See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie de mobilier
Beschreibung: Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie “George Emil Palade” din Targu Mures (UMFST G.E. Palade Targu Mures) lanseaza procedura de atribuire a contractelor de achizitie publica de produse, avand ca obiect: Achizitia de mobilier, pentru dotarea Campusului Învățământ Universitar Tehnic Ergopolis, finantat prin intermediul Planului National de Redresare si Rezilienta al Romaniei (PNRR) Componenta C15-Educatie, reforma 4: Crearea unei rute profesionale complete pentru învățământul tehnic superior, Investiția 6: Dezvoltarea a minimum 10 consorții regionale și dezvoltarea și dotarea a minimum 10 campusuri profesionale integrate. Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 17 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 0
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie “George Emil Palade” din Targu Mures (UMFST G.E. Palade Targu Mures) lanseaza procedura de atribuire a contractelor de achizitie publica de produse, avand ca obiect: Achzitie de mobilier din cadrul proiectului „Ergopolis – Consorțiul Regional pentru Învățământ Tehnic Dual”, pentru dotarea Campusului Învățământ Universitar Tehnic Ergopolis, finantat prin intermediul Planului National de Redresare si Rezilienta al Romaniei (PNRR) Componenta C15-Educatie, reforma 4: Crearea unei rute profesionale complete pentru învățământul tehnic superior, Investiția 6: Dezvoltarea a minimum 10 consorții regionale și dezvoltarea și dotarea a minimum 10 campusuri profesionale integrate. Autoritatea contractanta achizitioneaza produse dupa cum urmeaza: masa student, cu priza 320 buc, scaun ergonomic mobil 506 buc, masa tip 1 5 buc, taburet 100 buc, dulap tip 1 20 buc, catedra cu priza 16 buc, scaun tip profesor 100 buc, dulap tip 2 20 buc, masa cu priză 8 buc, masa seminar/curs 200 buc, scaun tip curs/seminar 200 buc, masa tip 2 3 buc, canapea 2 locuri 9 buc, masa inalta 2 buc, scaun inalt 100 buc, corp bucatarie tip 1 2 buc, dulap vestiar 50 buc, masa laborator dubla 6 buc, casetiera mobilă cu 1 usa 6 buc, casetiera mobilă cu 4 sertare 6 buc, modul laborator chiuveta 3 buc, scaun tip conferinta 99 buc, scaun tip amfiteatru 142 buc, raft biblioteca 44 buc, casetiera mobilă cu 3 sertare 20 buc, masa 4 persoane 7 buc, corp bucatarie tip 2 1 buc, pat cu cadru metalic 93 buc, noptiera 93 buc, birou cadru metalic și corp cu sertare 113 buc, etajera suspendata, birou 90 buc, dulap haine si polite 92 buc, masa tip student 40 buc, scaun tip student, cu masă rabatabilă 102 buc. Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 17 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39130000 Büromöbel, 39153000 Möbel für Konferenzräume, 39160000 Schulmöbel, 39180000 Labormöbel