2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dodávka až 70 ks nových jednočlánkových elektrobusů
Beschreibung: Předmětem této Veřejné zakázky je dodávka až 70 kusů nových jednočlánkových elektrobusů s pomalým nabíjením (dále též jen „elektrobus“) dle specifikace obsažené v ZD a jejích přílohách, kdy z tohoto celkového počtu elektrobusů bude dodáno až 30 ks elektrobusů s dojezdem min. 350 km a až 40 ks elektrobusů s dojezdem min. 250 km, a dále (i) dodávka dalšího zboží vymezeného v Kupní smlouvě, (ii) poskytnutí příslušné technické podpory, (iii) poskytnutí dalších služeb dle Kupní smlouvy, (iv) dodání veškeré potřebné dokumentace, jakož i poskytnutí veškerých potřebných softwarů. Součástí plnění Veřejné zakázky bude též zaškolení obsluhy a příslušných pracovníků Zadavatele v rozsahu a za podmínek stanovených Smlouvou. Součástí plnění dle uzavřené Kupní smlouvy bude i závazek Dodavatele zajistit dodání náhradních dílů na elektrobusy, a to po celou dobu životnosti elektrobusů. Zadavatel garantuje odebrání 15 ks elektrobusů s dojezdem min. 350 km v první etapě (viz čl. 5 ZD a čl. VIII. Kupní smlouvy). Počet elektrobusů odebraných ve druhé etapě bude určen dle aktuálních potřeb Zadavatele postupem dle čl. VIII. Kupní smlouvy (viz též čl. 18.1. písm. b) ZD). Bližší specifikace předmětu Veřejné zakázky je obsažena v závazném vzoru Kupní smlouvy, který jako Příloha č. 1 ZD tvoří nedílnou součást ZD. Výsledkem zadávacího řízení bude uzavření Kupní smlouvy s jedním vybraným Dodavatelem, a to ve znění vzorové Smlouvy, která tvoří součást zadávacích podmínek Veřejné zakázky.
Interne Kennung: SVZ-38-25-OŘ-Ja
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50113000 Reparatur und Wartung von Bussen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona vyhrazuje následující změny závazku ze Smlouvy, která bude uzavřena s vybraným Dodavatelem: a) K nabídkové ceně, resp. jejím jednotlivým fakturovaným položkám, bude vybraným Dodavatelem při fakturaci vždy připočtena DPH ve výši stanovené v souladu s aktuálně platnými a účinnými předpisy. Celková nabídková cena vyčíslená vybraným Dodavatelem v nabídce včetně DPH se tak může změnit, pokud dojde ke změně sazeb DPH. Pokud dojde ke zvýšení sazby DPH, bude celková nabídková cena včetně DPH odpovídajícím způsobem zvýšena oproti ceně uvedené v nabídce Dodavatele. Pokud dojde ke snížení sazby DPH, bude celková nabídková cena včetně DPH odpovídajícím způsobem snížena oproti ceně uvedené v nabídce Dodavatele. b) Zadavatel si vyhrazuje právo v rámci II. etapy dodávek odebrat pouze část z celkového objemu elektrobusů připadajících na tuto etapu, případně v rámci této II. etapy neodebrat žádné elektrobusy, a to v návaznosti na finanční možnosti zadavatele, poskytnutí dotačních prostředků od poskytovatele/poskytovatelů dotace, ale i samotnou aktuální potřebu Zadavatele na rozšíření vozové základny vozidel pro účely provozování veřejné hromadné dopravy na území Statutárního města Ostrava. Podrobné podmínky pro uplatnění této vyhrazené změny závazku jsou stanoveny v Kupní smlouvě, zejména v čl. VIII. odst. 1 Kupní smlouvy. Tato vyhrazená změna závazku bude uplatněna v rámci výzvy k zahájení dílčích dodávek v rámci druhé etapy dodávek dle čl. VIII. odst. 1 Kupní smlouvy, uzavření dodatku ke Kupní smlouvě není nutné. c) Dodávané elektrobusy budou vybaveny sedadly dle technické specifikace obsažené v příloze č. 1 Kupní smlouvy (Technická specifikace) a v souladu s nákresem dle přílohy č. 14 Kupní smlouvy (Technický výkres sedadla cestujících). Zadavatel si vyhrazuje právo změnit kdykoliv v průběhu trvání Smlouvy v souvislosti s přechodem na nový design požadovaný vzhled a provedení sedadel, kterými budou vybaveny dodávané elektrobusy, přičemž v takovém případě budou elektrobusy dodávané vybraným dodavatelem vybaveny sedadly odpovídajícími technické specifikaci obsažené v příloze č. 1 Technické specifikace, resp. v souladu s přílohami č. 19 - 22 Kupní smlouvy (verze pro vyhrazenou změnu závazku). Zadavatel upozorňuje, že tato změna se nesmí jakkoliv promítnout do počtu sedadel, kterými bude vybaven dodávaný elektrobus. Vybraný dodavatel bude i po provedení této změny povinen zachovat počty sedadel deklarované v jeho nabídce předložené v tomto zadávacím řízení, které byly předmětem hodnocení. d) Zadavatel označuje za vyhrazenou změnu závazku ve smyslu § 100 odst. 1 zákona veškerá ujednání obsažená v Kupní smlouvě (zejména, nikoliv však výlučně čl. XIV. odst. 21) nebo jejích přílohách (zejména, nikoliv však výlučně příloha č. 11 Kupní smlouvy), která stanoví pravidla pro změnu cen v návaznosti na vnější vlivy. e) Veškeré další změny, které jsou ve Smlouvě či jejích přílohách výslovně označeny jako vyhrazené změny závazku ve smyslu § 100 odst. 1 zákona nebo mají charakter změn závazku ve smyslu § 100 odst. 1 zákona. Zadavatel si dále v souladu s ustanovením § 100 odst. 2 zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy ve formě změny v osobě vybraného Dodavatele v průběhu plnění Veřejné zakázky. Ke změně v osobě vybraného Dodavatele dojde v okamžiku, kdy bude Smlouva ukončena dle podmínek stanovených v návrhu Smlouvy. Podrobné podmínky pro uplatnění této vyhrazené změny závazku ze smlouvy jsou specifikovány v ZD.