2. Verfahren
Verfahren
Titel: Posodobitev merilnih mest na MRP, MP in MT zaradi prenosa podatkov (ponovljeno naročilo)
Beschreibung: Predmet naročila je posodobitev merilnih mest na merilno-regulacijskih postajah (MRP), merilnih postajah (MP) in merilnih točkah (MT) zaradi prenosa podatkov. S prenovo merilnih mest in posodobitvami merilne opreme naročnik zmanjšuje število okvar in potrebnih intervencij v sistemih Telereading in VALBI (validacija). Na merilnih mestih, kjer so vgrajeni elektronski korektorji, ki niso več v proizvodnji, naročnik postopoma vgrajuje sodobne elektronske korektorje. Ti korektorji omogočajo prenose podatkov o pretečenih prostorninah zemeljskega plina, ki so zasnovani na novih in preverjenih spoznanjih informacijske tehnologije. Naročnik želi nadaljevati s posodabljanjem posameznih merilnih mest z novimi, preizkušenimi napravami, ki jih je mogoče uspešno vključiti v naročnikov merilni sistem. Na merilnem mestu MP BLED naročnik načrtuje vzpostavitev popolnega sistema Telereading. Prav tako želi naročnik nadgraditi merilne sisteme za prenos podatkov z merilnih točk (MT), kjer naročnik ni lastnik merilne postaje, je pa lastnik merilnega mesta. Nadgradnja MT je nujna zaradi zastarelih modulnih naprav, ki niso več v proizvodnji, in zaradi zagotavljanja informacijske varnosti. Za merilna mesta s posodobljeno merilno opremo bo potrebno prilagoditi računalniške aplikacije v okviru sistemov Telereading in Valbi, in tudi prenos podatkov z merilnih postaj s telemetrijo ter telereadingom, če se podatki prenašajo v sistema Telereading (GemaLogic), VALBI in SCADA. Poleg tega bo naročnik nadaljeval z nadgradnjami naprav prenosa podatkov zaradi opuščanja omrežij G3 in G2. Naročilo obsega naslednje sestave: • Sestav 1: Obnova in posodobitev merilnih mest zaradi prenosa podatkov. • Sestav 2: Izgradnja sistema Telereading na MP BLED. • Sestav 3: Posodobitev prenosa podatkov na merilnih točkah (MT). • Sestav 4: Posodobitev naprav za prenos podatkov ComBox.
Interne Kennung: P/JN/18/2026/TS-SM
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 526986