasady realizacji przedmiotu umowy objętego prawem opcji dotyczące: sposobu jego realizacji, jego odbioru, sposobu zapłaty, zostały określone we wzorze umowy. Opis przedmiotu zamówienia objętego prawem opcji umieszczony jest w załączniku nr 2 do swz.
Los: LOT-0017
Titel: Pakiet nr 10
Beschreibung: Pakiet nr 10: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i gospodarowaniu odpadem o kodzie 19 08 99 (Inne niewymienione odpady) z oczyszczalni ścieków Zdroje Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet nr 10
Los: LOT-0018
Titel: Pakiet nr 11
Beschreibung: Pakiet nr 11: Usługa polegająca na zagospodarowaniu odpadu o kodzie 19 08 01 (Skratki) z przepompowni ścieków. Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet nr 11
Los: LOT-0019
Titel: Pakiet nr 12
Beschreibung: Pakiet nr 12: Usługa polegająca na zagospodarowaniu odpadu o kodzie 19 08 02 (Zawartość piaskowników) z przepompowni ścieków. Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet nr 12
Los: LOT-0020
Titel: Pakiet nr 13
Beschreibung: Pakiet nr 13: Usługa polegająca na zagospodarowaniu odpadu o kodzie 17 01 01 (Odpady z betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów) z rozbiórek dróg realizowanych w związku z usuwaniem awarii sieci i przyłączy wodociągowych oraz kanalizacyjnych na terenie miasta Szczecin. Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet nr 13
Los: LOT-0021
Titel: Pakiet nr 14
Beschreibung: Pakiet nr 14: Usługa polegająca na zagospodarowaniu odpadu o kodzie 17 01 81 (Odpady z remontów i przebudowy dróg) z rozbiórek dróg realizowanych w związku z usuwaniem awarii sieci i przyłączy wodociągowych oraz kanalizacyjnych na terenie miasta Szczecin. Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet nr 14
Los: LOT-0022
Titel: Pakiet nr 15
Beschreibung: Pakiet nr 15: Usługa polegająca na załadunku, transporcie i zagospodarowaniu odpadu o kodzie 17 05 04 (Gleba i ziemia, w tym kamienie, inne niż wymienione w 17 05 03) z rozbiórek dróg realizowanych w związku z usuwaniem awarii sieci i przyłączy wodociągowych oraz kanalizacyjnych na terenie miasta Szczecin. Zakres zamówienia został szczegółowo określony w załączniku nr 2 stanowiącym opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: Pakiet nr 15