568098-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Arzneimittel – Furnizare produse farmaceutice - Acord Cadru 36 de luni
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare produse farmaceutice - Acord Cadru 36 de luni
Beschreibung: Autoritatea contractantă intenționează să încheie un acord-cadru de furnizare de produse farmaceutice (medicamente de uz uman) pentru asigurarea asistenței medicale continue și de specialitate a pacienților internați, având o durată de 36 de luni, divizat în 216 loturi independente, cu maximum 5 operatori economici pe lot, fără reluarea competiției. Atribuirea contractelor subsecvente etapizate (divizate în 4 etape cronologice discrete: Etapa I - 4 luni, Etapa II - 12 luni, Etapa III - 12 luni, Etapa IV - 8 luni) se va face direct prin aplicarea sistemului în cascadă, în ordinea strictă a clasamentului stabilit în urma procedurii inițiale, la prețurile unitare ferme ofertate în SEAP. Prețurile unitare vor fi exprimate în Lei fără TVA cu 4 zecimale și constituie plafoane financiare ferme pentru contractele subsecvente, integrând un mecanism de ajustare asimetric (diminuare automată obligatorie la modificarea CANAMED sau majorare excepțională plafonată de poziția superioară din cascadă la tranziția dintre etape). Livrările se vor efectua eșalonat, exclusiv pe baza comenzilor ferme emise de Farmacia cu circuit închis, în termen de maximum 3 zile lucrătoare de la transmiterea comenzii. Nelivrarea a cel puțin 50% din comanda fermă, fără să aducă acest lucru la cunoștința achizitorului, înainte de termenul scadent, constituie negație de stoc și activează imediat următorul operator din cascadă. Nu se solicită constituirea unei garanții de bună execuție. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Termenele limită de primire a solicitărilor de clarificări, respectiv de transmitere a răspunsului autorității contractante, au fost calculate astfel încât operatorii economici să beneficieze de cele 10 zile prevăzute de Art. 161 din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub).
Interne Kennung: 4394846/PAAP2026/3374
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ACENOCUMAROLUM CPR. 2 mg
Beschreibung: ACENOCUMAROLUM CPR. 2 mg . Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33621100 Antithrombotische Mittel
Los: LOT-0002
Titel: ACIDUM ACETYLSALYCILICUM CPR. 75mg
Beschreibung: ACIDUM ACETYLSALYCILICUM CPR. 75mg. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: ACIDUM ASCORBICUM SOL .INJ. 750mg/5ml
Beschreibung: ACIDUM ASCORBICUM SOL .INJ. 750mg/5ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33692500 Injizierbare Lösungen
Los: LOT-0004
Titel: ACIDUM URSODEOXYCHOLICUM CAPS. 250mg
Beschreibung: ACIDUM URSODEOXYCHOLICUM CAPS. 250mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen
Los: LOT-0005
Titel: ALBUMINUM HUMANUM SOL. PERF. 200g/l
Beschreibung: ALBUMINUM HUMANUM SOL. PERF. 200g/l Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33621400 Blutersatzmittel und Perfusionslösungen
Los: LOT-0006
Titel: ALLOPURINOLUM COMPR. 200mg
Beschreibung: ALLOPURINOLUM COMPR. 200mg. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcinisi in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33632300 Gichtmittel
Los: LOT-0007
Titel: ALPRAZOLAMUM CPR. 0,25mg
Beschreibung: ALPRAZOLAMUM CPR. 0,25mg. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcinisi in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33661500 Psycholeptika
Los: LOT-0008
Titel: AMINOPHYLLINUM SOL.INJ. 24mg/ml
Beschreibung: AMINOPHYLLINUM SOL.INJ. 24mg/ml. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33673000 Mittel bei obstruktiven Atemwegserkrankungen
Los: LOT-0009
Titel: AMIODARONUM CPR. 200mg
Beschreibung: AMIODARONUM CPR. 200mg. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcinisi in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33622100 Herztherapiemittel
Los: LOT-0010
Titel: AMIODARONUM CONC. PT. SOL. INJ./PERF. 50mg/ml
Beschreibung: AMIODARONUM CONC. PT. SOL. INJ./PERF. 50mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: AMLODIPINUM CPR. 5mg
Beschreibung: AMLODIPINUM CPR. 5mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 11
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33622700 Calciumkanalblocker
Los: LOT-0012
Titel: AMPICILLINUM PULB.PT.SOL.INJ. 250mg
Beschreibung: AMPICILLINUM PULB.PT.SOL.INJ. 250mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 12
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33651000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0013
Titel: AMPICILLINUM PULB.PT.SOL.INJ. 500mg
Beschreibung: AMPICILLINUM PULB.PT.SOL.INJ. 500mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: AMPICILLINUM PULB.PT.SOL.INJ. 1g
Beschreibung: AMPICILLINUM PULB.PT.SOL.INJ. 1g Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: AQUA AD INJECTABILIA SOLV. PT. UZ PARENT.
Beschreibung: AQUA AD INJECTABILIA SOLV. PT. UZ PARENT. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 15
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33695000 Alle übrigen nicht therapeutischen Mittel
Los: LOT-0016
Titel: APIXABANUM COMPR. FILM. 5 mg
Beschreibung: APIXABANUM COMPR. FILM. 5 mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: ATORVASTATINUM COMPR. FILM. 40mg
Beschreibung: ATORVASTATINUM COMPR. FILM. 40mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 17
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33620000 Arzneimittel für Blut, Blut bildende Organe und das kardiovaskuläre System
Los: LOT-0018
Titel: ATRACURIUM SOL. INJ/PERF. 10mg/ml
Beschreibung: ATRACURIUM SOL. INJ/PERF. 10mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 18
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33632200 Muskelrelaxanzien
Los: LOT-0019
Titel: ATROPINUM SOL.INJ.1mg/ml *1ml
Beschreibung: ATROPINUM SOL.INJ.1mg/ml *1ml. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: BENZYLPENICILLINUM PULB.PT.SOL.INJ. 400000 U.I.
Beschreibung: BENZYLPENICILLINUM PULB.PT.SOL.INJ. 400000 U.I. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: BENZYLPENICILLINUM PULB.PT.SOL.INJ. 1000000 U.I.
Beschreibung: BENZYLPENICILLINUM PULB.PT.SOL.INJ. 1000000 U.I. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: BILASTINUM COMPR. 20mg
Beschreibung: BILASTINUM COMPR. 20mg. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 22
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33675000 Antihistaminika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0023
Titel: BROMAZEPAMUM COMPR. 3mg
Beschreibung: BROMAZEPAMUM COMPR. 3mg. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: BROMHEXINUM COMPR. 12mg
Beschreibung: BROMHEXINUM COMPR. 12mg. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 24
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33674000 Husten- und Erkältungspräparate
Los: LOT-0025
Titel: BUPIVACAINUM Spinal (in sol. NaCl) SOL. INJ. 5mg/ml*4ml
Beschreibung: BUPIVACAINUM Spinal (in sol. NaCl) SOL. INJ. 5mg/ml*4ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 25
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33661100 Anästhetika
Los: LOT-0026
Titel: BUTYLSCOPOLAMMONII BROMIDUM SOL. INJ. 20mg/ml
Beschreibung: BUTYLSCOPOLAMMONII BROMIDUM SOL. INJ. 20mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: CALCII GLUCONAS SOL.INJ. 94mg/ml
Beschreibung: CALCII GLUCONAS SOL.INJ. 94mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 27
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33617000 Mineralstoffe
Los: LOT-0028
Titel: CANDESARTANUM CILEXETIL CPR. 8mg
Beschreibung: CANDESARTANUM CILEXETIL CPR. 8mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 28
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33622800 Mittel mit Wirkung auf das Renin-Angiotensin-System
Los: LOT-0029
Titel: CAPTOPRILUM CPR. 25mg
Beschreibung: CAPTOPRILUM CPR. 25mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: CARBAMAZEPINUM COMPR. 200mg
Beschreibung: CARBAMAZEPINUM COMPR. 200mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 30
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33661300 Antiepileptika
Los: LOT-0031
Titel: CARBAZOCHROMI SALICYLAS SOL. INJ./PERF. 1,5mg/5ml
Beschreibung: CARBAZOCHROMI SALICYLAS SOL. INJ./PERF. 1,5mg/5ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 31
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Los: LOT-0032
Titel: CARVEDILOLUM CPR. 6,25mg
Beschreibung: CARVEDILOLUM CPR. 6,25mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 32
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33622600 Beta-Adrenorezeptor-Antagonisten (Betablocker)
Los: LOT-0033
Titel: CEFIXIMUM 200mg
Beschreibung: CEFIXIMUM 200mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: CEFALEXINUM CPS. 500mg
Beschreibung: CEFALEXINUM CPS. 500mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: CEFOTAXIMUM PULB. PT.SOL.INJ./PERF. 1g
Beschreibung: CEFOTAXIMUM PULB. PT.SOL.INJ./PERF. 1g Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: CEFUROXIMUM PULB. PT. SUSP. (I.M)/SOL. INJ.(I.M.,I.V.) 750mg
Beschreibung: CEFUROXIMUM PULB. PT. SUSP. (I.M)/SOL. INJ.(I.M.,I.V.) 750mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: CEFTRIAXONUM SOL.INJ.IM./I.V. PULB. PT. SOL. INJ./PERF. 250mg
Beschreibung: CEFTRIAXONUM SOL.INJ.IM./I.V. PULB. PT. SOL. INJ./PERF. 250mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: CEFTRIAXONUM SOL.INJ.IM./I.V. PULB. PT. SOL. INJ./PERF. 1g
Beschreibung: CEFTRIAXONUM SOL.INJ.IM./I.V. PULB. PT. SOL. INJ./PERF. 1g Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: CHLORZOXAZONUM CPR. 250mg
Beschreibung: CHLORZOXAZONUM CPR. 250mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: CIPROFLOXACINUM CPR. FILM. 250mg
Beschreibung: CIPROFLOXACINUM CPR. FILM. 250mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: CIPROFLOXACINUM CPR. FILM. 500mg
Beschreibung: CIPROFLOXACINUM CPR. FILM. 500mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: CIPROFLOXACINUM CONC. PT. SOL. PERF.100mg/10ml
Beschreibung: CIPROFLOXACINUM CONC. PT. SOL. PERF.100mg/10ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: CLINDAMYCINUM SOL. INJ./PERF. 150mg/ml flac. continand 4 ml sol. inj./perf.
Beschreibung: CLINDAMYCINUM SOL. INJ./PERF. 150mg/ml flac. continand 4 ml sol. inj./perf. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 43
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33690000 Varia
Los: LOT-0044
Titel: CLINDAMYCINUM COMPR. FILM. 600mg
Beschreibung: CLINDAMYCINUM COMPR. FILM. 600mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: CLOPIDOGRELUM COMPR. FILM. 75mg
Beschreibung: CLOPIDOGRELUM COMPR. FILM. 75mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: COMBINATII (LIDOCAINUM+CHLORHEXIDINUM) 20mg+0,5mg/g(seringi din PP unidoza pentru administrare uretrala continand 12.5g gel)
Beschreibung: COMBINATII (LIDOCAINUM+CHLORHEXIDINUM) 20mg+0,5mg/g(seringi din PP unidoza pentru administrare uretrala continand 12.5g gel) Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: COMBINATII(AMOXICILLINUM + ACIDUM CLAVULANICUM) PULB. PT. SOL. INJ./ PERF.1000mg/200mg
Beschreibung: COMBINATII(AMOXICILLINUM + ACIDUM CLAVULANICUM) PULB. PT. SOL. INJ./ PERF.1000mg/200mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: COMBINATII(AMPICILLINUM + SULBACTAMUM) PULB. PT. SOL. INJ./ PERF.1000mg/500mg
Beschreibung: COMBINATII(AMPICILLINUM + SULBACTAMUM) PULB. PT. SOL. INJ./ PERF.1000mg/500mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: COMBINATII(BETHAMETASONUM+CLORAMPHENICOLUM) PICATURI OFT.SUSP. 2mg/5mg/ml
Beschreibung: COMBINATII(BETHAMETASONUM+CLORAMPHENICOLUM) PICATURI OFT.SUSP. 2mg/5mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 49
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33662100 Ophthalmika
Los: LOT-0050
Titel: COMBINATII(carbonat de calciu, carbonat de magneziu, trisilicat de magneziu) CPR. MASTIC.
Beschreibung: COMBINATII(carbonat de calciu, carbonat de magneziu, trisilicat de magneziu) CPR. MASTIC. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 50
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33611000 Mittel bei säurebedingten Erkrankungen (Antacida)
Los: LOT-0051
Titel: COMBINATII(CEFOPERAZONUM + SULBACTAMUM) PULB. PT. SOL. INJ./ PERF.1000mg/1000mg
Beschreibung: COMBINATII(CEFOPERAZONUM + SULBACTAMUM) PULB. PT. SOL. INJ./ PERF.1000mg/1000mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: COMBINATII(clorhidrat de oxitetraciclină, hidrocortizonă și excipienţi: trioleat de sorbitan miristat de izopropil, norfluran) spray cutanat, 59,5 g
Beschreibung: COMBINATII(clorhidrat de oxitetraciclină, hidrocortizonă și excipienţi: trioleat de sorbitan miristat de izopropil, norfluran) spray cutanat, 59,5 g Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 52
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33631400 Antibiotika und Chemotherapeutika zur dermatologischen Anwendung
Los: LOT-0053
Titel: COMBINATII(clorhidrat de L-arginină, sorbitol) 50g/l+100g/l - FLAC. PERF. * 250ml
Beschreibung: COMBINATII(clorhidrat de L-arginină, sorbitol) 50g/l+100g/l - FLAC. PERF. * 250ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: COMBINATII(clorhidrat de L-arginină, sorbitol) 50g/l+100g/l - FLAC. PERF. * 500ml
Beschreibung: COMBINATII(clorhidrat de L-arginină, sorbitol) 50g/l+100g/l - FLAC. PERF. * 500ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: COMBINATII(clorhidrat de piridoxină, acid D, L-aspartic ) CONC. PT. SOL. PERF.* 10ml
Beschreibung: COMBINATII(clorhidrat de piridoxină, acid D, L-aspartic ) CONC. PT. SOL. PERF.* 10ml. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 55
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33632100 Antiphlogistika und Antirheumatika
Los: LOT-0056
Titel: COMBINATII(clorură de sodiu, clorură de calciu dihidrat, clorură de potasiu) SOL.PERF.* 500ml flac.din PEJD Ecoflac plus (ambalaj cu 10 flacoane)
Beschreibung: COMBINATII(clorură de sodiu, clorură de calciu dihidrat, clorură de potasiu) SOL.PERF.* 500ml flac.din PEJD Ecoflac plus (ambalaj cu 10 flacoane) Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 56
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33692400 Perfusionslösungen
Los: LOT-0057
Titel: COMBINATII (CHLORAMPHENICOLUM+METRONIDAZOLUM+NYSTATINUM+HYDROCORTISONUM) OVULE
Beschreibung: COMBINATII (CHLORAMPHENICOLUM+METRONIDAZOLUM+NYSTATINUM+HYDROCORTISONUM) OVULE. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 57
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33641100 Gynäkologische Antiinfektiva und Antiseptika
Los: LOT-0058
Titel: COMBINATII (DICLOFENACUM+MISOPROSTOLUM ) COMPR. GASTROREZ.75 mg/0,200 mg
Beschreibung: COMBINATII (DICLOFENACUM+MISOPROSTOLUM ) COMPR. GASTROREZ.75 mg/0,200 mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: COMBINATII (Hederae folium 0,7 g extract uscat (5 -7,5):1 / etanolum 30% (m/m). /100 ml sirop
Beschreibung: COMBINATII (Hederae folium 0,7 g extract uscat (5 -7,5):1 / etanolum 30% (m/m). /100 ml sirop (extractul uscat din frunze de iederă (Hederae folium) 100 ml sirop conţin 0,7 g extract uscat din frunze de iederă (Hederae folium) (5 -7,5):1. Agent de extracţie: alcool etilic (etanol) 30% (m/m). Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: COMBINATII (Fier/Qfer 30mg + Vitamina C 66mg)
Beschreibung: COMBINATII (Fier/Qfer 30mg + Vitamina C 66mg) QuattroFerrin/ pirofosfat feric micronizat și microincapsulat 30mg - 214%VNR* + Vitamina C 66mg - 82%VNR) Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 60
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33621000 Arzneimittel für Blut und Blut bildende Organe
Los: LOT-0061
Titel: COMBINATII (Inulina 1000 mg Saccharomyces boulardii - 250 mg) PLIC
Beschreibung: COMBINATII (Inulina 1000 mg Saccharomyces boulardii - 250 mg) PLIC Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: COMBINATII(METAMIZOLUM NATRIUM+PITOFENONI HYDROCHLORIDUM+FENPIVERINI BROMIDUM) 500mg/2mg/0,02mg/ml SOL.INJ.*5ml
Beschreibung: COMBINATII(METAMIZOLUM NATRIUM+PITOFENONI HYDROCHLORIDUM+FENPIVERINI BROMIDUM) 500mg/2mg/0,02mg/ml SOL.INJ.*5ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: COMBINATII (METRONIDAZOLUM+CLOTRIMAZOLUM) 500mg/200mg OVULE
Beschreibung: COMBINATII (METRONIDAZOLUM+CLOTRIMAZOLUM) 500mg/200mg OVULE Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: COMBINATII (METRONIDAZOLUM+CLOTRIMAZOLUM) CREMA VAG. 200mg/g+40mg/g
Beschreibung: COMBINATII (METRONIDAZOLUM+CLOTRIMAZOLUM) CREMA VAG. 200mg/g+40mg/g Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: COMBINATII (OLMESARTANUM MEDOXOMILUM+AMLODIPINUM) COMPR. FILM. 20mg/5mg
Beschreibung: COMBINATII (OLMESARTANUM MEDOXOMILUM+AMLODIPINUM) COMPR. FILM. 20mg/5mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: COMBINATII(OLMESARTANUM MEDOXOMILUM+AMLODIPINUM) COMPR. FILM. 40mg/5mg
Beschreibung: COMBINATII(OLMESARTANUM MEDOXOMILUM+AMLODIPINUM) COMPR. FILM. 40mg/5mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: COMBINATII(OLMESARTANUM MEDOXOMILUM+AMLODIPINUM) COMPR. FILM. 40mg/10mg
Beschreibung: COMBINATII(OLMESARTANUM MEDOXOMILUM+AMLODIPINUM) COMPR. FILM. 40mg/10mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: COMBINATII (PARACETAMOLUM+IBUPROFENUM) SOL. PERF. 1000mg/300mg
Beschreibung: COMBINATII (PARACETAMOLUM+IBUPROFENUM) SOL. PERF. 1000mg/300mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 68
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33661200 Analgetika
Los: LOT-0069
Titel: COMBINATII (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM) COMPR. 4mg/1,25mg
Beschreibung: COMBINATII (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM) COMPR. 4mg/1,25mg. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: COMBINATII (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM+AMLODIPINUM) COMPR. FILM. 5mg/1,25mg/5mg
Beschreibung: COMBINATII (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM+AMLODIPINUM) COMPR. FILM. 5mg/1,25mg/5mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: COMBINATII (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM+AMLODIPINUM) COMPR. FILM. 10mg/2,5mg/5mg
Beschreibung: COMBINATII (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM+AMLODIPINUM) COMPR. FILM. 10mg/2,5mg/5mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: COMBINATII (TETRACYCLINUM+HYDROCORTISONUM+BENZOCAINUM) 10 mg/5 mg/4 mg/g UNGUENT * tub din Al x 18 g
Beschreibung: COMBINATII (TETRACYCLINUM+HYDROCORTISONUM+BENZOCAINUM) 10 mg/5 mg/4 mg/g UNGUENT * tub din Al x 18 g Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 72
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33622500 Hämorridenmittel zur topischen Anwendung
Los: LOT-0073
Titel: COMBINATII (TRIAMCINOLONUM+NEOMICINUM+NYSTATINUM) CREMA * tub din Al a 15 g
Beschreibung: COMBINATII (TRIAMCINOLONUM+NEOMICINUM+NYSTATINUM) CREMA * tub din Al a 15 g Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: COMBINATII(Saccharomyces boulardii SB01 -125mg/1miliard UFC*Lactobacillus bulgaricus LB42-10 mg/100 milioane UFC*Lactobacillus rhamnosus LRa05 -7,5 mg/500milioane UFC* FOS/fructo-oligozaharide - 45 mg Extract de Terminalia chebula -25 mg Extract de Mentha piperita 20 mg)
Beschreibung: COMBINATII(Saccharomyces boulardii SB01 -125mg/1miliard UFC*Lactobacillus bulgaricus LB42-10 mg/100 milioane UFC*Lactobacillus rhamnosus LRa05 -7,5 mg/500milioane UFC* FOS/fructo-oligozaharide - 45 mg Extract de Terminalia chebula -25 mg Extract de Mentha piperita 20 mg) CAPSULE GASTROREZISTENTE Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: COMBINATII(SULFAT DE NA + SULFAT DE MG + SULFAT DE K) CONC. PT. SOL. ORALA flac. x 176 ml conc. pt. sol. orala
Beschreibung: COMBINATII(SULFAT DE NA + SULFAT DE MG + SULFAT DE K) CONC. PT. SOL. ORALA flac. x 176 ml conc. pt. sol. orala Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 75
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33613000 Laxanzien
Los: LOT-0076
Titel: COMBINATII(zinc bacitracină, neomicină sub formă de sulfat de neomicină) PULBERE fl.* 10g
Beschreibung: COMBINATII(zinc bacitracină, neomicină sub formă de sulfat de neomicină) PULBERE fl.* 10g Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: COMBINATII (zinc bacitracină, neomicină sub formă de sulfat de neomicină) UNGUENT
Beschreibung: COMBINATII (zinc bacitracină, neomicină sub formă de sulfat de neomicină) UNGUENT Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: COMBINATII PANCREATINA (pancreatină 275 mg -amilază, lipază, protează) CPR. GASTROREZ. 275mg
Beschreibung: COMBINATII PANCREATINA (pancreatină 275 mg -amilază, lipază, protează) CPR. GASTROREZ. 275mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: COMBINATII(AMINOACIZI) SOL. PERF. 5%* 500ml
Beschreibung: COMBINATII(AMINOACIZI) SOL. PERF. 5%* 500ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: COMBINATII (Simethiconum+Carbune) CPR. 50mg simeticona +300mg carbune
Beschreibung: COMBINATII (Simethiconum+Carbune) CPR. 50mg simeticona +300mg carbune Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: COMBINATII (SPIRONOLACTONUM+FUROSEMIDUM) 50mg/20mg capsule
Beschreibung: COMBINATII (SPIRONOLACTONUM+FUROSEMIDUM) 50mg/20mg capsule Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 81
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33622300 Diuretika
Los: LOT-0082
Titel: COMPLEX DE HIDROXID DE FER (III) SUCROZA SOL. INJ./PERF. 100mg/5 ml
Beschreibung: COMPLEX DE HIDROXID DE FER (III) SUCROZA SOL. INJ./PERF. 100mg/5 ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: DESLORATADINUM COMPR. FILM. 5mg
Beschreibung: DESLORATADINUM COMPR. FILM. 5mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: DESLORATADINUM SOL. ORALA 0.5mg/ml * 120ml
Beschreibung: DESLORATADINUM SOL. ORALA 0.5mg/ml * 120ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: DEXAMETHASONUM SOL.INJ. 4mg/ml
Beschreibung: DEXAMETHASONUM SOL.INJ. 4mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: DEXKETOPROFENUM SOL.INJ./CONC. PT. SOL. PERF. 50mg/2ml
Beschreibung: DEXKETOPROFENUM SOL.INJ./CONC. PT. SOL. PERF. 50mg/2ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: DIAZEPAMUM SOL. RECTALA 5mg/2.5ml
Beschreibung: DIAZEPAMUM SOL. RECTALA 5mg/2.5ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: DIAZEPAMUM CPR. 10mg
Beschreibung: DIAZEPAMUM CPR. 10mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: DIAZEPAMUM SOL.INJ. 5mg/ml*2ml
Beschreibung: DIAZEPAMUM SOL.INJ. 5mg/ml*2ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: DICLOFENACUM CAPS. ELIB. PREL. 150mg
Beschreibung: DICLOFENACUM CAPS. ELIB. PREL. 150mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: DICLOFENACUM SOL. INJ./PERF. 25mg/ml*3ml
Beschreibung: DICLOFENACUM SOL. INJ./PERF. 25mg/ml*3ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: DIGOXINUM CPR. 0,25mg
Beschreibung: DIGOXINUM CPR. 0,25mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: DIGOXINUM SOL. INJ. 0,5mg/2ml
Beschreibung: DIGOXINUM SOL. INJ. 0,5mg/2ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: DIOSMECTITA PLIC. 3g
Beschreibung: DIOSMECTITA PLIC. 3g Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 94
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33614000 Antidiarrhoika und intestinale Antiphlogistika/Antiinfektiva
Los: LOT-0095
Titel: DIOSMINUM (COMBINATII) COMPR. FILM. 500mg
Beschreibung: DIOSMINUM (COMBINATII) COMPR. FILM. 500mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: DOPAMINUM CONC. PT. SOL. PERF. 5mg/ml
Beschreibung: DOPAMINUM CONC. PT. SOL. PERF. 5mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: DYDROGESTERONUM COMPR. FILM. 10mg
Beschreibung: DYDROGESTERONUM COMPR. FILM. 10mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 97
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33641300 Sexualhormone und Modulatoren des Genitalsystems
Los: LOT-0098
Titel: DROTAVERINUM SOL.INJ. 40mg/2ml
Beschreibung: DROTAVERINUM SOL.INJ. 40mg/2ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: EDOXABANUM COMPR. FILM. 30mg
Beschreibung: EDOXABANUM COMPR. FILM. 30mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0100
Titel: EDOXABANUM COMPR. FILM. 600mg
Beschreibung: EDOXABANUM COMPR. FILM. 600mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: ENALAPRILUM SOL. INJ./PERF 1.25mg/ml
Beschreibung: ENALAPRILUM SOL. INJ./PERF 1.25mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0102
Titel: ENOXAPARINUM SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA 4000UI(40mg)/0,4ml
Beschreibung: ENOXAPARINUM SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA 4000UI(40mg)/0,4ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0103
Titel: ENOXAPARINUM SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA 6000UI(60mg)/0,6ml
Beschreibung: ENOXAPARINUM SOL. INJ. IN SERINGA PREUMPLUTA 6000UI(60mg)/0,6ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0104
Titel: EPHEDRINI HYDROCHLORIDUM SOL.INJ. 50mg/ml *1ml
Beschreibung: EPHEDRINI HYDROCHLORIDUM SOL.INJ. 50mg/ml *1ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 104
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33670000 Arzneimittel für den Respirationstrakt
Los: LOT-0105
Titel: EPINEPHRINUM SOL. INJ. 1mg/ml * 1ml
Beschreibung: EPINEPHRINUM SOL. INJ. 1mg/ml * 1ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0106
Titel: ERDOSTEINUM PULB. PT. SUSP. ORALA 175mg/5ml
Beschreibung: ERDOSTEINUM PULB. PT. SUSP. ORALA 175mg/5ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0107
Titel: ERDOSTEINUM CAPS. 300mg
Beschreibung: ERDOSTEINUM CAPS. 300mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0108
Titel: ESOMEPRAZOLUM COMPR. GASTROREZ. 40mg
Beschreibung: ESOMEPRAZOLUM COMPR. GASTROREZ. 40mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 108
Los: LOT-0109
Titel: ESOMEPRAZOLUM PULB. PT. SOL. INJ./PERF. 40mg
Beschreibung: ESOMEPRAZOLUM PULB. PT. SOL. INJ./PERF. 40mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0110
Titel: ETAMSYLATUM SOL. INJ. 250mg/2ml
Beschreibung: ETAMSYLATUM SOL. INJ. 250mg/2ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 110
Los: LOT-0111
Titel: ETORICOXIBUM COMPR. FILM. 60mg
Beschreibung: ETORICOXIBUM COMPR. FILM. 60mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 111
Los: LOT-0112
Titel: FENTANILUM SOL. INJ. 50micrograme/ml * 10ML
Beschreibung: FENTANILUM SOL. INJ. 50micrograme/ml * 10ML Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 112
Los: LOT-0113
Titel: FLUTICASONUM PROPIONAT SUSP. INHAL. PRESURIZATA 125 µg/doza INHALER CFC-Free
Beschreibung: FLUTICASONUM PROPIONAT SUSP. INHAL. PRESURIZATA 125 µg/doza INHALER CFC-Free Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 113
Los: LOT-0114
Titel: FURAZOLIDONUM COMPR. 100mg
Beschreibung: FURAZOLIDONUM COMPR. 100mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 114
Los: LOT-0115
Titel: FUROSEMIDUM CPR. 40mg
Beschreibung: FUROSEMIDUM CPR. 40mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 115
Los: LOT-0116
Titel: FUROSEMIDUM SOL. INJ. 10mg/ml * 2ml
Beschreibung: FUROSEMIDUM SOL. INJ. 10mg/ml * 2ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 116
Los: LOT-0117
Titel: GABAPENTINUM CPS. 300mg
Beschreibung: GABAPENTINUM CPS. 300mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 117
Los: LOT-0118
Titel: GENTAMICINUM SOL.INJ. 80mg/2ml
Beschreibung: GENTAMICINUM SOL.INJ. 80mg/2ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 118
Los: LOT-0119
Titel: GLUCOSUM 5% SOL.PERF. 50mg/ml Flacon x 500ml (ambalaj cu 10 flacoane)
Beschreibung: GLUCOSUM 5% SOL.PERF. 50mg/ml Flacon x 500ml (ambalaj cu 10 flacoane) Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 119
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33692210 Nahrungsmittellösungen für parenterale Ernährung
Los: LOT-0120
Titel: GLUCOSUM 10% SOL.PERF.100mg/ml x 500ml
Beschreibung: GLUCOSUM 10% SOL.PERF.100mg/ml x 500ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 120
Los: LOT-0121
Titel: GLUCOSUM 33% SOL.INJ. 3,3g/10ml
Beschreibung: GLUCOSUM 33% SOL.INJ. 3,3g/10ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 121
Los: LOT-0122
Titel: HALOPERIDOLUM PIC. ORALE SOL. 2mg/ml*10ml
Beschreibung: HALOPERIDOLUM PIC. ORALE SOL. 2mg/ml*10ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 122
Los: LOT-0123
Titel: HYDROCORTISONUM PULB.+SOLVENT PT. SOL.INJ.100mg (1fl+1f)
Beschreibung: HYDROCORTISONUM PULB.+SOLVENT PT. SOL.INJ.100mg (1fl+1f) Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 123
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33642200 Corticosteroide zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0124
Titel: HYDROCORTISONUM SOL.INJ. 19.6mg/5ml
Beschreibung: HYDROCORTISONUM SOL.INJ. 19.6mg/5ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 124
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33642000 Systemische Hormonpräparate, exkl. Sexualhormone und Insuline
Los: LOT-0125
Titel: IBUPROFENUM COMPR. FILM. 400mg
Beschreibung: IBUPROFENUM COMPR. FILM. 400mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 125
Los: LOT-0126
Titel: IBUPROFENUM SUSP. ORALA 100mg/5ml*100ml
Beschreibung: IBUPROFENUM SUSP. ORALA 100mg/5ml*100ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 126
Los: LOT-0127
Titel: INDOMETACINUM SUPOZITOARE 50mg
Beschreibung: INDOMETACINUM SUPOZITOARE 50mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 127
Los: LOT-0128
Titel: INSULINUM ASPART SOL. INJ.- FLEXPEN 100 unitati/ml stilouri injectoare (pen-uri) preumplute x 3ml
Beschreibung: INSULINUM ASPART SOL. INJ.- FLEXPEN 100 unitati/ml stilouri injectoare (pen-uri) preumplute x 3ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 128
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33615100 Insulin
Los: LOT-0129
Titel: IVABRADINUM COMPR. FILM. 5mg
Beschreibung: IVABRADINUM COMPR. FILM. 5mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 129
Los: LOT-0130
Titel: KALII CHLORIDUM CONC. PT. SOL. PERF. 74,56 mg/ml * 20ml MPC
Beschreibung: KALII CHLORIDUM CONC. PT. SOL. PERF. 74,56 mg/ml * 20ml MPC Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 130
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33692510 Intravenöse Flüssigkeiten
Los: LOT-0131
Titel: KETOPROFENUM SOL.INJ.100mg/2ml
Beschreibung: KETOPROFENUM SOL.INJ.100mg/2ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 131
Los: LOT-0132
Titel: KETOROLACUM TROMETHAMIN SOL. INJ. 30mg/ml
Beschreibung: KETOROLACUM TROMETHAMIN SOL. INJ. 30mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 132
Los: LOT-0133
Titel: KETOTIFENUM COMPR. 1mg
Beschreibung: KETOTIFENUM COMPR. 1mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 133
Los: LOT-0134
Titel: LACTULOSUM 66.7% x 200ml
Beschreibung: LACTULOSUM 66.7% x 200ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 134
Los: LOT-0135
Titel: LERCANIDIPINUM COMPR. FILM. 10mg
Beschreibung: LERCANIDIPINUM COMPR. FILM. 10mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 135
Los: LOT-0136
Titel: LEVOFLOXACINUM COMPR. FILM. 500mg
Beschreibung: LEVOFLOXACINUM COMPR. FILM. 500mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 136
Los: LOT-0137
Titel: LIDOCAINUM SOL. INJ. 10mg/ml* 10ml
Beschreibung: LIDOCAINUM SOL. INJ. 10mg/ml* 10ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 137
Los: LOT-0138
Titel: LIDOCAINUM SOL. INJ.80mg/2ml
Beschreibung: LIDOCAINUM SOL. INJ.80mg/2ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 138
Los: LOT-0139
Titel: LIDOCAINUM SPRAY - SOL. 4,6mg/doza
Beschreibung: LIDOCAINUM SPRAY - SOL. 4,6mg/doza Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 139
Los: LOT-0140
Titel: Lynside PRO SCB Saccharomyces cerevisiae var. boulardii - 250 mg echivalent a 5 miliarde UFC, lactoza monohidrat, saruri de magneziu ale acizilor grasi vegetali, gelatina, carbonat de calciu, octenilsuccinat de amidon si sodiu CAPSULE 250 mg
Beschreibung: Lynside PRO SCB Saccharomyces cerevisiae var. boulardii - 250 mg echivalent a 5 miliarde UFC, lactoza monohidrat, saruri de magneziu ale acizilor grasi vegetali, gelatina, carbonat de calciu, octenilsuccinat de amidon si sodiu CAPSULE 250 mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 140
Los: LOT-0141
Titel: Lynside PRO SCB Saccharomyces cerevisiae var. boulardii - 250 mg echivalent a 5 miliarde UFC, aroma naturala de portocale, saruri de magneziu ale acizilor grasi /sursa vegetala, glicozide steviolice din stevia, fructoza PLIC 250 mg* 2g
Beschreibung: Lynside PRO SCB Saccharomyces cerevisiae var. boulardii - 250 mg echivalent a 5 miliarde UFC, aroma naturala de portocale, saruri de magneziu ale acizilor grasi /sursa vegetala, glicozide steviolice din stevia, fructoza PLIC 250 mg* 2g Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 141
Los: LOT-0142
Titel: LORAZEPAMUM COMPR. 1mg
Beschreibung: LORAZEPAMUM COMPR. 1mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 142
Los: LOT-0143
Titel: MANNITOLUM 20% SOL.PERF. 200 mg/ml x 250ml
Beschreibung: MANNITOLUM 20% SOL.PERF. 200 mg/ml x 250ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 143
Los: LOT-0144
Titel: MEBEVERINUM DRAJ. 100mg
Beschreibung: MEBEVERINUM DRAJ. 100mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 144
Los: LOT-0145
Titel: MEROPENEMUM PULB. PT. SOL. INJ. /PERF. 1000mg
Beschreibung: MEROPENEMUM PULB. PT. SOL. INJ. /PERF. 1000mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 145
Los: LOT-0146
Titel: METAMIZOLUM NATRIUM SOL.INJ. 1g/2ml
Beschreibung: METAMIZOLUM NATRIUM SOL.INJ. 1g/2ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 146
Los: LOT-0147
Titel: METAMIZOLUM NATRIUM CPR. 500mg
Beschreibung: METAMIZOLUM NATRIUM CPR. 500mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 147
Los: LOT-0148
Titel: METHYLPREDNISOLONUM PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ./PERF. 500mg 1 flac. liof. + 1 fiola solv.
Beschreibung: METHYLPREDNISOLONUM PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ./PERF. 500mg 1 flac. liof. + 1 fiola solv. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 148
Los: LOT-0149
Titel: METOCLOPRAMIDUM SOL.INJ. 5mg/ml
Beschreibung: METOCLOPRAMIDUM SOL.INJ. 5mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 149
Los: LOT-0150
Titel: METOPROLOLUM SOL. INJ. I.V/PERF. 5mg/5ml
Beschreibung: METOPROLOLUM SOL. INJ. I.V/PERF. 5mg/5ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 150
Los: LOT-0151
Titel: METOPROLOLUM CPR. 50mg
Beschreibung: METOPROLOLUM CPR. 50mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 151
Los: LOT-0152
Titel: METRONIDAZOLUM CPR. 250mg
Beschreibung: METRONIDAZOLUM CPR. 250mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 152
Los: LOT-0153
Titel: METRONIDAZOLUM SOL. PERF. 5g/l (in sol NaCl) x 200ml
Beschreibung: METRONIDAZOLUM SOL. PERF. 5g/l (in sol NaCl) x 200ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 153
Los: LOT-0154
Titel: METRONIDAZOLUM SOL. PERF. 5g/l (in sol. Glucoza) x 200ml
Beschreibung: METRONIDAZOLUM SOL. PERF. 5g/l (in sol. Glucoza) x 200mlCantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 154
Los: LOT-0155
Titel: MORPHYNUM SOL. INJ. 20mg/ml
Beschreibung: MORPHYNUM SOL. INJ. 20mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 155
Los: LOT-0156
Titel: MOXIFLOXACINUM SOL. PERF. 400mg/250ml
Beschreibung: MOXIFLOXACINUM SOL. PERF. 400mg/250ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 156
Los: LOT-0157
Titel: NALOXONUM SOL. INJ. 0.4mg/ml
Beschreibung: NALOXONUM SOL. INJ. 0.4mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 157
Los: LOT-0158
Titel: NATRII CHLORIDUM 0,9% SOL.PERF. 9mg/ml * 500ml (ambalaj cu 10 flacoane)
Beschreibung: NATRII CHLORIDUM 0,9% SOL.PERF. 9mg/ml * 500ml (ambalaj cu 10 flacoane) Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 158
Los: LOT-0159
Titel: NATRII CHLORIDUM 0,9% SOL.PERF. 9mg/ml * 250ml (ambalaj cu 10 flacoane)
Beschreibung: NATRII CHLORIDUM 0,9% SOL.PERF. 9mg/ml * 250ml (ambalaj cu 10 flacoane) Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 159
Los: LOT-0160
Titel: NATRII CHLORIDUM CONC. PT. SOL. PERF. 58,5mg/ml flac. din PE monobloc x 20 ml
Beschreibung: NATRII CHLORIDUM CONC. PT. SOL. PERF. 58,5mg/ml flac. din PE monobloc x 20 ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 160
Los: LOT-0161
Titel: NEBIVOLOLUM CPR. 5mg
Beschreibung: NEBIVOLOLUM CPR. 5mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 161
Los: LOT-0162
Titel: NEOSTIGMINI METILSULFAS SOL.INJ. 0,5mg/ml
Beschreibung: NEOSTIGMINI METILSULFAS SOL.INJ. 0,5mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 162
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33660000 Arzneimittel für Nervensystem und Sinnesorgane
Los: LOT-0163
Titel: NITROGLYCERINUM COMPR. SUBLING. 0,5mg
Beschreibung: NITROGLYCERINUM COMPR. SUBLING. 0,5mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 163
Los: LOT-0164
Titel: NITROGLYCERINUM COMPR. ELIB. PREL. 2.6mg
Beschreibung: NITROGLYCERINUM COMPR. ELIB. PREL. 2.6mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 164
Los: LOT-0165
Titel: NITROGLYCERINUM SOL. PERF. 1mg/ml
Beschreibung: NITROGLYCERINUM SOL. PERF. 1mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 165
Los: LOT-0166
Titel: NITROGLYCERINUM SPRAY SUBLINGUAL 0.4mg/doza
Beschreibung: NITROGLYCERINUM SPRAY SUBLINGUAL 0.4mg/doza Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 166
Los: LOT-0167
Titel: OMEPRAZOLUM CAPS. GASTROREZ. 20mg
Beschreibung: OMEPRAZOLUM CAPS. GASTROREZ. 20mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 167
Los: LOT-0168
Titel: OXACILLINUM PULB. PT. SOL. INJ./PERF. 1000mg
Beschreibung: OXACILLINUM PULB. PT. SOL. INJ./PERF. 1000mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 168
Los: LOT-0169
Titel: PANTOPRAZOLUM PULB. PT. SOL. INJ. 40mg
Beschreibung: PANTOPRAZOLUM PULB. PT. SOL. INJ. 40mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 169
Los: LOT-0170
Titel: PANTOPRAZOLUM COMPR. GASTROREZ. 20mg
Beschreibung: PANTOPRAZOLUM COMPR. GASTROREZ. 20mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 170
Los: LOT-0171
Titel: PARACETAMOLUM SUP. 125mg
Beschreibung: PARACETAMOLUM SUP. 125mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 171
Los: LOT-0172
Titel: PARACETAMOLUM SUP. 250mg
Beschreibung: PARACETAMOLUM SUP. 250mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 172
Los: LOT-0173
Titel: PARACETAMOLUM SOL. PERF. 10mg/ml * 100ml
Beschreibung: PARACETAMOLUM SOL. PERF. 10mg/ml * 100ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 173
Los: LOT-0174
Titel: PARACETAMOLUM SUSPENSIE ORALA 120mg/5ml * 100ml
Beschreibung: PARACETAMOLUM SUSPENSIE ORALA 120mg/5ml * 100ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 174
Los: LOT-0175
Titel: PARACETAMOLUM CPR. 500mg
Beschreibung: PARACETAMOLUM CPR. 500mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 175
Los: LOT-0176
Titel: PENTAERITHRITYLI TETRANITRAS CPR. 20mg
Beschreibung: PENTAERITHRITYLI TETRANITRAS CPR. 20mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 176
Los: LOT-0177
Titel: PENTOXIPHYLLINUM CPR. ELIB. PREL. 400mg
Beschreibung: PENTOXIPHYLLINUM CPR. ELIB. PREL. 400mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 177
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33622400 Vasoprotektoren
Los: LOT-0178
Titel: PENTOXIPHYLLINUM SOL. PERF. 100mg /5ml
Beschreibung: PENTOXIPHYLLINUM SOL. PERF. 100mg /5ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 178
Los: LOT-0179
Titel: PETHIDINUM SOL. INJ. 50mg/ml
Beschreibung: PETHIDINUM SOL. INJ. 50mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 179
Los: LOT-0180
Titel: PHENOBARBITALUM CPR. 100mg
Beschreibung: PHENOBARBITALUM CPR. 100mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 180
Los: LOT-0181
Titel: PHENOBARBITALUM SOL. INJ. 100mg/ml*2ml
Beschreibung: PHENOBARBITALUM SOL. INJ. 100mg/ml*2ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 181
Los: LOT-0182
Titel: PHYTOMENADIONUM SOL.INJ. 10mg/ml *1ml
Beschreibung: PHYTOMENADIONUM SOL.INJ. 10mg/ml *1ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 182
Los: LOT-0183
Titel: PIRACETAMUM COMPR. FILM. 800mg
Beschreibung: PIRACETAMUM COMPR. FILM. 800mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 183
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33661600 Psychoanaleptika
Los: LOT-0184
Titel: PIRACETAMUM SOL. INJ. 1g/5ml
Beschreibung: PIRACETAMUM SOL. INJ. 1g/5ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 184
Los: LOT-0185
Titel: POVIDONUM IODINATUM SOL. EXT. 10% * 1000ml
Beschreibung: POVIDONUM IODINATUM SOL. EXT. 10% * 1000ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 185
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33631600 Antiseptika und Desinfektionsmittel
Los: LOT-0186
Titel: PROGESTERONUM CAPS. MOI 200mg
Beschreibung: PROGESTERONUM CAPS. MOI 200mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 186
Los: LOT-0187
Titel: PROPOFOLUM EMULSIE PERF. / INJ. 10mg/ml *20ml
Beschreibung: PROPOFOLUM EMULSIE PERF. / INJ. 10mg/ml *20ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 187
Los: LOT-0188
Titel: PROPOFOLUM EMULSIE PERF. / INJ. 10mg/ml *50ml
Beschreibung: PROPOFOLUM EMULSIE PERF. / INJ. 10mg/ml *50ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 188
Los: LOT-0189
Titel: PROPRANOLOLUM CPR. 10mg
Beschreibung: PROPRANOLOLUM CPR. 10mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 189
Los: LOT-0190
Titel: PYRIDOXINUM SOL. INJ. 50mg/ml * 2ml
Beschreibung: PYRIDOXINUM SOL. INJ. 50mg/ml * 2ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 190
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33616000 Vitamine
Los: LOT-0191
Titel: RACECADOTRILUM PULBERE ORALA 30mg
Beschreibung: RACECADOTRILUM PULBERE ORALA 30mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 191
Los: LOT-0192
Titel: RIFAXIMINUM COMPR. FILM. 400 mg
Beschreibung: RIFAXIMINUM COMPR. FILM. 400 mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 192
Los: LOT-0193
Titel: RILMENIDINUM COMPR. 1mg
Beschreibung: RILMENIDINUM COMPR. 1mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 193
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33622200 Antihypertonika
Los: LOT-0194
Titel: RIVAROXABANUM COMPR. FILM. 15mg
Beschreibung: RIVAROXABANUM COMPR. FILM. 15mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 194
Los: LOT-0195
Titel: ROSUVASTATINUM COMPR. FILM./ CAPS. 20mg
Beschreibung: ROSUVASTATINUM COMPR. FILM./ CAPS. 20mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 195
Los: LOT-0196
Titel: SALBUTAMOLUM SUSP. INHAL. PRES. 100µg/doza
Beschreibung: SALBUTAMOLUM SUSP. INHAL. PRES. 100µg/doza Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 196
Los: LOT-0197
Titel: SEVOFLURANE VAPORI DE INHALAT, LICHID* 250ml (379,25g)
Beschreibung: SEVOFLURANE VAPORI DE INHALAT, LICHID* 250ml (379,25g) Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 197
Los: LOT-0198
Titel: SILIBINUM CPR. 35mg
Beschreibung: SILIBINUM CPR. 35mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 198
Los: LOT-0199
Titel: SIMETHICONUM PIC. ORALE, 100mg/ml
Beschreibung: SIMETHICONUM PIC. ORALE, 100mg/ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 199
Los: LOT-0200
Titel: SIMVASTATINUM COMPR. 20mg
Beschreibung: SIMVASTATINUM COMPR. 20mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 200
Los: LOT-0201
Titel: SPIRONOLACTONUM CPR. 25mg
Beschreibung: SPIRONOLACTONUM CPR. 25mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 201
Los: LOT-0202
Titel: SUCRALFATUM COMPR . 1g
Beschreibung: SUCRALFATUM COMPR . 1g Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 202
Los: LOT-0203
Titel: SULODEXIDUM 250ULS
Beschreibung: SULODEXIDUM 250ULS Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 203
Los: LOT-0204
Titel: SULODEXIDUM 600ULS/2 ml
Beschreibung: SULODEXIDUM 600ULS/2 ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 204
Los: LOT-0205
Titel: SUXAMETHONII CHLORIDUM SOL.INJ. 0.1g/5ml
Beschreibung: SUXAMETHONII CHLORIDUM SOL.INJ. 0.1g/5ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 205
Los: LOT-0206
Titel: TAMSULOSINUM COMPR. CU ELIB. PREL. 0,4mg
Beschreibung: TAMSULOSINUM COMPR. CU ELIB. PREL. 0,4mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 206
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33640000 Arzneimittel für das Urogenitalsystem sowie Hormone
Los: LOT-0207
Titel: TETRACYCLINUM UNG. 30mg/g *12g
Beschreibung: TETRACYCLINUM UNG. 30mg/g *12g Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 207
Los: LOT-0208
Titel: THIAMINUM SOL. INJ. 100mg/2ml
Beschreibung: THIAMINUM SOL. INJ. 100mg/2ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 208
Los: LOT-0209
Titel: TIANEPTINUM DRAJ. 12.5mg
Beschreibung: TIANEPTINUM DRAJ. 12.5mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 209
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33661700 Andere Mittel für das Nervensystem
Los: LOT-0210
Titel: TIAPRIDUM COMPR. 100mg
Beschreibung: TIAPRIDUM COMPR. 100mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 210
Los: LOT-0211
Titel: TOLPERISONUM CPR. FILM. 150mg
Beschreibung: TOLPERISONUM CPR. FILM. 150mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 211
Los: LOT-0212
Titel: TROSPIUM COMPR. FILM. 30mg
Beschreibung: TROSPIUM COMPR. FILM. 30mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 212
Los: LOT-0213
Titel: TRIMEBUTINUM GRAN. PT. SUSP. ORALA 24mg/5ml*125ml
Beschreibung: TRIMEBUTINUM GRAN. PT. SUSP. ORALA 24mg/5ml*125ml Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 213
Los: LOT-0214
Titel: TRIMEBUTINUM COMPR./COMPR. FILM. 100mg
Beschreibung: TRIMEBUTINUM COMPR./COMPR. FILM. 100mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 214
Los: LOT-0215
Titel: TRIMETAZIDINUM COMPR. CU ELIB. MODIF./COMPR. CU ELIB. PREL. 35mg
Beschreibung: TRIMETAZIDINUM COMPR. CU ELIB. MODIF./COMPR. CU ELIB. PREL. 35mg Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 215
Los: LOT-0216
Titel: VACCIN TETANIC ADSORBIT 0.5ml/doza susp.inj.
Beschreibung: VACCIN TETANIC ADSORBIT 0.5ml/doza susp.inj. Cantitatile sunt specificate in caietul de sarcini si in centralizatorul procedurii.
Interne Kennung: 216
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33651680 Hepatitis-B-Impfstoffe