2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bieżące czyszczenie urządzeń odwodnienia ulicznego na terenie miasta Chorzów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z bieżącym i awaryjnym czyszczeniem urządzeń odwodnienia ulicznego na terenie miasta Chorzowa w okresie 24 miesięcy od daty zawarcia umowy. 2. Zamawiający podzielił zamówienie na dwie części i dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, przy czym ofertę można składać w odniesieniu do jednej części zamówienia: 3. Część 1 zamówienia: Bieżące i interwencyjne/awaryjne czyszczenie urządzeń odwodnienia ulicznego na terenie miasta Chorzowa. 4. Część 2 zamówienia: Bieżące i awaryjne czyszczenie separatorów zlokalizowanych na terenie miasta Chorzowa.
Interne Kennung: ZP.26.1.8.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90641000 Reinigung von Einlaufschächten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90640000 Reinigung und Entleerung von Einlaufschächten, 90642000 Entleerung von Einlaufschächten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia: Bieżące i interwencyjne/awaryjne czyszczenie urządzeń odwodnienia ulicznego na terenie miasta Chorzowa.
Beschreibung: W ramach Części 1 zamówienia Wykonawca będzie wykonywał: 1) Bieżące (systematyczne) czyszczenie urządzeń odwodnienia ulicznego. W okresie 24 m-cy Zamawiający przewiduje jednokrotne czyszczenie urządzeń odwodnienia ulicznego, tj. wpustów ulicznych w ilości ca 4300 szt., odwodnienia liniowego w ilości ca 900 mb oraz studni odwodnienia liniowego w ilości ca 100 szt. Bieżące czyszczenie urządzeń odwodnienia ulicznego zlecane będzie jednokrotnie w odniesieniu do całych ciągów ulic. Zakłada się, że powyższe usługi będą wykonywane pomiędzy II a IV kwartałem każdego roku kalendarzowego przypadającego w okresie obowiązywania Umowy. W przypadku remontu lub przebudowy danej ulicy, Zamawiający zastrzega prawo do wyłączenia takiej ulicy z czyszczenia urządzeń i ograniczenia wynagrodzenia Wykonawcy. Zapłata wynagrodzenia będzie następowała po wykonaniu usługi czyszczenia urządzeń odwodnienia ulicznego w całym ciągu danej ulicy, faktury wystawiane będą nie częściej niż jeden raz w miesiącu. Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane usługi na okres 6 miesięcy liczony od daty odbioru wykonania czyszczenia danej ulicy. 2) Interwencyjne czyszczenie urządzeń odwodnienia ulicznego. Usługi interwencyjne wykonywane będą sukcesywnie, stosownie do bieżących potrzeb Zamawiającego, na podstawie przekazywanych drogą elektroniczną przez Zamawiającego zleceń na poszczególne usługi z określeniem ich zakresu, miejsca, sposobu i terminu wykonania. Zlecenia rozliczane będą po ich wykonaniu na podstawie obmiaru oraz cen jednostkowych określonych przez Wykonawcę w Formularzu Cenowym, przy czym zlecenia te mogą być zarówno kompleksowe (tj. składające się z więcej niż jednego rodzaju usług spośród określonych w Formularzu Cenowym) jak i pojedyncze, zgodnie z potrzebami Zamawiającego związanymi z utrzymaniem urządzeń odwodnienia ulicznego. Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane usługi na okres 6 miesięcy liczony od daty odbioru wykonania danego zlecenia. Ponadto w ramach Części 1 zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość wystąpienia zleceń awaryjnych, tj. w nagłych przypadkach zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wystąpienie sytuacji takich jak: katastrofa budowlana, klęska żywiołowa, powiadomienie Wykonawcy przez straż pożarną, policję lub straż miejską o konieczności podjęcia niezwłocznych działań w zakresie określonym w umowie, jest równoznaczne z otrzymaniem zlecenia wykonania prac awaryjnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części 1 zamówienia przedstawiono w: a) Specyfikacjach technicznych, w zakresie wymagań wykonania i odbioru (Załącznik Nr 1 do SWZ). b) założeniach do kalkulacji jednostkowych (Załącznik Nr 5 do SWZ), w których dla każdej z pozycji Formularza Cenowego zostały określone zakresy prac koniecznych do wykonania. c) Formularzu Cenowym dla Części 1 (Załącznik Nr 2A do SWZ), który zawiera przewidywane ilości usług. 5. UWAGI OGÓLNE DOTYCZĄCE REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: 1) W ramach wykonawstwa prac należy stosować się do przepisów zawartych w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (Załącznik nr 1 do SWZ). 2) W Opisie pozycji (Załącznik nr 5) zostały przywołane odpowiednie STWiORB. 3) Wykonawca zobowiązany jest wykonać i zatwierdzić projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia prac. 4) Do obowiązków Wykonawcy należy oznakowanie miejsca prowadzenia prac w sposób zgodny z warunkami określonymi w załącznikach nr 1-4 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznymi dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, za wyjątkiem zleceń wymagających całkowitego zamknięcia jezdni (wyłączenia z ruchu kołowego). 5) Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia miejsca wykonywania prac we własnym zakresie i na własny koszt. 6) Wykonawca odpowiada za miejsca prowadzonych prac oraz właściwe oznakowanie miejsca prac przez cały okres realizacji danego zlecenia. 7) Zamawiający nakłada na Wykonawcę obowiązki w zakresie gospodarowania odpadami powstałymi w wyniku działań wynikających lub związanych z realizacją zamówienia, w tym załadunek i wywóz odpadów z wykonanych prac, a w szczególności wybranego osadu i innych zanieczyszczeń, w tym związków ropopochodnych, elementów obcych oraz uporządkowanie terenu miejsca pracy. Wszelkie czynności związane z gospodarką odpadami Wykonawca zobowiązany jest realizować w sposób określony w obowiązujących przepisach prawa. Wykonawca musi posiadać wszelkie wymagane przepisami prawa zezwolenia, decyzje, licencje, wpisy w zakresie gospodarowania odpadami. Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z powyższym.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia: Bieżące i awaryjne czyszczenie separatorów zlokalizowanych na terenie miasta Chorzowa.
Beschreibung: Usługi w powyższym zakresie wykonywane będą sukcesywnie, stosownie do bieżących potrzeb Zamawiającego, na podstawie przekazanych drogą elektroniczną przez Zamawiającego zleceń na poszczególne usługi z określeniem ich zakresu, miejsca, sposobu i terminu wykonania. Zlecenia rozliczane będą po ich wykonaniu na podstawie obmiaru oraz ceny jednostkowej określonej przez Wykonawcę w Formularzu Cenowym. Wykonawca udzieli gwarancji na wykonane usługi na okres 6 miesięcy liczony od daty odbioru wykonania danego zlecenia. Ponadto w ramach Części 2 zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość wystąpienia zleceń awaryjnych, tj. w nagłych przypadkach zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wystąpienie sytuacji takich jak: katastrofa budowlana, klęska żywiołowa, powiadomienie Wykonawcy przez straż pożarną, policję lub straż miejską o konieczności podjęcia niezwłocznych działań w zakresie określonym w umowie, jest równoznaczne z otrzymaniem zlecenia wykonania prac awaryjnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części 2 przedstawiono w: a) Specyfikacjach technicznych w zakresie wymagań wykonania i odbioru (Załącznik Nr 1 do SWZ) b) założeniach do kalkulacji jednostkowych (Załącznik Nr 5 do SWZ), w których został określony zakres prac koniecznych do wykonania. c) Formularzu Cenowym dla Części 2 (Załącznik Nr 2B do SWZ), który zawiera przewidywane ilości usług. Wykaz i lokalizacje separatorów przedstawiono w Załączniku nr 4 do SWZ 5. UWAGI OGÓLNE DOTYCZĄCE REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: 1) W ramach wykonawstwa prac należy stosować się do przepisów zawartych w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (Załącznik nr 1 do SWZ). 2) W Opisie pozycji (Załącznik nr 5) zostały przywołane odpowiednie STWiORB. 3) Wykonawca zobowiązany jest wykonać i zatwierdzić projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia prac. 4) Do obowiązków Wykonawcy należy oznakowanie miejsca prowadzenia prac w sposób zgodny z warunkami określonymi w załącznikach nr 1-4 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznymi dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, za wyjątkiem zleceń wymagających całkowitego zamknięcia jezdni (wyłączenia z ruchu kołowego). 5) Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia miejsca wykonywania prac we własnym zakresie i na własny koszt. 6) Wykonawca odpowiada za miejsca prowadzonych prac oraz właściwe oznakowanie miejsca prac przez cały okres realizacji danego zlecenia. 7) Zamawiający nakłada na Wykonawcę obowiązki w zakresie gospodarowania odpadami powstałymi w wyniku działań wynikających lub związanych z realizacją zamówienia, w tym załadunek i wywóz odpadów z wykonanych prac, a w szczególności wybranego osadu i innych zanieczyszczeń, w tym związków ropopochodnych, elementów obcych oraz uporządkowanie terenu miejsca pracy. Wszelkie czynności związane z gospodarką odpadami Wykonawca zobowiązany jest realizować w sposób określony w obowiązujących przepisach prawa. Wykonawca musi posiadać wszelkie wymagane przepisami prawa zezwolenia, decyzje, licencje, wpisy w zakresie gospodarowania odpadami. Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z powyższym.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90640000 Reinigung und Entleerung von Einlaufschächten