568146-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: Termomodernizacja wraz z remontem budynków Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego przy ulicy Ignacego Krasickiego 10 w Gdańsku
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOpracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania pn.: Termomodernizacja wraz z remontem budynków Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego przy ulicy Ignacego Krasickiego 10 w Gdańsku
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę i pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania pn.: Termomodernizacja wraz z remontem budynków Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego przy ulicy Ignacego Krasickiego 10 w Gdańsku w ramach przedsięwzięcia pn.: „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych należących do Gminy Miasta Gdańska”. W ramach zamówienia przewiduje się opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na kompleksową modernizację budynków: szkoły i sali gimnastycznej celem obniżenia kosztów ich utrzymania i funkcjonowania oraz zmniejszenia wpływu ich oddziaływania na środowisko. 2. Zakres prac projektowych obejmuje wszystkie prace i czynności konieczne dla wykonania zadania, w szczególności: 2.1. Opracowania przedprojektowe: 1) Mapa do celów projektowych; 2) Inwentaryzacja budynków szkoły; 3) Audyt energetyczny budynku sali gimnastycznej i łącznika; 4) Rozwiązania budowlane i techniczno-instalacyjne nawiązujące do warunków terenu; 5) Ekspertyza techniczna konstrukcyjno-budowlana budynków szkoły; 6) Ekspertyzy branżowe; 7) Dokumentacja geotechniczna. Geotechniczne warunki i sposób posadowienia obiektu budowlanego; 8) Ekspertyza mykologiczna obiektu, w tym również procent zawilgocenia elementów konstrukcji budynków; 9) Ekspertyza kominiarska; 10) Ekspertyza techniczna stanu ochrony przeciwpożarowej wraz ze scenariuszem rozwoju pożaru; 11) Opinia Rzeczoznawcy ds. ochrony przeciwpożarowej dla istniejącego stanu budynków; 12) Inwentaryzacja przyrodnicza, w tym chiropterologiczna i ornitologiczna; 13) Dokumentacja dendrologiczna inwestycji; 14) Materiały do uzyskania odstępstw od obowiązujących warunków technicznych (wraz z uzyskaniem decyzji o ww. odstępstwach) – opcjonalnie; 15) Warunki techniczne i realizacyjne, porozumienia, zgody i pozwolenia, związane z przyłączeniem lub zmianą istniejących przyłączeń obiektów do sieci zewnętrznych oraz układu komunikacyjnego; 16) Inne opracowania, których wykonanie okaże się niezbędne w trakcie prac projektowych. 2.2. Dokumentacja projektowa: Projekt budowlany wraz z pozyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę; 2) Projekt wykonawczy; 3) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych; 4) Przedmiary robót; 5) Kosztorysy inwestorskie; 6) Zbiorcze Zestawienie Kosztów; 7) Materiały promocyjne przedsięwzięcia; 8) Informacja wizualna na obiekcie. 3. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 9 do SWZ.
Interne Kennung80/BZP-U.510.70.2026/MS
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy. 3. Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 1 i 4 ustawy. 4. Podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. A pkt 4 ppkt 1) - 6) SWZ. 5. Na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 7 ust. 1 w/w ustawy. Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wyklucza się wykonawcę w okolicznościach, o których mowa w art. 5k w/w Rozporządzenia.Na potwierdzenie, że w stosunku do wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa wyżej w niniejszym punkcie, wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, składa oświadczenie o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ wraz z oświadczeniem o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ składa każdy z wykonawców wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia). 6.Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia). Zamawiający przewiduje możliwość żądania tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie zgodne z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ. Zamawiający może w każdym czasie w zależności od potrzeby wezwać danego wykonawcę lub wszystkich lub część wykonawców do złożenia oświadczenia o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 2a do SWZ aktualnego na dzień jego złożenia lub do potwierdzenia jego aktualności. 7. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Jednolity europejski dokument zamówienia), także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. Wraz z oświadczeniem, o którym mowa w zdaniu poprzednim, wykonawca składa oświadczenie tego podmiotu zgodne ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ. Zamawiający może w każdym czasie w zależności od potrzeby wezwać danego wykonawcę lub wszystkich lub część wykonawców do złożenia oświadczenia o treści zgodnej z wzorem stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ aktualnego na dzień jego złożenia lub do potwierdzenia jego aktualności. 8. Zamawiający żąda od wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, przedstawienia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ust. VI lit. A pkt 4 ppkt 1) oraz ppkt 3) - 6) SWZ, dotyczących tych podmiotów, potwierdzających, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania. 9. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 10. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w ust. VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania. 11. Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w ust. VI lit. B pkt 1 ppkt 1)-2) SWZ. 12. Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych. 13. Zadanie prognozowane jest do dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę i pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania pn.: Termomodernizacja wraz z remontem budynków Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego przy ulicy Ignacego Krasickiego 10 w Gdańsku w ramach przedsięwzięcia pn.: „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych należących do Gminy Miasta Gdańska”. W ramach zamówienia przewiduje się opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej na kompleksową modernizację budynków: szkoły i sali gimnastycznej celem obniżenia kosztów ich utrzymania i funkcjonowania oraz zmniejszenia wpływu ich oddziaływania na środowisko. 2. Zakres prac projektowych obejmuje wszystkie prace i czynności konieczne dla wykonania zadania, w szczególności: 2.1. Opracowania przedprojektowe: 1) Mapa do celów projektowych; 2) Inwentaryzacja budynków szkoły; 3) Audyt energetyczny budynku sali gimnastycznej i łącznika; 4) Rozwiązania budowlane i techniczno-instalacyjne nawiązujące do warunków terenu; 5) Ekspertyza techniczna konstrukcyjno-budowlana budynków szkoły; 6) Ekspertyzy branżowe; 7) Dokumentacja geotechniczna. Geotechniczne warunki i sposób posadowienia obiektu budowlanego; 8) Ekspertyza mykologiczna obiektu, w tym również procent zawilgocenia elementów konstrukcji budynków; 9) Ekspertyza kominiarska; 10) Ekspertyza techniczna stanu ochrony przeciwpożarowej wraz ze scenariuszem rozwoju pożaru; 11) Opinia Rzeczoznawcy ds. ochrony przeciwpożarowej dla istniejącego stanu budynków; 12) Inwentaryzacja przyrodnicza, w tym chiropterologiczna i ornitologiczna; 13) Dokumentacja dendrologiczna inwestycji; 14) Materiały do uzyskania odstępstw od obowiązujących warunków technicznych (wraz z uzyskaniem decyzji o ww. odstępstwach) – opcjonalnie; 15) Warunki techniczne i realizacyjne, porozumienia, zgody i pozwolenia, związane z przyłączeniem lub zmianą istniejących przyłączeń obiektów do sieci zewnętrznych oraz układu komunikacyjnego; 16) Inne opracowania, których wykonanie okaże się niezbędne w trakcie prac projektowych. 2.2. Dokumentacja projektowa: 1) Projekt budowlany wraz z pozyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę; 2) Projekt wykonawczy; 3) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych; 4) Przedmiary robót; 5) Kosztorysy inwestorskie; 6) Zbiorcze Zestawienie Kosztów; 7) Materiały promocyjne przedsięwzięcia; 8) Informacja wizualna na obiekcie. 3. Szczegółowy zakres zamówienia oraz warunki realizacji zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 9 do SWZ.