568364-2026 - Wettbewerb
Schweden – Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens – Drift av särskilt boende - Ekegården i Mörrum
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Drift av särskilt boende - Ekegården i Mörrum
Beschreibung: Karlshamns kommun, på uppdrag av Omsorgs- och arbetsmarknadsnämnden, inbjuder till anbudsgivning avseende drift av Ekegården, ett särskilt boende för äldre. Uppdraget ska uföras i enlighet med kraven och förutsättningarna som framgår av upphandlingsdokumenten.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125387:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85311100 Altenfürsorgeleistungen, 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen
568364-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Drift av särskilt boende - Ekegården i Mörrum
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 85311100 Äldreomsorg, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster