See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare produse alimentare necesare hrănirii efectivelor de elevi ai Școlii Militare de Subofițeri Jandarmi „Petru Rareș” Fălticeni pentru 12 luni, în perioada 01.02.2027 – 31.01.2028
Beschreibung: În vederea hrănirii efectivelor de elevi ai Școlii demarăm activitățile preliminare pentru desfășurarea unei proceduri de achiziție, în vederea încheierii unor acorduri-cadru, pentru furnizarea sortimentelor de produse alimentare, cuprinse în prezentul caietul de sarcini al achiziției, necesare pentru hrănirea elevilor în perioada 01.02.2027- 31.01.2028.
Interne Kennung: PAAP1100268
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Apă minerală
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: apă plată min. 2 l, max. 140000 l, apă carbogazoasă min. 2l, max. 90000 l.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Amelioratori preparate culinare
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: Gust legume min. 2 kg, max. 900 kg, Gust găină min. 2 kg, max. 380 kg.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Arome
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: zahăr vanilat min. 2 kg, max. 50 kg, esente de vanilie min. 2 l, max. 25 l, esente rom min. 2 l, max. 25 l.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Boia de ardei
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: Dulce min. 2 kg, max. 90 kg, Iute min. 2 kg, max. 35 kg.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Bors proaspat
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 l, max. 3500 l.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Branza proaspata de vaca
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 1000 kg.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Branza telemea
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 2500 kg.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Branza feta
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 1100 kg.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Branza topita
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 3200 kg.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Cacao
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 500 kg.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Cafea
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 1200 kg.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Cabanos
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Carnati de casa
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Carnati oltenesti
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Aripi de pasare
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Piept de pasare dezosat
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 5000 kg.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Pulpa de pui dezosata
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Pulpa spate cu os - porc
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Cotlet porc fara os
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 6500 kg.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Ceafa porc fara os
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Pulpa spate cu os - vita
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 1800 kg.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Antricot - vită
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 7600 kg.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Cartofi curatati
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 35000 kg.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Cascaval
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 6200 kg.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Ceai
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 200 kg.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Ceapa
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 3600 kg.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Cereale
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 4500 kg.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Ciocolata 100*gr
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 1300 kg.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Citrice
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: portocale min. 2 kg, max. 7000 kg, mandarine min. 2 kg, max. 4500 kg.
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Compot
Beschreibung: Cantitate acord-cadru:piersici min. 2 kg, max. 4000 kg, prune min. 2 kg, max. 4000 kg, cirese min. 2 kg, max. 2000 kg.
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Condimente
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: tarhon min. 2 kg, max. 10 kg, busuioc min. 2 kg, max. 25 kg, cimbru min. 2 kg, max. 35 kg, chimen min. 2 kg, max. 25 kg, leustean min. 2 kg, max. 25 kg, oregano min. 2 kg, max. 35 kg, coriandru min. 2 kg, max. 25 kg, rozmarin min. 2 kg, max. 35 kg, enibahar min. 2 kg, max. 25 kg.
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Fasole verde pastai
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 8000 kg.
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Mazare
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Rosii in bulion
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 3500 kg.
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Drojdie de bere
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 50 kg.
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Faina de grau alba
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Fasole uscata boabe
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Banane
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 12000 kg.
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Mere
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 15000 kg.
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Pere
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Foi de dafin
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 100 kg.
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Gem
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: gem la caserola *0.02kg - capsuni min. 2 kg, max. 500 kg, gem la caserola *0.02kg - piersici min. 2 kg, max. 500 kg, gem la caserola *0.02kg - visine min. 2 kg, max. 500 kg.
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Gem la borcan de aproximativ 1 kg - caise
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Gris
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 120 kg.
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Ingrediente
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: bicarbonat de sodiu min. 2 kg, max. 50 kg, praf de copt min. 2 kg, max. 50 kg.
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Iaurt
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Lamai
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Lapte de vaca UHT 3,5% grasime
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 l, max. 20000 l.
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Legume proaspete
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: ardei iuti min. 2 kg, max. 1200 kg, ardei gras min. 2 kg, max. 6000 kg, ceapa verde min. 2 kg, max. 1000 kg, castraveti min. 2 kg, max. 2500 kg, rosii min. 2 kg, max. 6000 kg, verdeturi - leustean min. 2 kg, max. 350 kg, verdeturi - patrunjel min. 2 kg, max. 500 kg, verdeturi - marar min. 2 kg, max. 350 kg.
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Malai
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 630 kg.
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Masline
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Miere de albine
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 2200 kg.
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Morcovi
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 2400 kg.
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Muraturi
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: asortate min. 2 kg, max. 1400 kg, gogosari min. 2 kg, max. 1700 kg, castraveti min. 2 kg, max. 1700 kg.
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Mustar
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. kg.
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Orez decorticat
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Otet din vin
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 l, max. 600 l.
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Oua de gaina
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 buc, max. 130000 buc.
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Paine alba
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 44000 kg.
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Pasta de rosii
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Paste fainoase
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: spaghete min. 2 kg, max. 1200 kg, taitei min. 2 kg, max. 250 kg, fidea min. 2 kg, max. 250 kg.
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Pate de ficat *200 gr
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Peste proaspat - filet
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 7000 kg.
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Piper
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: boabe min. 2 kg, max. 35 kg, macinat min. 2 kg, max. 90 kg.
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Radacinoase albe
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: telina min. 2 kg, max. 500 kg, pastarnac min. 2 kg, max. 500 kg, patrunjel min. 2 kg, max. 130 kg.
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Salam de vara
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Salam Victoria
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Salam de casa
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Sare comestibila
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: sare fina min. 2 kg, max. 250 kg, sare macinata min. 2 kg, max. 1000 kg.
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Smantana
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Muschi file
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 2800 kg.
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Pastrama
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Ceafa afumata
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 2300 kg.
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Stafide
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 250 kg.
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Ulei comestibil de floarea soarelui
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 5100 kg.
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Ulei comestibil de masline
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Unt proaspat
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: unt portionat 10 sau 20 gr min. 2 kg, max. 2500 kg, unt pachet/calup min. 2 kg, max. 500 kg.
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Usturoi
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 650 kg.
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Varza proaspata
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Zahar
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Vin
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 l, max. 1100 l.
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Conserve carne porc in suc propriu
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 480 kg.
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: Conserve carne vita in suc propriu
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: Conserve de peste in sos tomat
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 320 kg.
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: Conserve pate de ficat*100 gr
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 160 kg.
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: Ciocolata *50 gr
Beschreibung: Cantitate acord-cadru: min. 2 kg, max. 80 kg.
Interne Kennung: 86