See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa odczynników chemicznych na potrzeby Centralnego Laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa - Ogłoszenie dotyczy części 40-55.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa odczynników chemicznych na potrzeby Centralnego Laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, określonych w Zał. nr 2, w podziale na 66 części. 2. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Zał. nr 1 do SWZ – Projektowanych postanowieniach umowy oraz Zał. nr 2 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. 3. Miejsce realizacji dostaw: zgodnie z Zał. nr 3 i nr 3a do SWZ. 4. Zamawiającym jest Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Al. Jana Pawła II 11, 00-828 Warszawa w imieniu i na rzecz którego działa Centrum Obsługi Administracji Rządowej, ul. Powsińska 69/71, 02-903 Warszawa. 5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert równoważnych w wybranych częściach, wskazanych w Zał. nr 2 do SWZ. Zamawiający informuje, iż zamiana jakiegokolwiek odczynnika chemicznego i wprowadzenie jego zamiennika do procedury badawczej wymaga każdorazowo przeprowadzenia bardzo kosztownego i czasochłonnego procesu walidacyjnego. Uniemożliwiałoby to zapewnienie ciągłości prac badawczych, obniżyłoby efektywność pracy Laboratorium, co mogłoby wpłynąć na wydłużenie okresu oczekiwania na wynik badania oraz podniosłoby znacznie koszty funkcjonowania Laboratorium. W skrajnych przypadkach procedura walidacyjna mogłaby wykazać nieprzydatność zakupionego zamiennika do badań, co spowodowałoby konieczność ponownego zakupu i zdezorganizowałoby pracę Laboratorium. W laboratoriach Centralnego Laboratorium stosowane są metodyki badań ogólnie przyjęte na forum międzynarodowym i w Unii Europejskiej, wymagające zastosowania określonego sprzętu laboratoryjnego o określonym standardzie i jakości (często występuje bezpośrednie wskazanie w metodyce). Ponadto konieczne jest zachowanie określonego trybu pracy poprzez zastosowanie sprzętu używanego do tej pory, (ich zmiana może w istotny sposób wpłynąć na jakość wyników lub spowodować konieczność ponownej optymalizacji metody). W pozostałych częściach, ilekroć w treści SWZ, w tym w opisie przedmiotu zamówienia, użyte są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, a także normy, Zamawiający dopuszcza znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, a także normy równoważne - pod warunkiem, iż oferowane przez Wykonawcę przedmioty zamówienia będą o takich samych lub lepszych parametrach jakościowych. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 227 - 238 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych w rozumieniu art. 92 pkt. 1 ustawy Pzp. 9. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Każdy Wykonawca ma prawo złożyć ofertę na jedną lub więcej części niniejszego postępowania, opisanych w Zał. nr 2 do SWZ. 10. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311 – 315 ustawy Pzp. 11. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 12. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 13. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
Vorherige Bekanntmachung: 194122-2026
Interne Kennung: WIP.261.25.2026.OM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0040
Titel: Część 40 - Odczynniki do real-time PCR
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dostawa odczynników chemicznych na potrzeby Centralnego Laboratorium Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, określonych w Załączniku nr 2. 2. Szczegółowy sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ – Projektowanych postanowieniach umowy oraz Załączniku nr 2 do SWZ – Formularz asortymentowo-cenowy. 3. Miejsce realizacji dostaw: zgodnie z Załącznikiem nr 3 i nr 3a do SWZ.
Interne Kennung: Część 40 - Odczynniki do real-time PCR
Los: LOT-0041
Titel: Część 41 - Odczynniki do real-time PCR
Interne Kennung: Część 41 - Odczynniki do real-time PCR
Los: LOT-0042
Titel: Część 42 - Odczynniki do real-time PCR
Interne Kennung: Część 42 - Odczynniki do real-time PCR
Los: LOT-0043
Titel: Część 43 - Odczynniki do PCR
Interne Kennung: Część 43 - Odczynniki do PCR
Los: LOT-0044
Titel: Część 44 - Zestaw do izolacji
Interne Kennung: Część 44 - Zestaw do izolacji
Los: LOT-0045
Titel: Część 45 - Odczynniki do Real-time PCR
Interne Kennung: Część 45 - Odczynniki do Real-time PCR
Los: LOT-0046
Titel: Część 46 - Odczynniki chemiczne
Interne Kennung: Część 46 - Odczynniki chemiczne
Los: LOT-0047
Titel: Część 47 - Odczynniki do PCR
Interne Kennung: Część 47 - Odczynniki do PCR
Los: LOT-0048
Titel: Część 48 - Odczynniki do biologii molekularnej
Interne Kennung: Część 48 - Odczynniki do biologii molekularnej
Los: LOT-0049
Titel: Część 49 - Odczynniki do podłoży mikrobiologicznych
Interne Kennung: Część 49 - Odczynniki do podłoży mikrobiologicznych
Los: LOT-0050
Titel: Część 50 - Certyfikowane materiały referencyjne
Interne Kennung: Część 50 - Certyfikowane materiały referencyjne
Los: LOT-0051
Titel: Część 51 - Przeciwciała i kontrole do testu ELISA – wirusy ziemniaka
Interne Kennung: Część 51 - Przeciwciała i kontrole do testu ELISA – wirusy ziemniaka
Los: LOT-0052
Titel: Część 52 - Przeciwciała i kontrole do testu ELISA – BIOREBA
Interne Kennung: Część 52 - Przeciwciała i kontrole do testu ELISA – BIOREBA
Los: LOT-0053
Titel: Część 53 - Przeciwciała i kontrole do testu ELISA–LOEWE
Interne Kennung: Część 53 - Przeciwciała i kontrole do testu ELISA–LOEWE
Los: LOT-0054
Titel: Część 54 - Przeciwciała i kontrole do testu ELISA–AGDIA
Interne Kennung: Część 54 - Przeciwciała i kontrole do testu ELISA–AGDIA
Los: LOT-0055
Titel: Część 55 - Szczepy referencyjne do mykologii
Interne Kennung: Część 55 - Szczepy referencyjne do mykologii