568331-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen im Bereich Geotechnik – Geotekniske ydelser og miljøundersøgelser
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelGeotekniske ydelser og miljøundersøgelser
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb og levering af geo- og miljøtekniske boringer og relateret prøvning, samt afrapportering. Miljøprøvetagning og klassificering, nedsivningstest, prøvepumpning samt geoteknisk tilsyn til samtlige Ordregivers enheder og afdelinger.
Interne KennungS2026-00601
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71332000 Dienstleistungen im Bereich Geotechnik
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71331000 Dienstleistungen im Bereich Spülschlammtechnik, 71335000 Technische Studien, 90711300 Analyse von Umweltindikatoren in anderen Bereichen als dem Bausektor
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenI Optionsperioderne kan hver part opsige rammeaftalen med 6 måneders varsel til udgangen af en måned. Rammeaftalen kan dog tidligst ophøre den 31.10.2028.